4.Sınıf Yazım Kuralları Test

23 Ekim 2022 1 By testimiz.com

4.Sınıf Yazım Kuralları

Test Çöz

 

 İmla kuralları ile ilgili aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır?
İmla kuralları ile ilgili aşağıdaki bilgilerden hangisi yanlıştır?
Aşağıda verilen imla kuralları ile ilgili bilgilerden hangisi yanlıştır?
Ya da Aşağıdaki cümlelerin hangisinde bir yazım yanlışı yapılmıştır?
Aşağıdaki cümlelerin hangisinde bir yazım yanlışı yapılmıştır?
Veya Aşağıdaki cümlelerin hangisinde bir yazım yanlışı yapılmıştır?
Aşağıdaki cümlelerin hangisinde bir yazım yanlışı yapılmıştır?
Ya da Aşağıdaki cümlelerin hangisinde bir yazım yanlışı yapılmıştır?
Aşağıdaki cümlelerin hangisinde bir yazım yanlışı yapılmıştır?
Veya Aşağıdaki cümlelerin hangisinde bir yazım yanlışı yapılmıştır?
Aşağıdaki cümlelerin hangisinde bir yazım yanlışı yapılmıştır?
Ya da Aşağıdaki tarihlerin hangisinde bir yazım yanlışı yapılmıştır?

       4.Sınıf Yazım Kuralları Konu Testi Hakkında:

      Yazım Kuralları testi özellikle etkileşimli bir çalışmadır. Yani bilgisayar ortamında çözmek için hazırlanmıştır. İnteraktif Yazım Kuralları testini çözmek için Başla butonuna basmalısınız. Ancak böylelikle soru ve cevapları görebilirsiniz. Yazım Kuralları testinde yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruları açabilirsiniz. İsterseniz liste bölümünden istediğiniz soruyu da seçebilirsiniz. Özellikle Yazım Kuralları testi öğrenme hedeflidir. Yani test çözerken öğrenmenizi sağlamak için hazırlanmıştır.

      Test Yapısı ve Değerlendirme:

      Yazım Kuralları testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişmektedir. Böylelikle Yazım Kuralları testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü her tekrarda aynı konuda yeni bir test karşınıza çıkacaktır. Yazım Kuralları testinde genellikle kalıcı öğrenme hedeflenmiştir. Bu nedenle soru ve cevaplar yer değiştirerek ezber önlenmiştir. Örneğin Yazım Kuralları testini çözdünüz. Değerlendir butonuna bastınız. Karşınıza çıkan raporda başarı yüzdeniz görülecektir. Eğer eksikleriniz varsa tekrar çözmeniz sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca Yazım Kuralları testini tekrar inceleyerek cevaplarınızı karşılaştırabilirsiniz. Yazım Kuralları testini çözerken her soruya birden fazla cevap verme hakkınız vardır. Yani istediğiniz sorudan başlayabildiğiniz gibi istediğiniz zaman cevabınızı da değiştirebilirsiniz. Ancak cevabınızı değiştirseniz bile değerlendirmeye alınacaktır. Yazım Kuralları testinde genellikle verdiğiniz her yanlış cevap puanınızı azaltacaktır. Bu nedenle doğru cevap vermeye özen gösteriniz.

      Yazım Kuralları Konu Testinin Hazırlanışı:

      Testlerimiz özellikle MEB kazanımları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle Yazım Kuralları testi hazırlanırken ders kitaplarından yararlanılmıştır. Yani Yazım Kuralları testinde ders içerikleri kullanılmıştır. Diğer yandan sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Üstelik Yazım Kuralları testi alanında uzman öğretmenlerin katkısıyla oluşturulmuştur. Böylelikle Yazım Kuralları testinin başarılı olması hedeflenmiştir.

testimiz.com

      Telif Hakkı:

      Yazım Kuralları testi özellikle özgün bir çalışmadır. Testlerimiz genellikle intihal denetimi yapıldıktan sonra yayınlanmaktadır. Ancak Yazım Kuralları testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Bu nedenle ticari amaçla kullanılamaz. Yazım Kuralları genel eğitim amaçlıdır. Ancak başka amaçla kullanmak izne tabidir.