4.Sınıf Türkçe Sebep Sonuç İlişkileri Cevaplı Pdf Test İndir

28 Ekim 2020 0 Yazar: testimiz.com

4.Sınıf Türkçe Sebep Sonuç İlişkileri

TIKLA ÇÖZ

CEVAP ANAHTARI

 

 

      4.Sınıf Türkçe Sebep Sonuç İlişkileri Konu Testi Hakkında:

      Test Çalışması:

      Test çözmek aynı zamanda etkili bir öğrenme yöntemidir. Yani test çözerken öğrendiklerimizi pekiştirirken yeni bilgilerde edinebiliriz. Sebep Sonuç İlişkileri testi özellikle bu amaçla hazırlanmıştır. Düzenli tekrar kalıcı öğrenmeyi sağlar. Özellikle Sebep Sonuç İlişkileri testi düzenli tekrar yapmak için oluşturulmuştur. Çünkü Sebep Sonuç İlişkileri testinde her tekrar yeni bir çalışma olarak karşınıza çıkacaktır.

      İnteraktif Sebep Sonuç İlişkileri testi genellikle eğitim programlarına göre hazırlanmıştır. Sebep Sonuç İlişkileri testi hazırlanırken özellikle MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Ayrıca Sebep Sonuç İlişkileri testinde ders kitaplarındaki içerikler kullanılmıştır. Bunun yanında Sebep Sonuç İlişkileri testinde sınıf içi uygulamalara da yer verilmiştir. Genellikle öğretmen görüşleri doğrultusunda hazırlanan Sebep Sonuç İlişkileri testi bireysel öğrenmeyi sağlamak için özenle hazırlanmıştır.

      Sorular ve Test Yapısı:

      İnteraktif Sebep Sonuç İlişkileri testi özellikle dinamik bir yapıdadır. Genellikle tekrar tekrar çözmek için tasarlanmıştır. Sebep Sonuç İlişkileri testinde soru ya da cevaplar her tekrarda yer değiştirmektedir. Böylece Sebep Sonuç İlişkileri testini çözerken her tekrarda yeni bir test çözeceksiniz. Yani ezberlemeden kalıcı öğreneceksiniz. Sanal Sebep Sonuç İlişkileri testi 10, 12, 15 veya 20 sorudan oluşmaktadır. Sorularda seçenek sayısı sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten oluşur. İlkokul seviyesindeki testler genellikle üç seçenekten oluşur. Ancak dördüncü sınıf testleri 4 seçenekten oluşmuştur. Diğer yandan ortaokul seviyesindeki testlerimiz 4 seçenekten oluşmaktadır.

      Test Çözme ve Değerlendirme:

      Özellikle Sebep Sonuç İlişkileri testi sanal etkileşimli bir çalışmadır. Ancak Sebep Sonuç İlişkileri testini çözmek için -BAŞLA- düğmesine basınız. Ancak böylelikle soru ve seçenekleri görebilirsiniz. Sebep Sonuç İlişkileri testinde işaretlediğiniz her sorunun değerlendirmesini hemen görebilirsiniz. Yani sonucu doğru ya da yanlış olarak görebilirsiniz. Ancak yanlış yapınca üzülmeyiniz. Çünkü tekrar cevaplama hakkınız bulunmaktadır. Lakin notunuz azalacaktır. Etkileşimli Sebep Sonuç İlişkileri testinde alttaki yön oklarını kullanarak önceki ya da sonraki soruya geçebilirsiniz. Lakin isterseniz liste bölümünde istediğiniz soruyu da seçebilirsiniz. Ayrıca listede çözdüğünüz ya da yanlış yaptığınız soruları da görebilirsiniz. İnteraktif Sebep Sonuç İlişkileri testi bitince -Değerlendir- düğmesine basınız. Ekranda değerlendirme sonuçları ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Öğretmen görüşü doğrultusunda Sebep Sonuç İlişkileri testini tekrar çözebilirsiniz. Ancak Bunu için sayfayı yenilemelisiniz.

      Telif Hakkı:

      Özellikle Sebep Sonuç İlişkileri testi özgün bir çalışmadır. Genellikle intihal denetimi yapılarak yayınlanmaktadır. Yani Sebep Sonuç İlişkileri testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Ancak bütün hakları saklıdır. Sebep Sonuç İlişkileri testi sitemiz üye veya ziyaretçileri için özel hazırlanmıştır. Ancak Sebep Sonuç İlişkileri testi genel eğitim amacı taşır. Ticari amaçla kullanılamaz. Diğer yandan Sebep Sonuç İlişkileri testinin başkaca kullanımı özel izne bağlıdır. Başarılar…

.