4.Sınıf Türkçe Terim Anlamlı Sözcükler Konu Testi

17 Ekim 2021 0 Yazar: testimiz.com

4.Sınıf Türkçe Terim Anlamlı Sözcükler

 

4.Sınıf Türkçe Terim Anlamlı Sözcükler

Başla

TEBRİKLER.

4.Sınıf Türkçe Terim Anlamlı Sözcükler

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
1112Son
Geri dön

 

 

 

       4.Sınıf Türkçe Terim Anlamlı Sözcükler Konu Testi Hakkında:

      İnteraktif Terim Anlamlı Sözcükler testini çözmek için Başla düğmesine basınız. Karşınıza testi çözmek için yeni bir sayfa çıkacaktır. Yön oklarını kullanarak önceki ya da sonraki sorulara geçebilirsiniz. Ancak Terim Anlamlı Sözcükler testi için liste bölümünden istediğiniz soruyu da seçip çözebilirsiniz.

      Bu metin kısacası bir tanıtım yazısıdır. Çünkü Terim Anlamlı Sözcükler test çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Ancak teknik bir metindir. Bununla birlikte Terim Anlamlı Sözcükler testinde yer alan sorular aşağıda verilmiştir. Ancak testi çevrimiçi çözmek için başlat düğmesine basmalısınız.

      Test Soruları:

 

      Terim Anlamlı Sözcükler Testi:

      Test çözmek aynı zamanda etkili bir öğrenme yöntemidir. İnteraktif Terim Anlamlı Sözcükler testi özellikle eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Üstelik güncel ve özenli bir çalışmadır. Terim Anlamlı Sözcükler çalışması oluşturulurken genellikle MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Başka bir deyişle ders kitabı içeriklerinden yararlanılmıştır. Ancak Terim Anlamlı Sözcükler testi kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Bununla birlikte Terim Anlamlı Sözcükler testinde kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Böylelikle öğrenme sürecinin devamlılığı planlanmıştır. Diğer yandan Terim Anlamlı Sözcükler testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Böylelikle çalışma verimliliği artmaktadır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Test yazmak uzmanlık ister. Konu ya da ünite testleri 10, 12, 15 veya 20 çoktan seçmeli sorudan oluşturulmuştur. Sorular sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Genellikle 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Terim Anlamlı Sözcükler testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Ancak Terim Anlamlı Sözcükler testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test:

       İnteraktif veya online test çalışması sanal etkileşimli bir çalışmadır. Terim Anlamlı Sözcükler testi aynı zamanda öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle interaktif testler dinamik bir yapıya sahiptir. Yani tekrar tekrar çözme imkanı verir. Diğer yandan Terim Anlamlı Sözcükler testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Yani Terim Anlamlı Sözcükler testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Ancak bağlantı verilen bazı çalışmalarda bu özellik yoktur. Ayrıca Terim Anlamlı Sözcükler testini akıllı tahtalarda kullanabilirsiniz. Çünkü akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. Terim Anlamlı Sözcükler testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla çözebilirsiniz. Yani Terim Anlamlı Sözcükler testi mobil uyumludur. Diğer yandan cihazınıza mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

      Uygulama ve Değerlendirme:

      Etkileşimli Terim Anlamlı Sözcükler testini çözerken özellikle alttaki yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruya geçebilirsiniz. Aynı zamanda dilerseniz listeden seçerek istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Ayrıca Terim Anlamlı Sözcükler testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Terim Anlamlı Sözcükler testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Terim Anlamlı Sözcükler testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bu görüşleri dikkate almanız özellikle öğrenmenize katkı sağlayacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Terim Anlamlı Sözcükler testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      Çalışmaların intihal denetimine özellikle önem verilmektedir. İnteraktif Terim Anlamlı Sözcükler testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Terim Anlamlı Sözcükler testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Terim Anlamlı Sözcükler testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Terim Anlamlı Sözcükler testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar… 

“ek-kök, kafiye, özne-yüklem” gibi terimler hangi derse aittir?
“kenar, köşe, artı, eşittir” gibi terimler hangi derse aittir?
Aşağıdaki hangisi tıp ile ilgili bir terimdir?
Aşağıdaki hangisi tıpla ilgili bir terimdir?
“katı, sıvı, gaz, donma, erime” gibi terimler hangi derse aittir?
“iklim, ada, deniz, göl, vadi” gibi terimler hangi derse aittir?
Aşağıdakilerden hangisi müzik terimidir?
Ya da Aşağıdakilerden hangisi tiyatro terimi değildir?
Aşağıdakilerden hangisi sinema ile ilgili bir terimdir?
Aşağıdaki tümcelerinin hangisinde coğrafya ile ilgili bir terim kullanılmıştır?
Veya Aşağıdakilerden hangisi sporla ilgili bir terimdir?
Terimlerle ilgili aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır?