4.Sınıf Çevremizde Neler Var Test

21 Kasım 2022 0 By testimiz.com

4.Sınıf Çevremizde Neler Var Test

Test Çöz

 

 

 

       4.Sınıf Çevremizde Neler Var Konu Test Hakkında:

      Not: Çevremizde Neler Var testimizi hemen çözmek için Başla düğmesine basınız.

      Bu metin özellikle Çevremizde Neler Var test çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Yani teknik bir metindir. Bunun yanında Çevremizde Neler Var testinde yer alan sorular aşağıda verilmiştir. Ancak soru seçeneklerini görmek için testi başlatmalısınız.

      Teste Yer Alan Sorular:

İnsanın içinde yaşadığı, canlı ve cansız varlıkların yer aldığı ortama ne ad verilir?
Çevremizde kendiliğinden var olan unsurlara ne ad verilir?
İnsanlar tarafından oluşturulan, değiştirilen ya da yeniden düzenlenen unsurlara ne ad verilir?
Aşağıdakilerden hangisi beşeri unsurdur?
Ya da Aşağıdakilerden hangisi beşeri unsurdur?
Aşağıdakilerden hangisi doğal unsurdur?
Aşağıdakilerden hangisi beşeri unsurdur?
Veya Aşağıdakilerden hangisi beşeri unsurdur?
Aşağıdakilerden hangisi doğal unsurdur?
Aşağıdakilerden hangisi beşeri unsurdur?

      Çevremizde Neler Var Testi:

      Öncelikle Çevremizde Neler Var testi eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Aynı zamanda güncel bir çalışmadır. Çevremizde Neler Var çalışması oluşturulurken özellikle MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Başka bir deyişle  ders kitaplarında yer alan içerikler kullanılmıştır. Genellikle Çevremizde Neler Var testi kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Bunun yanında Çevremizde Neler Var çalışmasında kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Böylelikle öğrenme sürecinin devamlılığı hedeflenmiştir. Diğer yandan Çevremizde Neler Var testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Bu nedenle verimliliği artmaktadır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Konu veya ünite testleri 10, 12, 15 ya da 20 çoktan seçmeli sorudan oluşmaktadır. Genellikle sorular sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Örneğin 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Çevremizde Neler Var testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Yani Çevremizde Neler Var testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test Hakkında:

            Çevremizde Neler Var testi öncelikle öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Başka bir değişle tekrar tekrar çözme imkanı vardır. Çünkü Çevremizde Neler Var testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Böylelikle ezber önlenmekte ve kalıcı öğrenme sağlanmaktadır. Kısacası Çevremizde Neler Var testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Diğer yandan bağlantı verilen bazı çalışmalarda bu özellik yoktur. Ayrıca Çevremizde Neler Var testini akıllı tahtalarda kullanabilirsiniz. Lakin akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. Çevremizde Neler Var testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çünkü Çevremizde Neler Var testi mobil uyumludur. Diğer yandan ana sayfadan mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

      Test Değerlendirme:

      Etkileşimli Çevremizde Neler Var testini çözerken özellikle alttaki okları kullanarak önceki ve sonraki soruya geçebilirsiniz. Ancak dilerseniz listeden seçerek istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Ayrıca Çevremizde Neler Var testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Çevremizde Neler Var testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Çevremizde Neler Var testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Çevremizde Neler Var testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      İnteraktif Çevremizde Neler Var testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Çevremizde Neler Var testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Çevremizde Neler Var testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Çevremizde Neler Var testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…