5.Sınıf Fen Bilimleri 1.Ünite Güneş Dünya ve Ay Konu Testleri

24 Ekim 20212Yazar:testimiz.com

5.Sınıf Fen Bilimleri 1.Ünite Güneş Dünya ve Ay

1. ÜNİTE: GÜNEŞ, DÜNYA VE AY

Güneş’in Yapısı Ve Özellikleri

Ay’ın Yapısı Ve Özellikleri

Ay’ın Hareketleri Ve Evreleri

Güneş, Dünya Ve Ay

Yıkıcı Doğa Olayları

Güneşin Yapısı ve Özellikleri

Ayın Yapısı ve Özellikleri

Ayın Hareketleri ve Evreleri

Dünya Güneş ve Ay

Yıkıcı Doğa Olayları

Dünya, Güneş Ve Ay

      5.Sınıf Fen Bilimleri 1.Ünite Güneş Dünya ve Ay Konu Testi Hakkında:

      1.Ünite Güneş Dünya ve Ay testi özellikle etkileşimli bir çalışmadır. Yani bilgisayar ortamında çözmek için hazırlanmıştır. İnteraktif 1.Ünite Güneş Dünya ve Ay testini çözmek için Başla butonuna basmalısınız. Ancak böylelikle soru ve cevapları görebilirsiniz. 1.Ünite Güneş Dünya ve Ay testinde yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruları açabilirsiniz. İsterseniz liste bölümünden istediğiniz soruyu da seçebilirsiniz. Özellikle 1.Ünite Güneş Dünya ve Ay testi öğrenme hedeflidir. Yani test çözerken öğrenmenizi sağlamak için hazırlanmıştır.

      Test Yapısı ve Değerlendirme:

      1.Ünite Güneş Dünya ve Ay testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişmektedir. Böylelikle 1.Ünite Güneş Dünya ve Ay testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü her tekrarda aynı konuda yeni bir test karşınıza çıkacaktır. 1.Ünite Güneş Dünya ve Ay testinde genellikle kalıcı öğrenme hedeflenmiştir. Bu nedenle soru ve cevaplar yer değiştirerek ezber önlenmiştir. Örneğin 1.Ünite Güneş Dünya ve Ay testini çözdünüz. Değerlendir butonuna bastınız. Karşınıza çıkan raporda başarı yüzdeniz görülecektir. Eğer eksikleriniz varsa tekrar çözmeniz sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca 1.Ünite Güneş Dünya ve Ay testini tekrar inceleyerek cevaplarınızı karşılaştırabilirsiniz. 1.Ünite Güneş Dünya ve Ay testini çözerken her soruya birden fazla cevap verme hakkınız vardır. Yani istediğiniz sorudan başlayabildiğiniz gibi istediğiniz zaman cevabınızı da değiştirebilirsiniz. Ancak cevabınızı değiştirseniz bile değerlendirmeye alınacaktır. 1.Ünite Güneş Dünya ve Ay testinde genellikle verdiğiniz her yanlış cevap puanınızı azaltacaktır. Bu nedenle doğru cevap vermeye özen gösteriniz.

      1.Ünite Güneş Dünya ve Ay Konu Testinin Hazırlanışı:

      Testlerimiz özellikle MEB kazanımları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle 1.Ünite Güneş Dünya ve Ay testi hazırlanırken ders kitaplarından yararlanılmıştır. Yani 1.Ünite Güneş Dünya ve Ay testinde ders içerikleri kullanılmıştır. Diğer yandan sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Üstelik 1.Ünite Güneş Dünya ve Ay testi alanında uzman öğretmenlerin katkısıyla oluşturulmuştur. Böylelikle 1.Ünite Güneş Dünya ve Ay testinin başarılı olması hedeflenmiştir.

testimiz.com

      Telif Hakkı:

      1.Ünite Güneş Dünya ve Ay testi özellikle özgün bir çalışmadır. Testlerimiz genellikle intihal denetimi yapıldıktan sonra yayınlanmaktadır. Ancak 1.Ünite Güneş Dünya ve Ay testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Bu nedenle ticari amaçla kullanılamaz. 1.Ünite Güneş Dünya ve Ay genel eğitim amaçlıdır. Ancak başka amaçla kullanmak izne tabidir.