4.Sınıf Sosyal Bilgiler 1.Dönem 2.Yazılı Testimiz

24 Aralık 20210Yazar:testimiz.com

4.Sınıf Sosyal Bilgiler 1.Dönem 2.Yazılı

4. Sınıf Sosyal Bilgiler 1. Dönem 2.Yazılı Değerlendirme Testi

Başla

TEBRİKLER.

4. Sınıf Sosyal Bilgiler 1. Dönem 2.Yazılı Değerlendirme Testi

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
1112131415
1617181920
Son
Geri dön

 

      4.Sınıf Sosyal Bilgiler 1.Dönem 2.Yazılı Testi Hakkında:

      Not: Sosyal Bilgiler 1.Dönem 2.Yazılı Değerlendirme testimizi hemen çözmek için Başla düğmesine basınız.

Bu metin özellikle Sosyal Bilgiler 1.Dönem 2.Yazılı Değerlendirme çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Ancak teknik bir metindir. Bunun yanında Sosyal Bilgiler 1.Dönem 2.Yazılı Değerlendirme testinde yer alan sorular aşağıda verilmiştir. Ancak Sosyal Bilgiler 1.Dönem 2.Yazılı Değerlendirme testi soru seçeneklerini görmek için testi başlatmalısınız.

      İnteraktif Sosyal Bilgiler 1.Dönem 2.Yazılı Değerlendirme Testi Soruları:

Yönlerle ilgili aşağıdakilerden hangisi doğru değildir?
Aşağıdaki bilgilerden hangisi yanlıştır?
Çevremize baktığımızda beşerî unsurların, doğal unsurlardan daha fazla olduğunu görürüz. Bunun nedenleri ile ilgili aşağıdakilerden hangisi söylenemez?
Dağ, tepe, yol, köprü, çayır, ova gibi unsurların hepsi coğrafi özelliklerdir. Bu özelliklerle ilgili aşağıdaki ifadelerden hangisi doğrudur?
Depremle ilgili aşağıdaki yargılardan hangisi doğru değildir?
Doğal afetlerle ilgili aşağıdaki yargılardan hangisi doğru değildir?
Aşağıdakilerden hangisi deprem öncesi alınması gereken önlemlerden birisidir?
Ya da Aşağıda deprem sırasında yapılması gerekenler verilmiştir hangisi doğru değildir?
Aşağıdaki Millî Mücadele kahramanları ve bulundukları şehirler eşleştirilmiştir. Hangi eşleştirme doğru değildir?
Kültürel öğelerimizle ilgili aşağıdakilerden hangisi doğru değildir?
Aşağıdakilerden hangisi eğitim alanında kullanılan teknolojik ürünlerden birisi değildir?
Teknolojik gelişmelerle ilgili aşağıda verilenlerden hangisi yanlıştır?
Aşağıdaki yargılardan hangisi yanlıştır?
Veya Aşağıdakilerden hangisi doğru değildir?
Aşağıdaki ifadelerden hangisi doğrudur?
Ancak Aşağıdaki ifadelerden hangisi doğrudur?
Aşağıdakilerden hangisi doğrudur?
Ya da Aşağıdaki ifadelerden hangisi doğru değildir?
Aşağıdaki ifadelerden hangisi doğrudur?
Bir buluş yapmanın ilk aşaması aşağıdakilerden hangisidir?

       Etkileşimli Sosyal Bilgiler 1.Dönem 2.Yazılı Değerlendirme Testi Hakkında:

İnteraktif Sosyal Bilgiler 1.Dönem 2.Yazılı Değerlendirme testi ilk olarak eğitim programlarına göre hazırlanmıştır. Aynı zamanda Sosyal Bilgiler 1.Dönem 2.Yazılı Değerlendirme çalışması oluşturulurken MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Sosyal Bilgiler 1.Dönem 2.Yazılı Değerlendirme testi hazırlanırken özellikle ders kitabı içeriklerinden yararlanılmıştır. Testimiz Sosyal Bilgiler 1.Dönem 2.Yazılı Değerlendirme testi genellikle kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Bunun yanında Sosyal Bilgiler 1.Dönem 2.Yazılı Değerlendirme çalışmasında kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Son olarak Sosyal Bilgiler 1.Dönem 2.Yazılı Değerlendirme testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır.

testimiz.com

       Online Sosyal Bilgiler 1.Dönem 2.Yazılı Değerlendirme Testi Soru Yapısı:

Etkileşimli Sosyal Bilgiler 1.Dönem 2.Yazılı Değerlendirme soruları genellikle 10, 12, 15 veya 20 sorudan oluşmaktadır. Sosyal Bilgiler 1.Dönem 2.Yazılı Değerlendirme testleri sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Genellikle 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Bunun yanında 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Ancak Sosyal Bilgiler 1.Dönem 2.Yazılı Değerlendirme testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Sosyal Bilgiler 1.Dönem 2.Yazılı Değerlendirme testi için her sorunun özellikle bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      Çevrim İçi Sosyal Bilgiler 1.Dönem 2.Yazılı Değerlendirme Test Çalışması Hakkında:

İnteraktif Sosyal Bilgiler 1.Dönem 2.Yazılı Değerlendirme test çalışması özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Başka bir değişle tekrar tekrar çözme imkanı vardır. Sosyal Bilgiler 1.Dönem 2.Yazılı Değerlendirme testinde soru veya seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Böylelikle ezber önlenmekte ve kalıcı öğrenme sağlanmaktadır. Kısacası Sosyal Bilgiler 1.Dönem 2.Yazılı Değerlendirme testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Ancak bağlantı verilen bazı çalışmalarda bu özellik yoktur.

      İnteraktif Sosyal Bilgiler 1.Dönem 2.Yazılı Değerlendirme Konu Testi Değerlendirme:

Etkileşimli Sosyal Bilgiler 1.Dönem 2.Yazılı Değerlendirme testini çözerken özellikle alttaki okları kullanarak önceki ve sonraki soruya geçebilirsiniz. Ancak dilerseniz listeden seçerek istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Ayrıca Sosyal Bilgiler 1.Dönem 2.Yazılı Değerlendirme testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Sosyal Bilgiler 1.Dönem 2.Yazılı Değerlendirme testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Sosyal Bilgiler 1.Dönem 2.Yazılı Değerlendirme testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Sosyal Bilgiler 1.Dönem 2.Yazılı Değerlendirme testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

testimiz.com.tr

       Sanal Etkileşimli Sosyal Bilgiler 1.Dönem 2.Yazılı Değerlendirme Testi Telif Hakkı:

İnteraktif Sosyal Bilgiler 1.Dönem 2.Yazılı Değerlendirme testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Sosyal Bilgiler 1.Dönem 2.Yazılı Değerlendirme testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Böylece Sosyal Bilgiler 1.Dönem 2.Yazılı Değerlendirme testinin bütün hakları testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Sosyal Bilgiler 1.Dönem 2.Yazılı Değerlendirme testini kullanmak için izin almanız gerekmektedir. Başarılar…