4. Sınıf Kayaçlar Test Pdf

15 Eylül 2023 6 By testimiz.com

4. Sınıf Kayaçlar Test

Test Çöz

1 2 Kayaclar Test

İndir

        4.Sınıf Kayaçlar Test Tanıtım:

        4.Sınıf Fen Bilimleri Kayaçlar testi veya etkinliğini İNDİR bölümünden indirebilirsiniz. Ya da isterseniz TIKLA ÇÖZ düğmesinden interaktif çözebilirsiniz.

Bu yazı kısacası Kayaçlar çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Bu nedenle teknik bir metindir. Diğer yandan Kayaçlar testinin cevap anahtarı aşağıda verilmiştir. Ancak Kayaçlar testi içeriğini görmek için İNDİR bağlantısını kullanmalısınız.

       PDF Kayaçlar Testi Cevap Anahtarı:

CEVAP ANAHTARI

 1. A
 2. B
 3. C
 4. D
 5. D
 6. A
 7. B
 8. C
 9. D
 10. D
 11. A
 12. B
 13. C
 14. D
 15. D

       Kayaçlar Testi Kaynak Bilgisi:

PDFKayaçlar testi özellikle müfredata göre hazırlanmıştır. Ayrıca bu çalışma MEB kazanımları doğrultusunda oluşturulmuştur. Genellikle Kayaçlar testi hazırlanırken ders kitabı içeriklerinden faydalanılmıştır. PDF Kayaçlar testi özellikle kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Aynı zamanda kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Diğer yandan Kayaçlar testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Özellikle sınıf içi bu tür uygulamalar başarıyı artırmaktadır.

testimiz.com

       PDF Kayaçlar Testi Yapısal Özellikleri:

PDF Kayaçlar testi genellikle çoktan seçmeli olarak hazırlanmıştır. Konu testleri 10, 12, 15 ya da 20 sorudan oluşmaktadır. Test soruları sınıf seviyesine göre 3 veya 4 seçenekten meydana gelmektedir. 1,2 ve 3.sınıflarda genellikle 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede çoğunlukla 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Başka bir deyişle Kayaçlar testinde seçenek sayısı sınıf seviyesine göre değişmektedir. Çünkü seçenek sayası zorluk seviyesini belirler.

       Kayaçlar Test Çalışması Hakkında:

PDF Kayaçlar test çalışması genellikle sıralı bir yapıya sahiptir. Öncelikle sorular konu anlatımı sırasına göre oluşturulmuştur. Başka bir deyişle Kayaçlar testinde soru ve seçenekler konu anlatımlıdır. Böylelikle test çözerken yaparak yaşayarak öğrenme amaçlanmıştır. Bu yüzden Kayaçlar testini çözmek öğrenme sürecine katkı sağlamaktadır. Üstelik aynı sayfadan sanal çözme bağlantısı da verilmiştir.

       Cevaplı Kayaçlar Testi Değerlendirme:

PDF Kayaçlar testini değerlendirmek için bu sayfayı kullanabilirsiniz. Çünkü cevap anahtarı bu sayfada yayınlanmaktadır. Aynı zamanda Kayaçlar testini interaktif çözerek te değerlendirebilirsiniz. Diğer yandan başka test ve çalışmalara dokümanlar bölümünden ulaşabilirsiniz.

testimiz.com.tr

       PDF Kayaçlar Testi Telif Hakkı:

Kayaçlar testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmaktadır. Özellikle bu çalışmanın özgün olmasına özen gösterilmiştir. Böylece Kayaçlar testinin bütün hakları testimiz.com sitesine aittir. Ancak bireysel kullanıma açıktır. Başka bir deyişle Kayaçlar testi ticari amaçla kullanılamaz. Başarılar…