4. Sınıf Eş Sesli Sözcükler Test

10 Eylül 2023 1 By testimiz.com

4. Sınıf Eş Sesli Sözcükler Test

Test Çöz

 

Aşağıdaki cümlelerin hangisinde “saç” sözcüğü diğerlerinden farklı anlamda kullanılmıştır?
Ya da Aşağıdaki  cümlelerin hangisinde “kale ” sözcüğü  diğerlerinden farklı anlamda kullanılmıştır?
Aşağıdaki cümlelerin hangisinde “ tuş ” sözcüğü diğerlerinden farklı anlamda kullanılmıştır?
Veya Aşağıdaki  cümlelerin hangisinde “ saz” sözcüğü  diğerlerinden farklı anlamda kullanılmıştır?
Aşağıdaki tümcelerin hangisinde ‘’ yaz ‘’ sözcüğü ‘’ Yazın tatile gittik.’’ Cümlesindeki anlamıyla kullanılmıştır.
Ancak Aşağıdaki cümlelerin hangisinde “bin” sözcüğü diğerlerinden farklı anlamda kullanılmıştır?
Aşağıdaki cümlelerin hangisinde “ taş ” sözcüğü diğerlerinden farklı anlamda kullanılmıştır?
Ya da Aşağıdaki  cümlelerin hangisinde “ gül ” sözcüğü  diğerlerinden farklı anlamda kullanılmıştır?
Aşağıdaki  cümlelerin hangisinde “ daire” sözcüğü  diğerlerinden farklı anlamda kullanılmıştır?
Aşağıdaki   cümlelerin hangisinde “kır ” sözcüğü, “ Bazı sözler beni kırabilir.” anlamında kullanılmıştır?

       4.Sınıf Eş Sesli Sözcükler Testi Hakkında:

Eş Sesli Sözcükler testi özellikle etkileşimli bir çalışmadır. Yani bilgisayar ortamında çözmek için hazırlanmıştır. İnteraktif Eş Sesli Sözcükler testini çözmek için Başla butonuna basmalısınız. Ancak böylelikle soru ve cevapları görebilirsiniz. Eş Sesli Sözcükler testinde yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruları açabilirsiniz. İsterseniz liste bölümünden istediğiniz soruyu da seçebilirsiniz. Özellikle Eş Sesli Sözcükler testi öğrenme hedeflidir. Yani test çözerken öğrenmenizi sağlamak için hazırlanmıştır.

      Test Yapısı ve Değerlendirme:

Eş Sesli Sözcükler testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişmektedir. Böylelikle Eş Sesli Sözcükler testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü her tekrarda aynı konuda yeni bir test karşınıza çıkacaktır. Eş Sesli Sözcükler testinde genellikle kalıcı öğrenme hedeflenmiştir. Bu nedenle soru ve cevaplar yer değiştirerek ezber önlenmiştir. Örneğin Eş Sesli Sözcükler testini çözdünüz. Değerlendir butonuna bastınız. Karşınıza çıkan raporda başarı yüzdeniz görülecektir. Eğer eksikleriniz varsa tekrar çözmeniz sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca Eş Sesli Sözcükler testini tekrar inceleyerek cevaplarınızı karşılaştırabilirsiniz. Eş Sesli Sözcükler testini çözerken her soruya birden fazla cevap verme hakkınız vardır. Yani istediğiniz sorudan başlayabildiğiniz gibi istediğiniz zaman cevabınızı da değiştirebilirsiniz. Ancak cevabınızı değiştirseniz bile değerlendirmeye alınacaktır. Eş Sesli Sözcükler testinde genellikle verdiğiniz her yanlış cevap puanınızı azaltacaktır. Bu nedenle doğru cevap vermeye özen gösteriniz.

      Eş Sesli Sözcükler Konu Testinin Hazırlanışı:

Testlerimiz özellikle MEB kazanımları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle Eş Sesli Sözcükler testi hazırlanırken ders kitaplarından yararlanılmıştır. Yani Eş Sesli Sözcükler testinde ders içerikleri kullanılmıştır. Diğer yandan sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Üstelik Eş Sesli Sözcükler testi alanında uzman öğretmenlerin katkısıyla oluşturulmuştur. Böylelikle Eş Sesli Sözcükler testinin başarılı olması hedeflenmiştir.

testimiz.com

      Telif Hakkı:

Eş Sesli Sözcükler testi özellikle özgün bir çalışmadır. Testlerimiz genellikle intihal denetimi yapıldıktan sonra yayınlanmaktadır. Ancak Eş Sesli Sözcükler testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Bu nedenle ticari amaçla kullanılamaz. Eş Sesli Sözcükler genel eğitim amaçlıdır. Ancak başka amaçla kullanmak izne tabidir.