4.Sınıf Zıt Anlamlı Sözcükler Test Pdf

15 Eylül 2023 0 By testimiz.com

4.Sınıf Zıt Anlamlı Sözcükler

Test Çöz

İndir

CEVAP ANAHTARI

1-D

2-C

3-C

4-A

5-D

6-A

7-C

8-A

9-D

10-B

11-A

12-A

       4.Sınıf Zıt Anlamlı Sözcükler Konu Testi Hakkında:

      Test Çalışması:

Test çözmek aynı zamanda etkili bir öğrenme yöntemidir. Yani test çözerken öğrendiklerimizi pekiştirirken yeni bilgilerde edinebiliriz. Zıt Anlamlı Sözcükler testi özellikle bu amaçla hazırlanmıştır. Düzenli tekrar kalıcı öğrenmeyi sağlar. Özellikle Zıt Anlamlı Sözcükler testi düzenli tekrar yapmak için oluşturulmuştur. Çünkü Zıt Anlamlı Sözcükler testinde her tekrar yeni bir çalışma olarak karşınıza çıkacaktır.

İnteraktif Zıt Anlamlı Sözcükler testi genellikle eğitim programlarına göre hazırlanmıştır. Zıt Anlamlı Sözcükler testi hazırlanırken özellikle MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Ayrıca Zıt Anlamlı Sözcükler testinde ders kitaplarındaki içerikler kullanılmıştır. Bunun yanında Zıt Anlamlı Sözcükler testinde sınıf içi uygulamalara da yer verilmiştir. Genellikle öğretmen görüşleri doğrultusunda hazırlanan Zıt Anlamlı Sözcükler testi bireysel öğrenmeyi sağlamak için özenle hazırlanmıştır.

      Sorular ve Test Yapısı:

İnteraktif Zıt Anlamlı Sözcükler testi özellikle dinamik bir yapıdadır. Genellikle tekrar tekrar çözmek için tasarlanmıştır. Zıt Anlamlı Sözcükler testinde soru ya da cevaplar her tekrarda yer değiştirmektedir. Böylece Zıt Anlamlı Sözcükler testini çözerken her tekrarda yeni bir test çözeceksiniz. Yani ezberlemeden kalıcı öğreneceksiniz. Sanal Zıt Anlamlı Sözcükler testi 10, 12, 15 veya 20 sorudan oluşmaktadır. Sorularda seçenek sayısı sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten oluşur. İlkokul seviyesindeki testler genellikle üç seçenekten oluşur. Ancak dördüncü sınıf testleri 4 seçenekten oluşmuştur. Diğer yandan ortaokul seviyesindeki testlerimiz 4 seçenekten oluşmaktadır.

      Test Çözme ve Değerlendirme:

Özellikle Zıt Anlamlı Sözcükler testi sanal etkileşimli bir çalışmadır. Ancak Zıt Anlamlı Sözcükler testini çözmek için -BAŞLA- düğmesine basınız. Ancak böylelikle soru ve seçenekleri görebilirsiniz. Zıt Anlamlı Sözcükler testinde işaretlediğiniz her sorunun değerlendirmesini hemen görebilirsiniz. Yani sonucu doğru ya da yanlış olarak görebilirsiniz. Ancak yanlış yapınca üzülmeyiniz. Çünkü tekrar cevaplama hakkınız bulunmaktadır. Lakin notunuz azalacaktır. Etkileşimli Zıt Anlamlı Sözcükler testinde alttaki yön oklarını kullanarak önceki ya da sonraki soruya geçebilirsiniz. Lakin isterseniz liste bölümünde istediğiniz soruyu da seçebilirsiniz. Ayrıca listede çözdüğünüz ya da yanlış yaptığınız soruları da görebilirsiniz. İnteraktif Zıt Anlamlı Sözcükler testi bitince -Değerlendir- düğmesine basınız. Ekranda değerlendirme sonuçları ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Öğretmen görüşü doğrultusunda Zıt Anlamlı Sözcükler testini tekrar çözebilirsiniz. Ancak Bunu için sayfayı yenilemelisiniz.

      Telif Hakkı:

Özellikle Zıt Anlamlı Sözcükler testi özgün bir çalışmadır. Genellikle intihal denetimi yapılarak yayınlanmaktadır. Yani Zıt Anlamlı Sözcükler testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Ancak bütün hakları saklıdır. Zıt Anlamlı Sözcükler testi sitemiz üye veya ziyaretçileri için özel hazırlanmıştır. Ancak Zıt Anlamlı Sözcükler testi genel eğitim amacı taşır. Ticari amaçla kullanılamaz. Diğer yandan Zıt Anlamlı Sözcükler testinin başkaca kullanımı özel izne bağlıdır. Başarılar…

.