4.Sınıf Matematik Altı Basamaklı Doğal Sayılar Konu Testi

29 Temmuz 2020 1 Yazar: testimiz.com

4.Sınıf Matematik Altı Basamaklı Doğal Sayılar Konu Testi

 

4.Sınıf Altı Basamaklı Doğal Sayılar

Başla

TEBRİKLER.

4.Sınıf Altı Basamaklı Doğal Sayılar

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
1112Son
Geri dön

Çözümlenişi 700 000 + 90 000 + 1000 + 200 + 0 + 5 olan doğal sayı hangisidir?
Aşağıda verilen doğal sayılardan hangisinin okunuşu yanlıştır?
Aşağıdaki eşleştirmelerden hangisi yanlıştır?  
“Üç yüz bin üç” sayısının rakamlarla yazılışı aşağıdakilerden hangisidir?
“752 516” sayısının okunuşu aşağıdakilerden hangisidir?
473 790 sayısında tekrar eden rakamların basamak değerleri toplamı kaçtır?
“608 302” sayısının okunuşu aşağıdakilerden hangisidir?
“600 012” sayısının okunuşu aşağıdakilerden hangisidir?
“Yüz bin on bir” sayısının rakamla yazılışı aşağıdakilerden hangisidir?
Aşağıdakilerden hangisinin okunuşu yanlıştır?
2 00 000 + 50 000 + 2000 + 800 + 30 + 4 şeklinde çözümlenen doğal sayı hangisidir?
2 yüz binlik + 6 on binlik + 4 binlik + 7 yüzlük + 0 onluk + 5 birlik’ten oluşan sayı hangisidir?

 

      4.Sınıf Matematik Altı Basamaklı Doğal Sayılar Konu Testi Hakkında:

      Test Çalışması:

      Test çözmek aynı zamanda etkili bir öğrenme yöntemidir. Yani test çözerken öğrendiklerimizi pekiştirirken yeni bilgilerde edinebiliriz. 4.Sınıf Matematik Altı Basamaklı Doğal Sayılar testi özellikle bu amaçla hazırlanmıştır. Düzenli tekrar kalıcı öğrenmeyi sağlar. Özellikle 4.Sınıf Matematik Altı Basamaklı Doğal Sayılar testi düzenli tekrar yapmak için oluşturulmuştur. Çünkü 4.Sınıf Matematik Altı Basamaklı Doğal Sayılar testinde her tekrar yeni bir çalışma olarak karşınıza çıkacaktır.

      İnteraktif 4.Sınıf Matematik Altı Basamaklı Doğal Sayılar testi genellikle eğitim programlarına göre hazırlanmıştır. 4.Sınıf Matematik Altı Basamaklı Doğal Sayılar testi hazırlanırken özellikle MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Ayrıca 4.Sınıf Matematik Altı Basamaklı Doğal Sayılar testinde ders kitaplarındaki içerikler kullanılmıştır. Bunun yanında 4.Sınıf Matematik Altı Basamaklı Doğal Sayılar testinde sınıf içi uygulamalara da yer verilmiştir. Genellikle öğretmen görüşleri doğrultusunda hazırlanan 4.Sınıf Matematik Altı Basamaklı Doğal Sayılar testi bireysel öğrenmeyi sağlamak için özenle hazırlanmıştır.

      Sorular ve Test Yapısı:

      İnteraktif 4.Sınıf Matematik Altı Basamaklı Doğal Sayılar testi özellikle dinamik bir yapıdadır. Genellikle tekrar tekrar çözmek için tasarlanmıştır. 4.Sınıf Matematik Altı Basamaklı Doğal Sayılar testinde soru ya da cevaplar her tekrarda yer değiştirmektedir. Böylece 4.Sınıf Matematik Altı Basamaklı Doğal Sayılar testini çözerken her tekrarda yeni bir test çözeceksiniz. Yani ezberlemeden kalıcı öğreneceksiniz. Sanal 4.Sınıf Matematik Altı Basamaklı Doğal Sayılar testi 10, 12, 15 veya 20 sorudan oluşmaktadır. Sorularda seçenek sayısı sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten oluşur. İlkokul seviyesindeki testler genellikle üç seçenekten oluşur. Ancak dördüncü sınıf testleri 4 seçenekten oluşmuştur. Diğer yandan ortaokul seviyesindeki testlerimiz 4 seçenekten oluşmaktadır.

      Test Çözme ve Değerlendirme:

      Özellikle 4.Sınıf Matematik Altı Basamaklı Doğal Sayılar testi sanal etkileşimli bir çalışmadır. Ancak 4.Sınıf Matematik Altı Basamaklı Doğal Sayılar testini çözmek için -BAŞLA- düğmesine basınız. Ancak böylelikle soru ve seçenekleri görebilirsiniz. 4.Sınıf Matematik Altı Basamaklı Doğal Sayılar testinde işaretlediğiniz her sorunun değerlendirmesini hemen görebilirsiniz. Yani sonucu doğru ya da yanlış olarak görebilirsiniz. Ancak yanlış yapınca üzülmeyiniz. Çünkü tekrar cevaplama hakkınız bulunmaktadır. Lakin notunuz azalacaktır. Etkileşimli 4.Sınıf Matematik Altı Basamaklı Doğal Sayılar testinde alttaki yön oklarını kullanarak önceki ya da sonraki soruya geçebilirsiniz. Lakin isterseniz liste bölümünde istediğiniz soruyu da seçebilirsiniz. Ayrıca listede çözdüğünüz ya da yanlış yaptığınız soruları da görebilirsiniz. İnteraktif 4.Sınıf Matematik Altı Basamaklı Doğal Sayılar testi bitince -Değerlendir- düğmesine basınız. Ekranda değerlendirme sonuçları ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Öğretmen görüşü doğrultusunda 4.Sınıf Matematik Altı Basamaklı Doğal Sayılar testini tekrar çözebilirsiniz. Ancak Bunu için sayfayı yenilemelisiniz.

      Telif Hakkı:

      Özellikle 4.Sınıf Matematik Altı Basamaklı Doğal Sayılar testi özgün bir çalışmadır. Genellikle intihal denetimi yapılarak yayınlanmaktadır. Yani 4.Sınıf Matematik Altı Basamaklı Doğal Sayılar testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Ancak bütün hakları saklıdır. 4.Sınıf Matematik Altı Basamaklı Doğal Sayılar testi sitemiz üye veya ziyaretçileri için özel hazırlanmıştır. Ancak 4.Sınıf Matematik Altı Basamaklı Doğal Sayılar testi genel eğitim amacı taşır. Ticari amaçla kullanılamaz. Diğer yandan 4.Sınıf Matematik Altı Basamaklı Doğal Sayılar testinin başkaca kullanımı özel izne bağlıdır. Başarılar…

.