4.Sınıf Litre ve Mililitre Arasındaki İlişki Test

10 Mayıs 2023 0 By testimiz.com

4.Sınıf Litre ve Mililitre Arasındaki İlişki Test

Test Çöz

      4.Sınıf Litre ve Mililitre Arasındaki İlişki Test Hakkında:

      Not: Litre ve Mililitre Arasındaki İlişki testimizi hemen çözmek için Başla düğmesine basınız.

      Bu metin özellikle Litre ve Mililitre Arasındaki İlişki test çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Yani teknik bir metindir. Bunun yanında Litre ve Mililitre Arasındaki İlişki testinde yer alan sorular aşağıda verilmiştir. Ancak soru seçeneklerini görmek için testi başlatmalısınız.

      Teste Yer Alan Sorular:

Aşağıdaki maddelerden hangileri daha çok mililitre ile ölçülür?
Sıvı ölçme temel birimi aşağıdakilerden hangisidir?
Aşağıdaki eşleştirmelerden hangisi doğru değildir?
Ya da Aşağıdaki eşleştirmelerden hangisi yanlıştır?
Aşağıdaki eşleştirmelerden hangisi yanlıştır?
2 L – 700 mL = ……. işleminin sonucu hangisine eşittir?
1 litrelik 4 kutu süt alan biri kaç mL süt almış olur?
Yarım litrelik 8 şişe kolonya kaç mL gelir?
20 litre su yarım litrelik su şişelerine doldurulacaktır. Bu iş için toplam kaç şişe gerekmektedir?
Deniz, 250 mL’lik su şişelerinden günde 6 şişe su içmektedir. Buna göre Deniz günde kaç mililitre su içmektedir?
Her birinde 250 mL dezenfektan olan şişelerden bir günde 20 tane satan eczacı kaç litre dezenfektan satmış olur?
İçinde 400 mL süt bulunan bir sürahiye kaç mililitre daha süt konulursa sürahideki süt miktarı 3 litre olur?

      Litre ve Mililitre Arasındaki İlişki Testi:

      Öncelikle Litre ve Mililitre Arasındaki İlişki testi eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Aynı zamanda güncel bir çalışmadır. Litre ve Mililitre Arasındaki İlişki çalışması oluşturulurken özellikle MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Başka bir deyişle  ders kitaplarında yer alan içerikler kullanılmıştır. Genellikle Litre ve Mililitre Arasındaki İlişki testi kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Bunun yanında Litre ve Mililitre Arasındaki İlişki çalışmasında kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Böylelikle öğrenme sürecinin devamlılığı hedeflenmiştir. Diğer yandan Litre ve Mililitre Arasındaki İlişki testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Bu nedenle verimliliği artmaktadır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Konu veya ünite testleri 10, 12, 15 ya da 20 çoktan seçmeli sorudan oluşmaktadır. Genellikle sorular sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Örneğin 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Litre ve Mililitre Arasındaki İlişki testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Yani Litre ve Mililitre Arasındaki İlişki testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test Hakkında:

            Litre ve Mililitre Arasındaki İlişki testi öncelikle öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Başka bir değişle tekrar tekrar çözme imkanı vardır. Çünkü Litre ve Mililitre Arasındaki İlişki testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Böylelikle ezber önlenmekte ve kalıcı öğrenme sağlanmaktadır. Kısacası Litre ve Mililitre Arasındaki İlişki testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Diğer yandan bağlantı verilen bazı çalışmalarda bu özellik yoktur. Ayrıca Litre ve Mililitre Arasındaki İlişki testini akıllı tahtalarda kullanabilirsiniz. Lakin akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. Litre ve Mililitre Arasındaki İlişki testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çünkü Litre ve Mililitre Arasındaki İlişki testi mobil uyumludur. Diğer yandan ana sayfadan mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

      Test Değerlendirme:

      Etkileşimli Litre ve Mililitre Arasındaki İlişki testini çözerken özellikle alttaki okları kullanarak önceki ve sonraki soruya geçebilirsiniz. Ancak dilerseniz listeden seçerek istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Ayrıca Litre ve Mililitre Arasındaki İlişki testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Litre ve Mililitre Arasındaki İlişki testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Litre ve Mililitre Arasındaki İlişki testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Litre ve Mililitre Arasındaki İlişki testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      İnteraktif Litre ve Mililitre Arasındaki İlişki testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Litre ve Mililitre Arasındaki İlişki testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Litre ve Mililitre Arasındaki İlişki testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Litre ve Mililitre Arasındaki İlişki testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…