4.Sınıf Bölme İşlemi Yapalım Test

9 Aralık 2022 6 By testimiz.com

4.Sınıf Bölme İşlemi Yapalım Test

Test Çöz

İndir

      4.Sınıf Bölme İşlemi Yapalım Test Hakkında:

      Not: Bölme İşlemi Yapalım testimizi hemen çözmek için Başla düğmesine basınız.

      Bu metin özellikle Bölme İşlemi Yapalım test çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Yani teknik bir metindir. Bunun yanında Bölme İşlemi Yapalım testinde yer alan sorular aşağıda verilmiştir. Ancak soru seçeneklerini görmek için testi başlatmalısınız.

       Bölme İşlemi Yapalım Testi:

      Öncelikle Bölme İşlemi Yapalım testi eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Aynı zamanda güncel bir çalışmadır. Bölme İşlemi Yapalım çalışması oluşturulurken özellikle MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Başka bir deyişle  ders kitaplarında yer alan içerikler kullanılmıştır. Genellikle Bölme İşlemi Yapalım testi kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Bunun yanında Bölme İşlemi Yapalım çalışmasında kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Böylelikle öğrenme sürecinin devamlılığı hedeflenmiştir. Diğer yandan Bölme İşlemi Yapalım testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Bu nedenle verimliliği artmaktadır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Konu veya ünite testleri 10, 12, 15 ya da 20 çoktan seçmeli sorudan oluşmaktadır. Genellikle sorular sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Örneğin 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Bölme İşlemi Yapalım testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Yani Bölme İşlemi Yapalım testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test Hakkında:

            Bölme İşlemi Yapalım testi öncelikle öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Başka bir değişle tekrar tekrar çözme imkanı vardır. Çünkü Bölme İşlemi Yapalım testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Böylelikle ezber önlenmekte ve kalıcı öğrenme sağlanmaktadır. Kısacası Bölme İşlemi Yapalım testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Diğer yandan bağlantı verilen bazı çalışmalarda bu özellik yoktur. Ayrıca Bölme İşlemi Yapalım testini akıllı tahtalarda kullanabilirsiniz. Lakin akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. Bölme İşlemi Yapalım testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çünkü Bölme İşlemi Yapalım testi mobil uyumludur. Diğer yandan ana sayfadan mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

      Test Değerlendirme:

      Etkileşimli Bölme İşlemi Yapalım testini çözerken özellikle alttaki okları kullanarak önceki ve sonraki soruya geçebilirsiniz. Ancak dilerseniz listeden seçerek istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Ayrıca Bölme İşlemi Yapalım testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Bölme İşlemi Yapalım testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Bölme İşlemi Yapalım testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Bölme İşlemi Yapalım testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      İnteraktif Bölme İşlemi Yapalım testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Bölme İşlemi Yapalım testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Bölme İşlemi Yapalım testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Bölme İşlemi Yapalım testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…