5.Sınıf Fen Bilimleri Hayvanlar Konu Testi

24 Ekim 2021 0 Yazar: testimiz.com

5.Sınıf Fen Bilimleri Hayvanlar Konu Testi

 

5.Sınıf Hayvanlar

Başla

TEBRİKLER.

5.Sınıf Hayvanlar

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
Son
Geri dön

Hayvanlar Etkileşimli Konu Anlatımı

 

       5.Sınıf Fen Bilimleri Hayvanlar Konu Testi Hakkında:

      Not: Hayvanlar testimizi hemen çözmek için Başla düğmesine basınız.

      Bu metin kısacası bir tanıtım yazısıdır. Çünkü Hayvanlar test çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Ancak teknik bir metindir. Bununla birlikte Hayvanlar testinde yer alan sorular aşağıda verilmiştir. Ancak testi çevrimiçi çözmek için başlat düğmesine basmalısınız.

      Test Soruları:

Genellikle vücutlarında kemik  yapısı (iskelet) bulunan hayvanların ortak adı nedir?
Aşağıdaki hayvanlardan hangisi vücut yapısı bakımından diğerlerinden farklıdır?
  • Doğurarak çoğalır
  • Yavrularını sütle beslerler
  • Akciğer solunumu yaparlar
  • Sıcakkanlı hayvanlardır.
  • Genellikle vücutları kıllarla kaplıdır.Yukarıda özellikleri sıralanan hayvanların ortak adı nedir?
Yunus, fok , balina ve yarasa gibi hayvanların ortak özelliği nedir?
İnek, fil, zürafa, at, deve, geyik gibi hayvanların ortak özelliği nedir?
Hangi seçenekte verilen hayvanların tamamı akciğer solunumu yapar ?
☼  →  Çekirge  →  Fare  →  Yılan  →  akbaba       Yukarıdaki besin zincirinde  ☼  sembolü ile gösterilen canlı için aşağıdakilerden hangisi söylenemez ?
Aşağıdaki hayvanlardan hangisi sürüngenler grubunda yer almaz ?
  • Grubu →  Memeliler,
  • Solunum şekli →  Akciğer solunumu,
  • ortam →   Deniz, okyanu
  • Yukarıda verilen bilgiler hangi canlıyı anlatmaktadır?
Memelilere ait özelliklerden hangisi yanlıştır?

      Hayvanlar Testi:

      Test çözmek aynı zamanda etkili bir öğrenme yöntemidir. İnteraktif Hayvanlar testi özellikle eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Üstelik güncel ve özenli bir çalışmadır. Hayvanlar çalışması oluşturulurken genellikle MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Başka bir deyişle ders kitabı içeriklerinden yararlanılmıştır. Ancak Hayvanlar testi kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Bununla birlikte Hayvanlar testinde kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Böylelikle öğrenme sürecinin devamlılığı planlanmıştır. Diğer yandan Hayvanlar testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Böylelikle çalışma verimliliği artmaktadır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Test yazmak uzmanlık ister. Konu ya da ünite testleri 10, 12, 15 veya 20 çoktan seçmeli sorudan oluşturulmuştur. Sorular sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Genellikle 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Hayvanlar testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Ancak Hayvanlar testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test:

       İnteraktif veya online test çalışması sanal etkileşimli bir çalışmadır. Hayvanlar testi aynı zamanda öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle interaktif testler dinamik bir yapıya sahiptir. Yani tekrar tekrar çözme imkanı verir. Diğer yandan Hayvanlar testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Yani Hayvanlar testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Ancak bağlantı verilen bazı çalışmalarda bu özellik yoktur. Ayrıca Hayvanlar testini akıllı tahtalarda kullanabilirsiniz. Çünkü akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. Hayvanlar testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla çözebilirsiniz. Yani Hayvanlar testi mobil uyumludur. Diğer yandan cihazınıza mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

      Uygulama ve Değerlendirme:

      Etkileşimli Hayvanlar testini çözerken özellikle alttaki yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruya geçebilirsiniz. Aynı zamanda dilerseniz listeden seçerek istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Ayrıca Hayvanlar testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Hayvanlar testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Hayvanlar testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bu görüşleri dikkate almanız özellikle öğrenmenize katkı sağlayacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Hayvanlar testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      Çalışmaların intihal denetimine özellikle önem verilmektedir. İnteraktif Hayvanlar testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Hayvanlar testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Hayvanlar testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Hayvanlar testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…