4.Sınıf İnsan Sağlığı ve Dengeli Beslenme Konu Testi

18 Ekim 2021 0 Yazar: testimiz.com

4.Sınıf İnsan Sağlığı ve Dengeli Beslenme

 

4.Sınıf Fen Bilimleri İnsan Sağlığı ve Dengeli Beslenme

Başla

TEBRİKLER.

4.Sınıf Fen Bilimleri İnsan Sağlığı ve Dengeli Beslenme

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
1112Son
Geri dön

Etkileşimli Konu Anlatımı

 

       4.Sınıf İnsan Sağlığı ve Dengeli Beslenme Konu Testi Hakkında:

      Not: İnsan Sağlığı ve Dengeli Beslenme testimizi hemen çözmek için Başla düğmesine basınız.

       Bu metin özellikle İnsan Sağlığı ve Dengeli Beslenme çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Ancak teknik bir metindir. Bunun yanında İnsan Sağlığı ve Dengeli Beslenme testinde yer alan sorular aşağıda verilmiştir. Fakat İnsan Sağlığı ve Dengeli Beslenme testi soru seçeneklerini görmek için testi başlatmalısınız.

      İnteraktif İnsan Sağlığı ve Dengeli Beslenme Testi Soruları:

Vücudumuzun ihtiyaç duyduğu besin maddelerinin, vücudun ihtiyacı oranında tüketilmesine ne denir?
Öğünlerimizde karbonhidrat, protein, yağ, vitamin, su ve mineral içeren besin maddelerinden dengeli ve yeterli miktarlarda almalıyız. Aşağıda verilen besin ve içeriği eşleştirmelerinden hangisi yanlıştır?
Dengesiz ve aşırı beslenme ve hareketsizlikten dolayı ortaya çıkan sağlık sorunu hangisidir?
Aşağıdakilerden hangisi sağlıklı beslenmek için hangi besinlerden ne kadar yememiz gerektiğini anlatır?
Ancak Aşağıdaki anlatımlardan hangisi doğru değildir?
Bedenimizin her zaman enerjiye gereksinimi vardır. En çok hangi öğünde enerji veren besinleri tüketmeliyiz?
Aşağıdakilerden hangisi doğru değildir?
Sağlıklı bir yaşam sürdürmek için vücuda alınan enerji ile harcanan enerjinin dengeli olması gerekmektedir. Günlük besinlerden alınan enerjinin harcanan enerjiden fazla olması durumunda, harcanamayan enerji vücutta depolanmaktadır. Bu durum aşağıdakilerden hangisine neden olur?
Aşağıdakilerden hangisi dengeli beslenmeyi tam olarak açıklar?
Ya da Aşağıdaki bilgilerden hangisi yanlıştır?
Aşağıdakilerden hangisi yiyecek israfını önlemek için yapılması gereken davranışlardan biri olamaz?
Veya Aşağıdaki bilgilerden hangisi yanlıştır?

       Etkileşimli İnsan Sağlığı ve Dengeli Beslenme Testi Hakkında:

       İnteraktif İnsan Sağlığı ve Dengeli Beslenme testi ilk olarak eğitim programlarına göre hazırlanmıştır. Aynı zamanda İnsan Sağlığı ve Dengeli Beslenme çalışması oluşturulurken MEB kazanımları dikkate alınmıştır. İnsan Sağlığı ve Dengeli Beslenme testi hazırlanırken özellikle ders kitabı içeriklerinden yararlanılmıştır. Testimiz İnsan Sağlığı ve Dengeli Beslenme testi genellikle kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Bunun yanında İnsan Sağlığı ve Dengeli Beslenme çalışmasında kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Son olarak İnsan Sağlığı ve Dengeli Beslenme testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır.

testimiz.com

       Online İnsan Sağlığı ve Dengeli Beslenme Testi Soru Yapısı:

       Etkileşimli İnsan Sağlığı ve Dengeli Beslenme soruları genellikle 10, 12, 15 veya 20 sorudan oluşmaktadır. İnsan Sağlığı ve Dengeli Beslenme testleri sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Genellikle 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Bunun yanında 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Ancak İnsan Sağlığı ve Dengeli Beslenme testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. İnsan Sağlığı ve Dengeli Beslenme testi için her sorunun özellikle bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      Çevrim İçi İnsan Sağlığı ve Dengeli Beslenme Test Çalışması Hakkında:

       İnteraktif İnsan Sağlığı ve Dengeli Beslenme test çalışması özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Başka bir değişle tekrar tekrar çözme imkanı vardır. İnsan Sağlığı ve Dengeli Beslenme testinde soru veya seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Böylelikle ezber önlenmekte ve kalıcı öğrenme sağlanmaktadır. Kısacası İnsan Sağlığı ve Dengeli Beslenme testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Ancak bağlantı verilen bazı çalışmalarda bu özellik yoktur.

      İnteraktif İnsan Sağlığı ve Dengeli Beslenme Konu Testi Değerlendirme:

       Etkileşimli İnsan Sağlığı ve Dengeli Beslenme testini çözerken özellikle alttaki okları kullanarak önceki ve sonraki soruya geçebilirsiniz. Ancak dilerseniz listeden seçerek istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Ayrıca İnsan Sağlığı ve Dengeli Beslenme testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza İnsan Sağlığı ve Dengeli Beslenme testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda İnsan Sağlığı ve Dengeli Beslenme testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bununla birlikte alt ekranda İnsan Sağlığı ve Dengeli Beslenme testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

testimiz.com.tr

       Sanal Etkileşimli İnsan Sağlığı ve Dengeli Beslenme Testi Telif Hakkı:

       İnteraktif İnsan Sağlığı ve Dengeli Beslenme testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle İnsan Sağlığı ve Dengeli Beslenme testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Böylece İnsan Sağlığı ve Dengeli Beslenme testinin bütün hakları testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle İnsan Sağlığı ve Dengeli Beslenme testini kullanmak için izin almanız gerekmektedir. Başarılar…