4.Sınıf Türkçe 5n1k Testi Cevaplı Pdf İndir

20 Kasım 2021 0 By testimiz.com

4.Sınıf Türkçe 5n1k Testi

TIKLA ÇÖZ

İNDİR

CEVAP ANAHTARI

        4.Sınıf Türkçe 5n1k Testi Tanıtım:

        4.Sınıf Türkçe 5n1k testi veya etkinliğini İNDİR bölümünden indirebilirsiniz. Ya da isterseniz TIKLA ÇÖZ düğmesinden interaktif çözebilirsiniz.

Bu yazı kısacası 5n1k çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Bu nedenle teknik bir metindir. Diğer yandan 5n1k testinin cevap anahtarı aşağıda verilmiştir. Ancak 5n1k testi içeriğini görmek için İNDİR bağlantısını kullanmalısınız.

       5n1k Testi Kaynak Bilgisi:

PDF5n1k testi özellikle müfredata göre hazırlanmıştır. Ayrıca bu çalışma MEB kazanımları doğrultusunda oluşturulmuştur. Genellikle 5n1k testi hazırlanırken ders kitabı içeriklerinden faydalanılmıştır. PDF 5n1k testi özellikle kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Aynı zamanda kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Diğer yandan 5n1k testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Özellikle sınıf içi bu tür uygulamalar başarıyı artırmaktadır.

testimiz.com

       PDF 5n1k Testi Yapısal Özellikleri:

PDF 5n1k testi genellikle çoktan seçmeli olarak hazırlanmıştır. Konu testleri 10, 12, 15 ya da 20 sorudan oluşmaktadır. Test soruları sınıf seviyesine göre 3 veya 4 seçenekten meydana gelmektedir. 1,2 ve 3.sınıflarda genellikle 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede çoğunlukla 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Başka bir deyişle 5n1k testinde seçenek sayısı sınıf seviyesine göre değişmektedir. Çünkü seçenek sayası zorluk seviyesini belirler.

       5n1k Test Çalışması Hakkında:

PDF 5n1k test çalışması genellikle sıralı bir yapıya sahiptir. Öncelikle sorular konu anlatımı sırasına göre oluşturulmuştur. Başka bir deyişle 5n1k testinde soru ve seçenekler konu anlatımlıdır. Böylelikle test çözerken yaparak yaşayarak öğrenme amaçlanmıştır. Bu yüzden 5n1k testini çözmek öğrenme sürecine katkı sağlamaktadır. Üstelik aynı sayfadan sanal çözme bağlantısı da verilmiştir.

       Cevaplı 5n1k Testi Değerlendirme:

PDF 5n1k testini değerlendirmek için bu sayfayı kullanabilirsiniz. Çünkü cevap anahtarı bu sayfada yayınlanmaktadır. Aynı zamanda 5n1k testini interaktif çözerek te değerlendirebilirsiniz. Diğer yandan başka test ve çalışmalara dokümanlar bölümünden ulaşabilirsiniz.

testimiz.com.tr

       PDF 5n1k Testi Telif Hakkı:

5n1k testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmaktadır. Özellikle bu çalışmanın özgün olmasına özen gösterilmiştir. Böylece 5n1k testinin bütün hakları testimiz.com sitesine aittir. Ancak bireysel kullanıma açıktır. Başka bir deyişle 5n1k testi ticari amaçla kullanılamaz. Başarılar…