4.Sınıf Farkındayım Farklılıklara Saygılıyım Test

19 Eylül 2023 0 By testimiz.com

4.Sınıf Farkındayım Farklılıklara Saygılıyım

Test Çöz

 

I- Saç rengi          II- Giysi rengi         III-  Boy IV- Kilo         V- Göz rengi Yukarıda verilen özelliklerden hangileri kişisel özelliklerdendir?
Bireyler arasındaki ………….Farklılıklarını kabul etmek……………..olmanın gereğidir.” Bu cümleyi anlamlı hale getirmek için boş bırakılan yerlere sıra­sıyla aşağıdakilerden hangilerini getirmeliyiz?
Kendine özgü nitelikleri olan, toplumu oluşturan birbirlerinden farklı insanlardan her birine ne denir?
Aşağıdakilerden hangisi fiziksel özelliklerimizden biri değildir?
”Yiğit,sarı saçlı,mavi gözlü, uzun boylu, bir çocuktur.”Bu durumda Yiğit’in hangi özellikleri anlatılmıştır?
Kıvırcık saçlı olmak……….özelliklerden biridir?
Aşağıdaki bilgilerden yanlış olanı işaretleyiniz?
“Kadir çok güzel gitar çalıyor. Kardeşi ise gitardan pek hoşlanmıyor. Çünkü gitar çalmayı beceremiyor. Ama çok güzel resim yapıyor.” Yukarıdaki metinden aşağıdakilerden hangisini çıkarabiliriz?
Zeynep, önceleri başarısız olduğu matematik dersini özverili bir şekilde çalışarak geçmiştir. Bu durumu aşağıdakilerden hangisiyle açıklayabiliriz?
İnsanların tümünde rastlayabileceğimiz çeşitli ortak özellikler vardır. Aşağıdakilerden hangisi insanların sahip olduğu bu ortak özelliklerden biridir?

       4.Sınıf Farkındayım Farklılıklara Saygılıyım Konu Testi Hakkında:

      Farkındayım Farklılıklara Saygılıyım testi özellikle etkileşimli bir çalışmadır. Yani bilgisayar ortamında çözmek için hazırlanmıştır. İnteraktif Farkındayım Farklılıklara Saygılıyım testini çözmek için Başla butonuna basmalısınız. Ancak böylelikle soru ve cevapları görebilirsiniz. Farkındayım Farklılıklara Saygılıyım testinde yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruları açabilirsiniz. İsterseniz liste bölümünden istediğiniz soruyu da seçebilirsiniz. Özellikle Farkındayım Farklılıklara Saygılıyım testi öğrenme hedeflidir. Yani test çözerken öğrenmenizi sağlamak için hazırlanmıştır.

      Test Yapısı ve Değerlendirme:

      Farkındayım Farklılıklara Saygılıyım testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişmektedir. Böylelikle Farkındayım Farklılıklara Saygılıyım testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü her tekrarda aynı konuda yeni bir test karşınıza çıkacaktır. Farkındayım Farklılıklara Saygılıyım testinde genellikle kalıcı öğrenme hedeflenmiştir. Bu nedenle soru ve cevaplar yer değiştirerek ezber önlenmiştir. Örneğin Farkındayım Farklılıklara Saygılıyım testini çözdünüz. Değerlendir butonuna bastınız. Karşınıza çıkan raporda başarı yüzdeniz görülecektir. Eğer eksikleriniz varsa tekrar çözmeniz sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca Farkındayım Farklılıklara Saygılıyım testini tekrar inceleyerek cevaplarınızı karşılaştırabilirsiniz. Farkındayım Farklılıklara Saygılıyım testini çözerken her soruya birden fazla cevap verme hakkınız vardır. Yani istediğiniz sorudan başlayabildiğiniz gibi istediğiniz zaman cevabınızı da değiştirebilirsiniz. Ancak cevabınızı değiştirseniz bile değerlendirmeye alınacaktır. Farkındayım Farklılıklara Saygılıyım testinde genellikle verdiğiniz her yanlış cevap puanınızı azaltacaktır. Bu nedenle doğru cevap vermeye özen gösteriniz.

      Farkındayım Farklılıklara Saygılıyım Konu Testinin Hazırlanışı:

      Testlerimiz özellikle MEB kazanımları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle Farkındayım Farklılıklara Saygılıyım testi hazırlanırken ders kitaplarından yararlanılmıştır. Yani Farkındayım Farklılıklara Saygılıyım testinde ders içerikleri kullanılmıştır. Diğer yandan sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Üstelik Farkındayım Farklılıklara Saygılıyım testi alanında uzman öğretmenlerin katkısıyla oluşturulmuştur. Böylelikle Farkındayım Farklılıklara Saygılıyım testinin başarılı olması hedeflenmiştir.

testimiz.com

      Telif Hakkı:

      Farkındayım Farklılıklara Saygılıyım testi özellikle özgün bir çalışmadır. Testlerimiz genellikle intihal denetimi yapıldıktan sonra yayınlanmaktadır. Ancak Farkındayım Farklılıklara Saygılıyım testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Bu nedenle ticari amaçla kullanılamaz. Farkındayım Farklılıklara Saygılıyım genel eğitim amaçlıdır. Ancak başka amaçla kullanmak izne tabidir.