4.Sınıf Sosyal Bilgiler Herkesin Bir Kimliği Var Test Çöz

1 Ekim 2021 0 Yazar: testimiz.com

4.Sınıf Sosyal Bilgiler Herkesin Bir Kimliği Var

4.Sınıf Herkesin Bir Kimliği Var

Başla

TEBRİKLER.

4.Sınıf Herkesin Bir Kimliği Var

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
1112Son
Geri dön

 

Kendimize ait belli başlı bilgileri gösteren belgelere ne ad verilir?
Aşağıdakilerden hangisi herkesin sahip olması gereken bir kimlik belgesidir?
Nüfus cüzdanları erkekler ve bayanlar için ayrı renklerde düzenlenir. Aşağıdaki seçeneklerin hangisinde bu renkler birlikte verilmiştir?
Ya da Aşağıdaki bilgilerden hangisi nüfus cüzdanında bulunmaz?
Aşağıdakilerden hangisi bütün kimliklerde birbirinden farklıdır?
Bireylere ait resmi kimlik belgesinde aşağıdaki bilgilerden hangisi bulunmaz?
Aşağıdakilerden hangisini resmi kimlik belgelerinde bulunması zorunlu değildir?
Veya Aşağıdaki bilgilerden hangisi nüfus cüzdanında bulunmaz?
Kimlik belgeleri ile ilgili aşağıdaki bilgilerden hangisi yanlıştır?
Ancak Aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır?

       4.Sınıf Sosyal Bilgiler Herkesin Bir Kimliği Var Konu Testi Hakkında:

Herkesin Bir Kimliği Var testi özellikle etkileşimli bir çalışmadır. Yani bilgisayar ortamında çözmek için hazırlanmıştır. İnteraktif Herkesin Bir Kimliği Var testini çözmek için Başla butonuna basmalısınız. Ancak böylelikle soru ve cevapları görebilirsiniz. Herkesin Bir Kimliği Var testinde yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruları açabilirsiniz. İsterseniz liste bölümünden istediğiniz soruyu da seçebilirsiniz. Özellikle Herkesin Bir Kimliği Var testi öğrenme hedeflidir. Yani test çözerken öğrenmenizi sağlamak için hazırlanmıştır.

      Test Yapısı ve Değerlendirme:

Herkesin Bir Kimliği Var testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişmektedir. Böylelikle Herkesin Bir Kimliği Var testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü her tekrarda aynı konuda yeni bir test karşınıza çıkacaktır. Herkesin Bir Kimliği Var testinde genellikle kalıcı öğrenme hedeflenmiştir. Bu nedenle soru ve cevaplar yer değiştirerek ezber önlenmiştir. Örneğin Herkesin Bir Kimliği Var testini çözdünüz. Değerlendir butonuna bastınız. Karşınıza çıkan raporda başarı yüzdeniz görülecektir. Eğer eksikleriniz varsa tekrar çözmeniz sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca Herkesin Bir Kimliği Var testini tekrar inceleyerek cevaplarınızı karşılaştırabilirsiniz. Herkesin Bir Kimliği Var testini çözerken her soruya birden fazla cevap verme hakkınız vardır. Yani istediğiniz sorudan başlayabildiğiniz gibi istediğiniz zaman cevabınızı da değiştirebilirsiniz. Ancak cevabınızı değiştirseniz bile değerlendirmeye alınacaktır. Herkesin Bir Kimliği Var testinde genellikle verdiğiniz her yanlış cevap puanınızı azaltacaktır. Bu nedenle doğru cevap vermeye özen gösteriniz.

      Herkesin Bir Kimliği Var Konu Testinin Hazırlanışı:

Testlerimiz özellikle MEB kazanımları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle Herkesin Bir Kimliği Var testi hazırlanırken ders kitaplarından yararlanılmıştır. Yani Herkesin Bir Kimliği Var testinde ders içerikleri kullanılmıştır. Diğer yandan sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Üstelik Herkesin Bir Kimliği Var testi alanında uzman öğretmenlerin katkısıyla oluşturulmuştur. Böylelikle Herkesin Bir Kimliği Var testinin başarılı olması hedeflenmiştir.

testimiz.com

      Telif Hakkı:

Herkesin Bir Kimliği Var testi özellikle özgün bir çalışmadır. Testlerimiz genellikle intihal denetimi yapıldıktan sonra yayınlanmaktadır. Ancak Herkesin Bir Kimliği Var testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Bu nedenle ticari amaçla kullanılamaz. Herkesin Bir Kimliği Var genel eğitim amaçlıdır. Ancak başka amaçla kullanmak izne tabidir.