4.Sınıf Ailemde ve Çevremde Ekonomik Faaliyetler Konu Testi

30 Ocak 2021 0 Yazar: testimiz.com

4.Sınıf Çevremde Ekonomik Faaliyetler

4.Sınıf Ailemde ve Çevremde Ekonomik Faaliyetler

TEBRİKLER.

4.Sınıf Ailemde ve Çevremde Ekonomik Faaliyetler

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Soru 1
Aşağıdaki mesleklerden hangisi insanların temel ihtiyaçlarından biri olan barınmanın karşılanması için çalışır?
A
Makinist
B
İnşaat Mühendisi
C
Avukat
D
Maliyeci
Soru 2
Aşağıdaki mesleklerden hangisi yaşanan olayların kaydedilmesini sağlar. Aynı zamanda sinema, dizi vb. nin çekimlerinde görev alır?
A
Tiyatrocu
B
Matbaacı
C
Kameraman
D
Mobilyacı
Soru 3
Aşağıdaki çalışanlardan hangisi toplum içindeki insanların birbiriyle ve devlet ile olan sorunlarının yasalara uygun olarak çözülmesi için uğra­şır?
A
Mühendis
B
Polis
C
Avukat
D
Jandarma
Soru 4
Aşağıdaki mesleklerden hangisi insanların güven ve huzur içinde yaşamasını sağlamak için çalışır?
A
Polis
B
Avukat
C
Postacı
D
Mimar
Soru 5
İnsanların en temel ihtiyaçlarından biriside barınmadır. Aşağıdaki mesleklerden hangisinde çalışanlar çeşitli yapıları ve kullanışlı olması için çalışır?
A
Maliyeci
B
Mimar
C
Avukat
D
Emlakçı
Soru 6
Yaşamımızı sürdürebilmemiz için çeşitli ihtiyaçlarımızın olduğunu biliyoruz. İhtiyaçlarımızı karşılamak için aşağıdakilerden hangisi ortaya çıkmıştır?
A
İşçilik
B
Ticaret
C
Üretim
D
Meslekler
Soru 7
Aşağıdaki mesleklerden hangisini yapanlar okuma yazma öğretir. Bireyleri, eğitim ve öğretim yoluyla hayata hazırlar?
A
Müdür
B
Öğrenci
C
Öğretmen
D
Polis
Soru 8
Aşağıdakilerden hangisi ekonomik faaliyetlerin temelini oluşturan, insanların ihtiyaç­ duyduğu malların ­veya ­hizmetlerin ­meydana ­getirilme sürecidir?    
A
Hizmet
B
Ekonomi
C
Üretim
D
Tüketim
Soru 9
İnsan ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik olarak sürdürülen işlerin her birine ne ad verilir?
A
Ekonomik faaliyet.
B
Üretim maliyeti.
C
Ticari faaliyet.
D
Üretim faaliyeti.
Soru 10
Aşağıdakilerden hangisi hastalıklara teşhis koyar, insanları tedavi eder?
A
Doktor
B
Hemşire
C
Avukat
D
Eczacı
Soru 11
Aşağıdakilerden hangisi sağlık sorunlarının giderilmesi için gerekli olan ilaçları sağlar?
A
Eczacı
B
Mimar
C
Hemşire
D
Doktor
Soru 12
Aşağıdaki mesleklerden hangisi evin şekline ve ışık alma durumuna göre en uygun rengin tercih ederek evi boyar?
A
Boyacı
B
Sıvacı
C
Elektrikçi
D
Işıkçı
Sınavı tamamlamak için butona tıklayınız, yanlışlarınız gösterilecektir. Sonuçları al.
12 tamamladınız.
Liste
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
1112Son
Geri dön

4.Sınıf Çevremde Ekonomik Faaliyetler Konu Testi Hakkında:

1. Etkileşimli 4.Sınıf Çevremde Ekonomik Faaliyetler Konu Testinde Çoktan Seçmeli Sorular ve Cevapları Yer Almaktadır. Etkileşimli Testi Çözmek İçin Başlat Düğmesine Basınız

2. 4.Sınıf Çevremde Ekonomik Faaliyetler Konu Testi Neye Göre Hazırlamıştır?

Çözümlü Çevremde Ekonomik Faaliyetler Testi MEB kazanımları dikkate alınarak hazırlanmıştır. İnteraktif veya etkileşimli Çevremde Ekonomik Faaliyetler Konu Testi kazanım temelli bir çalışmadır. Kazanım temelli yada etkileşimli Çevremde Ekonomik Faaliyetler Çalışma Testi 4 seçenekli 12 sorudan oluşmaktadır. Çevremde Ekonomik Faaliyetler Testi soruları kısa veya uzun olabilir. Çevremde Ekonomik Faaliyetler testinde sorular bir yada iki cümle olabilir. Ancak 15 cümleyi de içerebilir. Online Çevremde Ekonomik Faaliyetler Konu ve Tarama Testi gibi çalışmalar konuyu anlama, öğrenme ve pekiştirme amacı taşımaktadır.

3. 4.Sınıf Çevremde Ekonomik Faaliyetler Konu Testinin Amacı Nedir?

Etkileşimli Çevremde Ekonomik Faaliyetler Testi etkinliğimiz test çözerken öğrenmeyi amaçlamıştır. İnteraktif veya Çözümlü Çevremde Ekonomik Faaliyetler Kazanım Testi müfredatta yer alan ders kazanımları doğrultusunda hazırlanmıştır. Çünkü İnteraktif Çevremde Ekonomik Faaliyetler Testi ders kitabındaki bilgiler esas alınarak özgün olarak hazırlanmıştır. Ancak Çevremde Ekonomik Faaliyetler testini interaktif çözdüğünüz gibi dokümanlardan indirip de çözebilirsiniz. Sonuçta Çevremde Ekonomik Faaliyetler Testini yazdırıp çözmek de başka bir deneyimdir. Ancak Çevremde Ekonomik Faaliyetler çözdükten sonra cevapları aynı sayfadan kontrol etmeyi unutmayın. Çünkü cevap anahtarı Çevremde Ekonomik Faaliyetler Testini indirme sayfasında yer alacaktır.

4. 4.Sınıf Çevremde Ekonomik Faaliyetler Konu Testini Nasıl Çözebiliriz?

Online veya interaktif Çevremde Ekonomik Faaliyetler Çalışma Testini çözmek için başla butonuna basmanız yeterli olacaktır. Çözümlü Çevremde Ekonomik Faaliyetler Testini yeniden çözmek istediğinizde soru ve seçeneklerin yeri değişecektir. Böylece Çevremde Ekonomik Faaliyetler kazanım testini yepyeni bir testmiş gibi yeniden çözebilirsiniz. Ancak bağlantı verilen bazı testlerimizde bu özellik yoktur.

5. 4.Sınıf Çevremde Ekonomik Faaliyetler Konu Testi Bize Ne Kazandırır?

Etkileşimli Çevremde Ekonomik Faaliyetler Testimiz öğrenme hedeflidir. Okul ders ortamında işlenen konulardan sonra Çevremde Ekonomik Faaliyetler Konu Testi yapılması kalıcı öğrenmeyi sağlayacaktır. İnteraktif Çevremde Ekonomik Faaliyetler Testini en az üç tekrar yaparak çözmek faydalı olacaktır. Çevremde Ekonomik Faaliyetler Testinde sorular kısa konu anlatımları yapılarak hazırlamıştır. Online Çevremde Ekonomik Faaliyetler Kazanım Testi zengin içerikli soru çeşitleriyle oluşturulmuştur. Gerekli olduğunda Etkileşimli Çevremde Ekonomik Faaliyetler Testinde konular gif formatında animasyonlar ve çeşitli görsellerle desteklenmektedir. Çözümlü Çevremde Ekonomik Faaliyetler Testini çözdükten sonra değerlendir butonuna bastıktan sonra karşınıza sonuç değerlendirme ekranı çıkacaktır.

6. 4.Sınıf Çevremde Ekonomik Faaliyetler Konu Testi Değerlendirme Raporunda Neler Yer Almaktadır?

Sonuç raporunda Çevremde Ekonomik Faaliyetler Testindeki başarınızı yüzdelik olarak görebilirsiniz. Ayrıca kaç doğru kaç yanlış yaptığınızı da görebilirsiniz. Etkileşimli veya interaktif Çevremde Ekonomik Faaliyetler Testini değerlendirdiğinizde öğretmen görüşlerine de yer verilmiştir. Öğretmen görüşü doğrultusunda online Çevremde Ekonomik Faaliyetler Testini gerekli ise yeniden çözmek sizin yararınıza olacaktır. İnteraktif yada etkileşimli Çevremde Ekonomik Faaliyetler Testini değerlendirdikten sonra ekrana doğru ve yanlış cevaplarınız gelecektir. İnteratif Çevremde Ekonomik Faaliyetler Çalışma Testi sorularını tekrar inceleyerek öğrenme beceriniz hakkında bilgi edinebilirsiniz. Etkileşimli Çevremde Ekonomik Faaliyetler Testinde sorular ip ucu verilerek doğru sonuca ulaşmanız amaçlanmıştır. Ancak İnteraktif Çevremde Ekonomik Faaliyetler Değerlendirme Testi sadece değerlendirme amacı taşımamaktadır Online çözüm gibi etkileşimli Çevremde Ekonomik Faaliyetler testi de aynı zamanda test çözerken öğrenmeyi de amaçlamaktadır. İnteraktif veya online çözümlü Çevremde Ekonomik Faaliyetler Testini çözdükten sonra arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Çünkü paylaşılan bilgi değerlidir.

7. 4.Sınıf Çevremde Ekonomik Faaliyetler Konu Testinin Telif Hakkı Var mıdır?

İnteraktif veya etkileşimli Çevremde Ekonomik Faaliyetler Kazanım Tarama Testi testimiz.com sitesi için hazırlanmıştır. Etkileşimli yada interaktif Çevremde Ekonomik Faaliyetler Testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Ancak online çözülen Çevremde Ekonomik Faaliyetler Yaprak Testi genel eğitim amaçlı olup ticari amaçla kullanılamaz.