4.Sınıf Geçmişten Günümüze Çocuk Oyunları Test

20 Ekim 2022 1 By testimiz.com

4.Sınıf Geçmişten Günümüze Çocuk Oyunları Test

Test Çöz

 

       4.Sınıf Geçmişten Günümüze Çocuk Oyunları Konu Testi Hakkında:

      İnteraktif Geçmişten Günümüze Çocuk Oyunları testini çözmek için Başla düğmesine basınız. Karşınıza testi çözmek için yeni bir sayfa çıkacaktır. Yön oklarını kullanarak önceki ya da sonraki sorulara geçebilirsiniz. Ancak Geçmişten Günümüze Çocuk Oyunları testi için liste bölümünden istediğiniz soruyu da seçip çözebilirsiniz.

      Bu metin kısacası bir tanıtım yazısıdır. Çünkü Geçmişten Günümüze Çocuk Oyunları test çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Ancak teknik bir metindir. Bununla birlikte Geçmişten Günümüze Çocuk Oyunları testinde yer alan sorular aşağıda verilmiştir. Ancak testi çevrimiçi çözmek için başlat düğmesine basmalısınız.

      Test Soruları:

 

“ İki takım olarak, atın üzerinde koşturup, birbirlerine değnek  isabet ettirmeye çalışılır. Bu spor güvenlik ve savunma ihtiyacından doğmuştur.” Yukarıda anlatılan milli oyunumuz aşağıdakilerden hangisidir?
“Kültürümüzün önemli parçalarından biridir. Ateşli silahların icadından önce savaşlarda kullanılmaktaydı. Bu silahı ustaca kullanan atalarımız bu sporu dünyaya yaymışlardır. ” Yukarıda anlatılan milli oyunumuz aşağıdakilerden hangisidir?
“Tarihte bu sporla ilgilenen milletler arasında en eskisi Türkler olmuştur. Bu bakımdan dünya milletlerinin dillerinde “Türk gibi kuvvetli” sözü, atasözü haline gelmiştir. “ Yukarıda anlatılan milli oyunumuz aşağıdakilerden hangisidir?
“Atçılık en eski ata sporlarımızdan biridir. Eski Türklerde ata “yılkı” adı verilirdi” Yukarıda anlatılan milli oyunumuz aşağıdakilerden hangisidir?
“Geleneksel bir spordur. Sporcular vücutlarına yağ sürerler. Büyük güç ve ustalık gerektirir.” Yukarıda anlatılan milli sporumuz aşağıdakilerden hangisidir?
Aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır?
“Önce ebe seçilir. Ebenin gözleri bağlanır. Gözleri bağlı ebe diğer çocukları yakalamaya çalışır.” Yukarıda hangi oyun anlatılmaktadır?
“Sayışma sonucu ebe seçilir. Ebe belli bir sayıya kadar sayarken diğer oyuncular saklanır. Ebe saklanan oyuncuları bulmaya çalışır.” Yukarıda hangi oyun anlatılmaktadır?
“En az iki kişiyle oynanır. Yere çizgiler çizilir. Düzgün bir taş yardımıyla oynanır. Daha çok kızların oynadığı bir oyundur. Yukarıda hangi oyun anlatılmaktadır?
Aşağıdaki oyunların hangisinde “ebe” yoktur?
Ya da Aşağıdaki oyunların hangisinde oyuncular karşılıklı olarak dizilir?
Aşağıdaki oyunlardan hangisinin oynanması tehlikeli sonuçlar doğurabilir?

      Geçmişten Günümüze Çocuk Oyunları Testi:

      Test çözmek aynı zamanda etkili bir öğrenme yöntemidir. İnteraktif Geçmişten Günümüze Çocuk Oyunları testi özellikle eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Üstelik güncel ve özenli bir çalışmadır. Geçmişten Günümüze Çocuk Oyunları çalışması oluşturulurken genellikle MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Başka bir deyişle ders kitabı içeriklerinden yararlanılmıştır. Ancak Geçmişten Günümüze Çocuk Oyunları testi kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Bununla birlikte Geçmişten Günümüze Çocuk Oyunları testinde kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Böylelikle öğrenme sürecinin devamlılığı planlanmıştır. Diğer yandan Geçmişten Günümüze Çocuk Oyunları testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Böylelikle çalışma verimliliği artmaktadır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Test yazmak uzmanlık ister. Konu ya da ünite testleri 10, 12, 15 veya 20 çoktan seçmeli sorudan oluşturulmuştur. Sorular sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Genellikle 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Geçmişten Günümüze Çocuk Oyunları testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Ancak Geçmişten Günümüze Çocuk Oyunları testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test:

       İnteraktif veya online test çalışması sanal etkileşimli bir çalışmadır. Geçmişten Günümüze Çocuk Oyunları testi aynı zamanda öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle interaktif testler dinamik bir yapıya sahiptir. Yani tekrar tekrar çözme imkanı verir. Diğer yandan Geçmişten Günümüze Çocuk Oyunları testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Yani Geçmişten Günümüze Çocuk Oyunları testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Ancak bağlantı verilen bazı çalışmalarda bu özellik yoktur. Ayrıca Geçmişten Günümüze Çocuk Oyunları testini akıllı tahtalarda kullanabilirsiniz. Çünkü akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. Geçmişten Günümüze Çocuk Oyunları testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla çözebilirsiniz. Yani Geçmişten Günümüze Çocuk Oyunları testi mobil uyumludur. Diğer yandan cihazınıza mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

      Uygulama ve Değerlendirme:

      Etkileşimli Geçmişten Günümüze Çocuk Oyunları testini çözerken özellikle alttaki yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruya geçebilirsiniz. Aynı zamanda dilerseniz listeden seçerek istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Ayrıca Geçmişten Günümüze Çocuk Oyunları testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Geçmişten Günümüze Çocuk Oyunları testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Geçmişten Günümüze Çocuk Oyunları testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bu görüşleri dikkate almanız özellikle öğrenmenize katkı sağlayacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Geçmişten Günümüze Çocuk Oyunları testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      Çalışmaların intihal denetimine özellikle önem verilmektedir. İnteraktif Geçmişten Günümüze Çocuk Oyunları testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Geçmişten Günümüze Çocuk Oyunları testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Geçmişten Günümüze Çocuk Oyunları testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Geçmişten Günümüze Çocuk Oyunları testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…