4. Sınıf Yer Kabuğu ve Dünyamızın Hareketleri Test

19 Eylül 2023 3 By testimiz.com

4.Sınıf Yer Kabuğu ve Dünyamızın Hareketleri

Test Çöz

 

      4. Sınıf Yer Kabuğu ve Dünyamızın Hareketleri Test Hakkında:

      İnteraktif Yer Kabuğu ve Dünya’mızın Hareketleri testini çözmek için Başla düğmesine basınız. Karşınıza testi çözmek için yeni bir sayfa çıkacaktır. Yön oklarını kullanarak önceki ya da sonraki sorulara geçebilirsiniz. Ancak Yer Kabuğu ve Dünya’mızın Hareketleri testi için liste bölümünden istediğiniz soruyu da seçip çözebilirsiniz.

      Bu metin kısacası bir tanıtım yazısıdır. Çünkü Yer Kabuğu ve Dünya’mızın Hareketleri test çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Ancak teknik bir metindir. Bununla birlikte Yer Kabuğu ve Dünya’mızın Hareketleri testinde yer alan sorular aşağıda verilmiştir. Ancak testi çevrimiçi çözmek için başlat düğmesine basmalısınız.

      Test Soruları:

Aşağıdakilerden hangisi yapısında mineral bulunduran taş ve kayalara verilen ortak addır?
Kayaçlarla ilgili aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır?
Bazı taş ve mineraller doğada az bulunduğu için çok değerlidir. Madenler doğada ne kadar az iseler o kadar değerlidirler.” Yukarıdaki anlatıma göre aşağıdakilerden hangisi daha değerlidir?
Ekonomik değeri olan taş ve minerallere ne denir?
Toprakla ilgili aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır?
Aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır?
Kayaçların parçalanması ile ilgili aşağıdaki anlatımlardan hangisi yanlıştır?
Ekonomik değeri olan kayaçlara maden denir. Aşağıdakilerden hangisi maden değildir?
Dünya’mızın katmanlarından olan magma tabakasından çıkan magmanın yeryüzünde soğuyup katılaşması sonucu aşağıdakilerden hangisi oluşmuştur?
Minerallerin en serti ve ne yumuşağı aşağıdaki seçeneklerin hangisinde verilmiştir?
Dünya kendi ekseninde aşağıdaki hareketlerden hangisini yapar?
Dünya Güneş etrafında aşağıdaki hareketlerdin hangisini yapar?
Aşağıdakilerden hangisi eksen hareketi sonucunda oluşmaz?
Dünya kendi ekseni etrafında ne kadar zamanda döner?
Dünya Güneş’in çevresini ne kadar zamanda dolanır?
Dünyamız dolanma hareketini hangi gök cisminin etrafında yapar?
Gece-Gündüz oluşumu aşağıdakilerden hangisinin doğal bir sonucudur?
Gece gökyüzüne baktığımızda Ay hareket ediyormuş gibi görürüz. Bunun nedeni aşağıdakilerden hangisidir?
Dünyamızın aşağıdaki hareketlerinden hangisi mevsimlerin oluşumunda etkilidir?
Aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır?

      Yer Kabuğu ve Dünya’mızın Hareketleri Testi:

      Test çözmek aynı zamanda etkili bir öğrenme yöntemidir. İnteraktif Yer Kabuğu ve Dünya’mızın Hareketleri testi özellikle eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Üstelik güncel ve özenli bir çalışmadır. Yer Kabuğu ve Dünya’mızın Hareketleri çalışması oluşturulurken genellikle MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Başka bir deyişle ders kitabı içeriklerinden yararlanılmıştır. Ancak Yer Kabuğu ve Dünya’mızın Hareketleri testi kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Bununla birlikte Yer Kabuğu ve Dünya’mızın Hareketleri testinde kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Böylelikle öğrenme sürecinin devamlılığı planlanmıştır. Diğer yandan Yer Kabuğu ve Dünya’mızın Hareketleri testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Böylelikle çalışma verimliliği artmaktadır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Test yazmak uzmanlık ister. Konu ya da ünite testleri 10, 12, 15 veya 20 çoktan seçmeli sorudan oluşturulmuştur. Sorular sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Genellikle 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Yer Kabuğu ve Dünya’mızın Hareketleri testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Ancak Yer Kabuğu ve Dünya’mızın Hareketleri testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test:

       İnteraktif veya online test çalışması sanal etkileşimli bir çalışmadır. Yer Kabuğu ve Dünya’mızın Hareketleri testi aynı zamanda öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle interaktif testler dinamik bir yapıya sahiptir. Yani tekrar tekrar çözme imkanı verir. Diğer yandan Yer Kabuğu ve Dünya’mızın Hareketleri testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Yani Yer Kabuğu ve Dünya’mızın Hareketleri testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Ancak bağlantı verilen bazı çalışmalarda bu özellik yoktur. Ayrıca Yer Kabuğu ve Dünya’mızın Hareketleri testini akıllı tahtalarda kullanabilirsiniz. Çünkü akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. Yer Kabuğu ve Dünya’mızın Hareketleri testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla çözebilirsiniz. Yani Yer Kabuğu ve Dünya’mızın Hareketleri testi mobil uyumludur. Diğer yandan cihazınıza mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

      Uygulama ve Değerlendirme:

      Etkileşimli Yer Kabuğu ve Dünya’mızın Hareketleri testini çözerken özellikle alttaki yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruya geçebilirsiniz. Aynı zamanda dilerseniz listeden seçerek istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Ayrıca Yer Kabuğu ve Dünya’mızın Hareketleri testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Yer Kabuğu ve Dünya’mızın Hareketleri testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Yer Kabuğu ve Dünya’mızın Hareketleri testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bu görüşleri dikkate almanız özellikle öğrenmenize katkı sağlayacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Yer Kabuğu ve Dünya’mızın Hareketleri testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      Çalışmaların intihal denetimine özellikle önem verilmektedir. İnteraktif Yer Kabuğu ve Dünya’mızın Hareketleri testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Yer Kabuğu ve Dünya’mızın Hareketleri testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Yer Kabuğu ve Dünya’mızın Hareketleri testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Yer Kabuğu ve Dünya’mızın Hareketleri testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…