4.Sınıf Kısa Yoldan Çarpma İşlemi Konu Testimiz

14 Aralık 20210Yazar:testimiz.com

4.Sınıf Kısa Yoldan Çarpma İşlemi

4.Sınıf Kısa Yoldan Çarpma İşlemi

Başla

TEBRİKLER.

4.Sınıf Kısa Yoldan Çarpma İşlemi

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
1112Son
Geri dön

 

       4.Sınıf Matematik Kısa Yoldan Çarpma İşlemi Konu Testi Hakkında:

      Not: Kısa Yoldan Çarpma İşlemi testimizi hemen çözmek için Başla düğmesine basınız.

      Bu metin özellikle Kısa Yoldan Çarpma İşlemi test çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Yani teknik bir metindir. Bunun yanında Kısa Yoldan Çarpma İşlemi testinde yer alan sorular aşağıda verilmiştir. Ancak soru seçeneklerini görmek için testi başlatmalısınız.

      Teste Yer Alan Sorular:

Aşağıdaki işlemlerden hangisi yanlış yapılmıştır?
Aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?
824 x 30 = ? işlemini kısa yoldan yapmak için aşağıdakilerden hangisini yaparız?
140 x 70 =? işleminin sonucu hangisidir?
812 x 200=? işleminin sonucu hangisidir?
521 x 400=? işleminin sonucu hangisidir?
73 x 3000 =? işleminin sonucu hangisidir?
105 x 5000=? işleminin sonucu hangisidir?
14 x 5 = ? işlemini kısa yoldan yaparken aşağıdakilerden hangisini yapmayız?
18 x 25 = işlemini kısa yoldan yaparken aşağıdakilerden hangisini yaparız?
12 x 100 = 1200

 

1200 ÷ 2 = 600

Yukarıda kısa yoldan yapılışı verilen çarpma işlemi hangisidir?

40 x 100 = 4000

 

4000 ÷ 4 = 1000

Yukarıda kısa yoldan yapılışı verilen işlem hangisidir?

 

      Kısa Yoldan Çarpma İşlemi Testi:

      Öncelikle Kısa Yoldan Çarpma İşlemi testi eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Aynı zamanda güncel bir çalışmadır. Kısa Yoldan Çarpma İşlemi çalışması oluşturulurken özellikle MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Başka bir deyişle  ders kitaplarında yer alan içerikler kullanılmıştır. Genellikle Kısa Yoldan Çarpma İşlemi testi kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Bunun yanında Kısa Yoldan Çarpma İşlemi çalışmasında kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Böylelikle öğrenme sürecinin devamlılığı hedeflenmiştir. Diğer yandan Kısa Yoldan Çarpma İşlemi testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Bu nedenle verimliliği artmaktadır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Konu veya ünite testleri 10, 12, 15 ya da 20 çoktan seçmeli sorudan oluşmaktadır. Genellikle sorular sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Örneğin 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Kısa Yoldan Çarpma İşlemi testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Yani Kısa Yoldan Çarpma İşlemi testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test Hakkında:

            Kısa Yoldan Çarpma İşlemi testi öncelikle öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Başka bir değişle tekrar tekrar çözme imkanı vardır. Çünkü Kısa Yoldan Çarpma İşlemi testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Böylelikle ezber önlenmekte ve kalıcı öğrenme sağlanmaktadır. Kısacası Kısa Yoldan Çarpma İşlemi testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Diğer yandan bağlantı verilen bazı çalışmalarda bu özellik yoktur. Ayrıca Kısa Yoldan Çarpma İşlemi testini akıllı tahtalarda kullanabilirsiniz. Lakin akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. Kısa Yoldan Çarpma İşlemi testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çünkü Kısa Yoldan Çarpma İşlemi testi mobil uyumludur. Diğer yandan ana sayfadan mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

      Test Değerlendirme:

      Etkileşimli Kısa Yoldan Çarpma İşlemi testini çözerken özellikle alttaki okları kullanarak önceki ve sonraki soruya geçebilirsiniz. Ancak dilerseniz listeden seçerek istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Ayrıca Kısa Yoldan Çarpma İşlemi testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Kısa Yoldan Çarpma İşlemi testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Kısa Yoldan Çarpma İşlemi testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Kısa Yoldan Çarpma İşlemi testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      İnteraktif Kısa Yoldan Çarpma İşlemi testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Kısa Yoldan Çarpma İşlemi testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Kısa Yoldan Çarpma İşlemi testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Kısa Yoldan Çarpma İşlemi testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…