5.Sınıf Işığın Yansıması Kazanım Testi

8 Mayıs 2021 0 By testimiz.com

5.Sınıf Işığın Yansıması Kazanım Testi

       5.Sınıf Işığın Yansıması Kazanım Testi Hakkında:

       Işığın Yansıması uzaktan eğitim testini çözmek için Başla‘ya tıklayınız.

        1. 5.Sınıf Işığın Yansıması Konu Testi Nasıl Hazırlanmıştır?

Işığın Yansıması konu testi İnteraktif etkileşimli bir çalışmadır. Işığın Yansıması testi içerik geliştirme uzmanları tarafından özenle oluşturulmuştur. Aynı zamanda Işığın Yansıması testi MEB eğitim programlarına göre hazırlanmıştır. Çünkü Işığın Yansıması testi hazırlanırken program hedefleri dikkate alınmıştır. Işığın Yansıması kazanım testinde özellikle ders kitapları esas alınmıştır. Çünkü Işığın Yansıması çalışma testi öğrenme hedeflidir. Üstelik interaktif Işığın Yansıması testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Özellikle sınıf içi uygulamalar Işığın Yansıması testinin başarısını artırmaktadır. Online Işığın Yansıması testi için öğrenci yada öğretmen görüşü önemlidir. Lütfen bizimle paylaşınız.

       2. 5.Sınıf Işığın Yansıması Kazanım Testinin Yapısal Özellikleri:

İnteraktif Işığın Yansıması test soruları çoktan seçmelidir. Ancak sınıf seviyesine göre 3 yada 4 seçenekli olabilir. Işığın Yansıması konu testi hazırlanırken 1.2. ve 3. sınıflarda 3 seçenek tercih edilmiştir. Çünkü seçenek sayısı Işığın Yansıması kazanım testinin zorluk seviyesini belirler. Işığın Yansıması çalışma testi için 4.sınıf ve ikinci kademede 4 seçenek tercih edilmiştir. Ancak Işığın Yansıması etkileşim testinde her sorunun özellikle bir cevap hakkı vardır. Aynı zamanda istediğiniz zaman tercihinizi değiştirebilirsiniz. Uzaktan eğitim Işığın Yansıması testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Özellikle her seferinde başka bir test göreceksiniz. Çünkü Işığın Yansıması sanal testinde soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişir. Ancak bazı bağlantılı testlerde bu özellik yoktur. Etkileşimli Işığın Yansıması testinde süre kısıtlaması yoktur. Ancak siz kendi sürenizi tutabilirsiniz.

       3. 5.Sınıf Işığın Yansıması Çalışma Testinin Genel Özellikleri:

Işığın Yansıması konu testi özellikle bireysel öğrenmeye katkı sağlamak için hazırlanmıştır. İlk olarak interatif Işığın Yansıması testi online çözülür. Çünkü Işığın Yansıması çalışma testi sanal etkileşimli bir çalışmadır. Ancak Işığın Yansıması konu testini yazarak çözmek isterseniz dokümanlar bölümünden indirebilirsiniz. Etkileşimli Işığın Yansıması test çalışması özellikle çevrecidir. Çünkü Işığın Yansıması kazanım testini online çözerken kağıt israfı olmaz. Ancak yazdırılan çalışmalarda da içerik sıkıştırılarak kağıt israfı önlemiştir. Böylece Işığın Yansıması testini çözerken atık oluşmaz.

       4. Etkileşimli Işığın Yansıması Testi Telif Hakkı:

Işığın Yansıması etkileşim testi ilk olarak genel eğitim amacı ile hazırlanmıştır. Ancak Işığın Yansıması testini sanal ortamda ücretsiz çözebilirsiniz. Özellikle Işığın Yansıması konu testi telif hakkı aksi ispatlanmadıkça testimiz.com sitesine aittir. Ancak testimiz.com Işığın Yansıması kazanım testi telif hakkını saklı tutar. Sonuç olarak Işığın Yansıması testinin kullanımı özel izne tabidir.