4.Sınıf Türkçe Okuduğunu Anlama Testi Cevaplı Pdf İndir

20 Kasım 2021 0 By testimiz.com

4.Sınıf Türkçe Okuduğunu Anlama Testi

TIKLA ÇÖZ

İNDİR

CEVAP ANAHTARI

        4.Sınıf Türkçe Okuduğunu Anlama Testi Tanıtım:

        4.Sınıf Türkçe Okuduğunu Anlama testi veya etkinliğini İNDİR bölümünden indirebilirsiniz. Ya da isterseniz TIKLA ÇÖZ düğmesinden interaktif çözebilirsiniz.

Bu yazı kısacası Okuduğunu Anlama çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Bu nedenle teknik bir metindir. Diğer yandan Okuduğunu Anlama testinin cevap anahtarı aşağıda verilmiştir. Ancak Okuduğunu Anlama testi içeriğini görmek için İNDİR bağlantısını kullanmalısınız.

       Okuduğunu Anlama Testi Kaynak Bilgisi:

PDFOkuduğunu Anlama testi özellikle müfredata göre hazırlanmıştır. Ayrıca bu çalışma MEB kazanımları doğrultusunda oluşturulmuştur. Genellikle Okuduğunu Anlama testi hazırlanırken ders kitabı içeriklerinden faydalanılmıştır. PDF Okuduğunu Anlama testi özellikle kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Aynı zamanda kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Diğer yandan Okuduğunu Anlama testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Özellikle sınıf içi bu tür uygulamalar başarıyı artırmaktadır.

testimiz.com

       PDF Okuduğunu Anlama Testi Yapısal Özellikleri:

PDF Okuduğunu Anlama testi genellikle çoktan seçmeli olarak hazırlanmıştır. Konu testleri 10, 12, 15 ya da 20 sorudan oluşmaktadır. Test soruları sınıf seviyesine göre 3 veya 4 seçenekten meydana gelmektedir. 1,2 ve 3.sınıflarda genellikle 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede çoğunlukla 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Başka bir deyişle Okuduğunu Anlama testinde seçenek sayısı sınıf seviyesine göre değişmektedir. Çünkü seçenek sayası zorluk seviyesini belirler.

       Okuduğunu Anlama Test Çalışması Hakkında:

PDF Okuduğunu Anlama test çalışması genellikle sıralı bir yapıya sahiptir. Öncelikle sorular konu anlatımı sırasına göre oluşturulmuştur. Başka bir deyişle Okuduğunu Anlama testinde soru ve seçenekler konu anlatımlıdır. Böylelikle test çözerken yaparak yaşayarak öğrenme amaçlanmıştır. Bu yüzden Okuduğunu Anlama testini çözmek öğrenme sürecine katkı sağlamaktadır. Üstelik aynı sayfadan sanal çözme bağlantısı da verilmiştir.

       Cevaplı Okuduğunu Anlama Testi Değerlendirme:

PDF Okuduğunu Anlama testini değerlendirmek için bu sayfayı kullanabilirsiniz. Çünkü cevap anahtarı bu sayfada yayınlanmaktadır. Aynı zamanda Okuduğunu Anlama testini interaktif çözerek te değerlendirebilirsiniz. Diğer yandan başka test ve çalışmalara dokümanlar bölümünden ulaşabilirsiniz.

testimiz.com.tr

       PDF Okuduğunu Anlama Testi Telif Hakkı:

Okuduğunu Anlama testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmaktadır. Özellikle bu çalışmanın özgün olmasına özen gösterilmiştir. Böylece Okuduğunu Anlama testinin bütün hakları testimiz.com sitesine aittir. Ancak bireysel kullanıma açıktır. Başka bir deyişle Okuduğunu Anlama testi ticari amaçla kullanılamaz. Başarılar…