4.Sınıf Matematik Çıkarma İşleminde Sonucu Tahmin Etme Konu Testi

24 Ekim 2021 0 Yazar: testimiz.com

4.Sınıf Matematik Çıkarma İşleminde Sonucu Tahmin

 

4.Sınıf Çıkarma İşleminde Sonucu Tahmin Etme

Başla

TEBRİKLER.

4.Sınıf Çıkarma İşleminde Sonucu Tahmin Etme

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
1112Son
Geri dön

 

       4.Sınıf Matematik Çıkarma İşleminde Sonucu Tahmin Etme Konu Testi Hakkında:

      İnteraktif Çıkarma İşleminde Sonucu Tahmin Etme testini çözmek için Başla düğmesine basınız. Karşınıza testi çözmek için yeni bir sayfa çıkacaktır. Yön oklarını kullanarak önceki ya da sonraki sorulara geçebilirsiniz. Ancak Çıkarma İşleminde Sonucu Tahmin Etme testi için liste bölümünden istediğiniz soruyu da seçip çözebilirsiniz.

      Bu metin kısacası bir tanıtım yazısıdır. Çünkü Çıkarma İşleminde Sonucu Tahmin Etme test çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Ancak teknik bir metindir. Bununla birlikte Çıkarma İşleminde Sonucu Tahmin Etme testinde yer alan sorular aşağıda verilmiştir. Ancak testi çevrimiçi çözmek için başlat düğmesine basmalısınız.

      Test Soruları:

 

462 – 281 =? İşleminde  sayıları en yakın onluğa yuvarlayarak tahminî sonu hangisidir?
  609 − 437 = ?  İşleminde  sayıları en yakın onluğa yuvarlayarak tahminî sonu hangisidir?
718 − 149 = ?  İşleminde  sayıları en yakın onluğa yuvarlayarak tahminî sonu hangisidir?
526 – 128 = ?  İşleminde  sayıları en yakın onluğa yuvarlayarak tahminî sonu hangisidir?
972 − 763 = ?  İşleminde  sayıları en yakın onluğa yuvarlayarak tahminî sonu hangisidir?
843 − 539 = ?  İşleminde  sayıları en yakın onluğa yuvarlayarak tahminî sonu hangisidir?
  8 7 5 

 

– 3 6 9

Yukarıdaki çıkarma işlemini en yakın yüzlüğe yuvarlayarak sonucu tahmin edersek kaç buluruz?

4 3 7 – 1 5 8 =? çıkarma işlemini en yakın yüzlüğe yuvarlayarak sonucu tahmin edersek kaç buluruz?
6 2 4 – 3 4 6 = ? çıkarma işlemini en yakın yüzlüğe yuvarlayarak sonucu tahmin edersek kaç buluruz?
5 7 5 4- 3 8 5 = ? çıkarma işlemini en yakın yüzlüğe yuvarlayarak sonucu tahmin edersek kaç buluruz?
6 4 6 2 – 1 9 4 = ? çıkarma işlemini en yakın yüzlüğe yuvarlayarak sonucu tahmin edersek kaç buluruz?
9 7 5 3 – 3 4 6 7 = ? çıkarma işlemini en yakın yüzlüğe yuvarlayarak sonucu tahmin edersek kaç buluruz?

 

      Çıkarma İşleminde Sonucu Tahmin Etme Testi:

      Test çözmek aynı zamanda etkili bir öğrenme yöntemidir. İnteraktif Çıkarma İşleminde Sonucu Tahmin Etme testi özellikle eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Üstelik güncel ve özenli bir çalışmadır. Çıkarma İşleminde Sonucu Tahmin Etme çalışması oluşturulurken genellikle MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Başka bir deyişle ders kitabı içeriklerinden yararlanılmıştır. Ancak Çıkarma İşleminde Sonucu Tahmin Etme testi kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Bununla birlikte Çıkarma İşleminde Sonucu Tahmin Etme testinde kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Böylelikle öğrenme sürecinin devamlılığı planlanmıştır. Diğer yandan Çıkarma İşleminde Sonucu Tahmin Etme testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Böylelikle çalışma verimliliği artmaktadır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Test yazmak uzmanlık ister. Konu ya da ünite testleri 10, 12, 15 veya 20 çoktan seçmeli sorudan oluşturulmuştur. Sorular sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Genellikle 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Çıkarma İşleminde Sonucu Tahmin Etme testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Ancak Çıkarma İşleminde Sonucu Tahmin Etme testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test:

       İnteraktif veya online test çalışması sanal etkileşimli bir çalışmadır. Çıkarma İşleminde Sonucu Tahmin Etme testi aynı zamanda öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle interaktif testler dinamik bir yapıya sahiptir. Yani tekrar tekrar çözme imkanı verir. Diğer yandan Çıkarma İşleminde Sonucu Tahmin Etme testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Yani Çıkarma İşleminde Sonucu Tahmin Etme testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Ancak bağlantı verilen bazı çalışmalarda bu özellik yoktur. Ayrıca Çıkarma İşleminde Sonucu Tahmin Etme testini akıllı tahtalarda kullanabilirsiniz. Çünkü akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. Çıkarma İşleminde Sonucu Tahmin Etme testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla çözebilirsiniz. Yani Çıkarma İşleminde Sonucu Tahmin Etme testi mobil uyumludur. Diğer yandan cihazınıza mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

      Uygulama ve Değerlendirme:

      Etkileşimli Çıkarma İşleminde Sonucu Tahmin Etme testini çözerken özellikle alttaki yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruya geçebilirsiniz. Aynı zamanda dilerseniz listeden seçerek istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Ayrıca Çıkarma İşleminde Sonucu Tahmin Etme testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Çıkarma İşleminde Sonucu Tahmin Etme testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Çıkarma İşleminde Sonucu Tahmin Etme testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bu görüşleri dikkate almanız özellikle öğrenmenize katkı sağlayacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Çıkarma İşleminde Sonucu Tahmin Etme testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      Çalışmaların intihal denetimine özellikle önem verilmektedir. İnteraktif Çıkarma İşleminde Sonucu Tahmin Etme testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Çıkarma İşleminde Sonucu Tahmin Etme testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Çıkarma İşleminde Sonucu Tahmin Etme testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Çıkarma İşleminde Sonucu Tahmin Etme testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…