4.Sınıf Maddeler Doğada Karışım Hâlindedir Konu Testi

17 Mart 2021 2 Yazar: testimiz.com

4.Sınıf Maddeler Doğada Karışım Hâlindedir Konu Testi

 

4.Sınıf Maddeler Doğada Karışım Hâlindedir

TEBRİKLER.

4.Sınıf Maddeler Doğada Karışım Hâlindedir

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Soru 1
Salata içindeki maddeleri incelersek domates, soğan, marul, salatalık gibi maddeleri ayırabiliriz. Bu ifadeye göre karışımlarla ilgili aşağıdakilerden hangisini söyleyebiliriz?    
A
Karışımlar doğal yollarla ayrılamaz.
B
Karışımları basit yöntemlerle ayırabiliriz.
C
Karışımları ayırmak için sadece seçmeliyiz.
D
Karışımları ayırmak zor iştir.
Soru 2
Soluduğumuz hava, deniz suyu ya da balık tuttuğumuz göl suyu doğal birer karışım örneğidir. Aşağıdakilerden hangisi doğal karışımdır?    
A
Limonata
B
Toprak
C
Musluk suyu
D
Beton
Soru 3
Aşağıdakilerden hangisi yapı olarak diğerlerinden farklıdır?  
A
Tuz
B
Yağ
C
Şeker
D
Çorba
Soru 4
Aşağıdaki maddelerden hangisi yapı olarak diğerlerinden farklıdır?  
A
Süt
B
Altın
C
Demir
D
Oksijen
Soru 5
Pamuk ipliğini küçük parçalara ayırdığımızda tüm parçaların özelliklerinin birbirine benzediğini görürüz. Pamuk iplik gibi içinde kendinden başka madde bulunmayan maddelere ne ad verilir?    
A
Sade
B
Bileşik
C
Saf madde
D
Karışım
Soru 6
Tuzlu su, şekerli su, limonata, sebze çorbası, toprak birden çok maddenin bir araya gelmesiyle oluşan maddelere ne ad verilir?  
A
Türlü
B
Bileşik
C
Karışım
D
Saf madde
Soru 7
Aşağıdaki maddelerden hangisi yapı olarak diğerlerinden farklıdır?
A
Yoğurt
B
Gazoz
C
Maden suyu
D
Su
Soru 8
Şişelenmiş suların üzerindeki etiketi incelersek içinde birçok maddenin bulunduğunu görebiliriz. Buna göre içtiğimiz su ile ilgili aşağıdakilerden hangisini söyleyebiliriz?    
A
Yapay karışımdır.
B
Doğal bir karışımdır.
C
Saf maddedir.
D
Süzme yöntemi ile ayrılabilir.
Soru 9
Çeşitli sebzelerden salata yapabiliriz. Salataya marul, domates, salatalık gibi sebzeleri istediğimiz kadar doğrayabiliriz. Salata için aşağıdakilerden hangisini söyleyebiliriz?
A
Karma
B
Saf madde
C
Bileşik
D
Karışım
Soru 10
Aşağıdakilerden hangisi yapı olarak diğerlerinden farklıdır?    
A
Limonata
B
Gazoz
C
Su
D
Ayran
Soru 11
Aşağıdaki karışımlardan hangisi diğerlerinden farklıdır?    
A
Kolonya
B
Salata
C
Reçel
D
Kahve
Soru 12
Salata ile aşağıdakilerden hangisi arasında yapı olarak bir benzerlik vardır?  
A
Zeytin yağı
B
Toprak
C
Plastik
D
Taş
Sınavı tamamlamak için butona tıklayınız, yanlışlarınız gösterilecektir. Sonuçları al.
12 tamamladınız.
Liste
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
1112Son
Geri dön

       4.Sınıf Maddeler Doğada Karışım Hâlindedir Konu Testi Hakkında:

       Maddeler Doğada Karışım Hâlindedir uzaktan eğitim testini çözmek için Başla‘ya tıklayınız.

        1. 4.Sınıf Maddeler Doğada Karışım Hâlindedir Konu Testi Nasıl Hazırlanmıştır?

Maddeler Doğada Karışım Hâlindedir konu testi İnteraktif etkileşimli bir çalışmadır. Maddeler Doğada Karışım Hâlindedir testi içerik geliştirme uzmanları tarafından özenle oluşturulmuştur. Aynı zamanda Maddeler Doğada Karışım Hâlindedir testi MEB eğitim programlarına göre hazırlanmıştır. Çünkü Maddeler Doğada Karışım Hâlindedir testi hazırlanırken program hedefleri dikkate alınmıştır. Maddeler Doğada Karışım Hâlindedir kazanım testinde özellikle ders kitapları esas alınmıştır. Çünkü Maddeler Doğada Karışım Hâlindedir çalışma testi öğrenme hedeflidir. Üstelik interaktif Maddeler Doğada Karışım Hâlindedir testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Özellikle sınıf içi uygulamalar Maddeler Doğada Karışım Hâlindedir testinin başarısını artırmaktadır. Online Maddeler Doğada Karışım Hâlindedir testi için öğrenci yada öğretmen görüşü önemlidir. Lütfen bizimle paylaşınız.

       2. 4.Sınıf Maddeler Doğada Karışım Hâlindedir Kazanım Testinin Yapısal Özellikleri:

İnteraktif Maddeler Doğada Karışım Hâlindedir test soruları çoktan seçmelidir. Ancak sınıf seviyesine göre 3 yada 4 seçenekli olabilir. Maddeler Doğada Karışım Hâlindedir konu testi hazırlanırken 1.2. ve 3. sınıflarda 3 seçenek tercih edilmiştir. Çünkü seçenek sayısı Maddeler Doğada Karışım Hâlindedir kazanım testinin zorluk seviyesini belirler. Maddeler Doğada Karışım Hâlindedir çalışma testi için 4.sınıf ve ikinci kademede 4 seçenek tercih edilmiştir. Ancak Maddeler Doğada Karışım Hâlindedir etkileşim testinde her sorunun özellikle bir cevap hakkı vardır. Aynı zamanda istediğiniz zaman tercihinizi değiştirebilirsiniz. Uzaktan eğitim Maddeler Doğada Karışım Hâlindedir testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Özellikle her seferinde başka bir test göreceksiniz. Çünkü Maddeler Doğada Karışım Hâlindedir sanal testinde soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişir. Ancak bazı bağlantılı testlerde bu özellik yoktur. Etkileşimli Maddeler Doğada Karışım Hâlindedir testinde süre kısıtlaması yoktur. Ancak siz kendi sürenizi tutabilirsiniz.

       3. 4.Sınıf Maddeler Doğada Karışım Hâlindedir Çalışma Testinin Genel Özellikleri:

Maddeler Doğada Karışım Hâlindedir konu testi özellikle bireysel öğrenmeye katkı sağlamak için hazırlanmıştır. İlk olarak interatif Maddeler Doğada Karışım Hâlindedir testi online çözülür. Çünkü Maddeler Doğada Karışım Hâlindedir çalışma testi sanal etkileşimli bir çalışmadır. Ancak Maddeler Doğada Karışım Hâlindedir konu testini yazarak çözmek isterseniz dokümanlar bölümünden indirebilirsiniz. Etkileşimli Maddeler Doğada Karışım Hâlindedir test çalışması özellikle çevrecidir. Çünkü Maddeler Doğada Karışım Hâlindedir kazanım testini online çözerken kağıt israfı olmaz. Ancak yazdırılan çalışmalarda da içerik sıkıştırılarak kağıt israfı önlemiştir. Böylece Maddeler Doğada Karışım Hâlindedir testini çözerken atık oluşmaz.

       4. Etkileşimli Maddeler Doğada Karışım Hâlindedir Testi Telif Hakkı:

Maddeler Doğada Karışım Hâlindedir etkileşim testi ilk olarak genel eğitim amacı ile hazırlanmıştır. Ancak Maddeler Doğada Karışım Hâlindedir testini sanal ortamda ücretsiz çözebilirsiniz. Özellikle Maddeler Doğada Karışım Hâlindedir konu testi telif hakkı aksi ispatlanmadıkça testimiz.com sitesine aittir. Ancak testimiz.com Maddeler Doğada Karışım Hâlindedir kazanım testi telif hakkını saklı tutar. Sonuç olarak Maddeler Doğada Karışım Hâlindedir testinin kullanımı özel izne tabidir.