4.Sınıf Matematik Dört Basamaklı Sayılarla Yüzer ve Biner Sayma Test Çöz

17 Ekim 2021 2 Yazar: testimiz.com

4.Sınıf Matematik Dört Basamaklı Sayılarla Yüzer ve Biner Sayma

4.Sınıf Dört Basamaklı Sayılarda Yüzer ve Biner Sayma

Başla

TEBRİKLER.

4.Sınıf Dört Basamaklı Sayılarda Yüzer ve Biner Sayma

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
1112Son
Geri dön

 

Aşağıdaki saymalardan hangisi yanlıştır?
Ya da Aşağıdaki saymalardan hangisi yanlıştır?
165’ten başlayıp 100’er 100’er sayarken aşağıdakilerden hangisini söylemeyiz?
250’den başlayıp 100’er 100’er sayarken 5. Saymada hangisini söyleriz?
Bir engelli koşu parkurunda engeller arası 100 m’dir. Okullar arası bir yarışmada 7 engelden atlayan Mert kaç metre koşmuştur?
310’dan başlayıp 100’er sayarken 5. Sırada hangisini söyleriz?
2300’den başlayıp 100’er sayarken 6. Sırada hangisini söyleriz?
Aşağıdakilerden hangisi 1430 -2430 -………. -4430- ……… -……….- ……….- 8430 -………. sayı örüntüsünde verilmeyen sayılardan birisi değildir?
Veya Aşağıdakilerden hangisi 3650 -3750 -………. -3950- ……… -……….- ……….-4350 -………. sayı örüntüsünde verilmeyen sayılardan birisi değildir?
Ya da Aşağıdaki saymalardan hangisi yanlıştır?
1250’den başlayıp 1000’er 1000’er sayarken 5.sırada hangisini söyleriz?
12 500’den başlayıp 1000’er 1000’er sayarken 5. sırada hangisini söyleriz?

       4.Sınıf Matematik Dört Basamaklı Sayılarla Yüzer ve Biner Sayma Konu Testi Hakkında:

Dört Basamaklı Sayılarla Yüzer ve Biner Sayma testi özellikle etkileşimli bir çalışmadır. Yani bilgisayar ortamında çözmek için hazırlanmıştır. İnteraktif Dört Basamaklı Sayılarla Yüzer ve Biner Sayma testini çözmek için Başla butonuna basmalısınız. Ancak böylelikle soru ve cevapları görebilirsiniz. Dört Basamaklı Sayılarla Yüzer ve Biner Sayma testinde yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruları açabilirsiniz. İsterseniz liste bölümünden istediğiniz soruyu da seçebilirsiniz. Özellikle Dört Basamaklı Sayılarla Yüzer ve Biner Sayma testi öğrenme hedeflidir. Yani test çözerken öğrenmenizi sağlamak için hazırlanmıştır.

      Test Yapısı ve Değerlendirme:

Dört Basamaklı Sayılarla Yüzer ve Biner Sayma testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişmektedir. Böylelikle Dört Basamaklı Sayılarla Yüzer ve Biner Sayma testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü her tekrarda aynı konuda yeni bir test karşınıza çıkacaktır. Dört Basamaklı Sayılarla Yüzer ve Biner Sayma testinde genellikle kalıcı öğrenme hedeflenmiştir. Bu nedenle soru ve cevaplar yer değiştirerek ezber önlenmiştir. Örneğin Dört Basamaklı Sayılarla Yüzer ve Biner Sayma testini çözdünüz. Değerlendir butonuna bastınız. Karşınıza çıkan raporda başarı yüzdeniz görülecektir. Eğer eksikleriniz varsa tekrar çözmeniz sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca Dört Basamaklı Sayılarla Yüzer ve Biner Sayma testini tekrar inceleyerek cevaplarınızı karşılaştırabilirsiniz. Dört Basamaklı Sayılarla Yüzer ve Biner Sayma testini çözerken her soruya birden fazla cevap verme hakkınız vardır. Yani istediğiniz sorudan başlayabildiğiniz gibi istediğiniz zaman cevabınızı da değiştirebilirsiniz. Ancak cevabınızı değiştirseniz bile değerlendirmeye alınacaktır. Dört Basamaklı Sayılarla Yüzer ve Biner Sayma testinde genellikle verdiğiniz her yanlış cevap puanınızı azaltacaktır. Bu nedenle doğru cevap vermeye özen gösteriniz.

      Dört Basamaklı Sayılarla Yüzer ve Biner Sayma Konu Testinin Hazırlanışı:

Testlerimiz özellikle MEB kazanımları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle Dört Basamaklı Sayılarla Yüzer ve Biner Sayma testi hazırlanırken ders kitaplarından yararlanılmıştır. Yani Dört Basamaklı Sayılarla Yüzer ve Biner Sayma testinde ders içerikleri kullanılmıştır. Diğer yandan sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Üstelik Dört Basamaklı Sayılarla Yüzer ve Biner Sayma testi alanında uzman öğretmenlerin katkısıyla oluşturulmuştur. Böylelikle Dört Basamaklı Sayılarla Yüzer ve Biner Sayma testinin başarılı olması hedeflenmiştir.

testimiz.com

      Telif Hakkı:

Dört Basamaklı Sayılarla Yüzer ve Biner Sayma testi özellikle özgün bir çalışmadır. Testlerimiz genellikle intihal denetimi yapıldıktan sonra yayınlanmaktadır. Ancak Dört Basamaklı Sayılarla Yüzer ve Biner Sayma testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Bu nedenle ticari amaçla kullanılamaz. Dört Basamaklı Sayılarla Yüzer ve Biner Sayma genel eğitim amaçlıdır. Ancak başka amaçla kullanmak izne tabidir.