4.Sınıf Karşıt Anlamlı Sözcükler Etkinlik Pdf

15 Eylül 2023 0 By testimiz.com

4.Sınıf Karşıt Anlamlı Sözcükler

İndir

2.Çalışma

İndir

 

        4.Sınıf Karşıt Anlamlı Sözcükler Tanıtım:

        4.Sınıf Türkçe Karşıt Anlamlı Sözcükler testi veya etkinliğini İNDİR bölümünden indirebilirsiniz. Ya da isterseniz TIKLA ÇÖZ düğmesinden interaktif çözebilirsiniz.

Bu yazı kısacası Karşıt Anlamlı Sözcükler çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Bu nedenle teknik bir metindir. Diğer yandan Karşıt Anlamlı Sözcükler testinin cevap anahtarı aşağıda verilmiştir. Ancak Karşıt Anlamlı Sözcükler testi içeriğini görmek için İNDİR bağlantısını kullanmalısınız.

       Karşıt Anlamlı Sözcükler Testi Kaynak Bilgisi:

PDFKarşıt Anlamlı Sözcükler testi özellikle müfredata göre hazırlanmıştır. Ayrıca bu çalışma MEB kazanımları doğrultusunda oluşturulmuştur. Genellikle Karşıt Anlamlı Sözcükler testi hazırlanırken ders kitabı içeriklerinden faydalanılmıştır. PDF Karşıt Anlamlı Sözcükler testi özellikle kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Aynı zamanda kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Diğer yandan Karşıt Anlamlı Sözcükler testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Özellikle sınıf içi bu tür uygulamalar başarıyı artırmaktadır.

testimiz.com

       PDF Karşıt Anlamlı Sözcükler Testi Yapısal Özellikleri:

PDF Karşıt Anlamlı Sözcükler testi genellikle çoktan seçmeli olarak hazırlanmıştır. Konu testleri 10, 12, 15 ya da 20 sorudan oluşmaktadır. Test soruları sınıf seviyesine göre 3 veya 4 seçenekten meydana gelmektedir. 1,2 ve 3.sınıflarda genellikle 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede çoğunlukla 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Başka bir deyişle Karşıt Anlamlı Sözcükler testinde seçenek sayısı sınıf seviyesine göre değişmektedir. Çünkü seçenek sayası zorluk seviyesini belirler.

       Karşıt Anlamlı Sözcükler Test Çalışması Hakkında:

PDF Karşıt Anlamlı Sözcükler test çalışması genellikle sıralı bir yapıya sahiptir. Öncelikle sorular konu anlatımı sırasına göre oluşturulmuştur. Başka bir deyişle Karşıt Anlamlı Sözcükler testinde soru ve seçenekler konu anlatımlıdır. Böylelikle test çözerken yaparak yaşayarak öğrenme amaçlanmıştır. Bu yüzden Karşıt Anlamlı Sözcükler testini çözmek öğrenme sürecine katkı sağlamaktadır. Üstelik aynı sayfadan sanal çözme bağlantısı da verilmiştir.

       Cevaplı Karşıt Anlamlı Sözcükler Testi Değerlendirme:

PDF Karşıt Anlamlı Sözcükler testini değerlendirmek için bu sayfayı kullanabilirsiniz. Çünkü cevap anahtarı bu sayfada yayınlanmaktadır. Aynı zamanda Karşıt Anlamlı Sözcükler testini interaktif çözerek te değerlendirebilirsiniz. Diğer yandan başka test ve çalışmalara dokümanlar bölümünden ulaşabilirsiniz.

testimiz.com.tr

       PDF Karşıt Anlamlı Sözcükler Testi Telif Hakkı:

Karşıt Anlamlı Sözcükler testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmaktadır. Özellikle bu çalışmanın özgün olmasına özen gösterilmiştir. Böylece Karşıt Anlamlı Sözcükler testinin bütün hakları testimiz.com sitesine aittir. Ancak bireysel kullanıma açıktır. Başka bir deyişle Karşıt Anlamlı Sözcükler testi ticari amaçla kullanılamaz. Başarılar…