5.Sınıf Matematik 1.Dönem 1.Değerlendirme Testi Cevaplı Pdf İndir

6 Kasım 2020 0 By testimiz.com

        5.Sınıf Matematik 1.Dönem 1.Değerlendirme Testi Bilgilendirme:

       Matematik 1.Dönem 1.Değerlendirme test ya da çalışmasını İNDİR butonundan bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Ancak isterseniz TIKLA ÇÖZ butonundan da online çözebilirsiniz.

       Bu yazı kısacası Matematik 1.Dönem 1.Değerlendirme çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Bu nedenle teknik bir metindir. Aynı zamanda Matematik 1.Dönem 1.Değerlendirme testinin cevap anahtarı aşağıda verilmiştir. Fakat Matematik 1.Dönem 1.Değerlendirme testi sorularını görmek için İNDİR butonunu kullanmalısınız.

       PDF Matematik 1.Dönem 1.Değerlendirme Testi Cevap Anahtarı:

TIKLA ÇÖZ

CEVAP ANAHTARI

 1. A
 2. B
 3. C
 4. D
 5. D
 6. B
 7. A
 8. B
 9. D
 10. A
 11. D
 12. D
 13. A
 14. D
 15. C
 16. B
 17. A
 18. B
 19. C
 20. C

 

 

ONLİNE ÇÖZ

       Matematik 1.Dönem 1.Değerlendirme Testinin Kaynağı:

       PDFMatematik 1.Dönem 1.Değerlendirme testi özellikle eğitim programlarına göre hazırlanmıştır. Ayrıca bu çalışma oluşturulurken MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Genellikle Matematik 1.Dönem 1.Değerlendirme testi hazırlanırken ders kitabı içeriklerinden faydalanılmıştır. PDF Matematik 1.Dönem 1.Değerlendirme testi özellikle kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Diğer yandan kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Ayrıca Matematik 1.Dönem 1.Değerlendirme testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. özellikle sınıf içi uygulamalar başarıyı artırmaktadır.

 

testimiz.com

 

       PDF Matematik 1.Dönem 1.Değerlendirme Testi Soru Yapısı:

       PDF Matematik 1.Dönem 1.Değerlendirme testi özellikle çoktan seçmeli olarak hazırlanmıştır. Konu testleri 10, 12, 15 veya 20 sorudan oluşmaktadır. Test soruları sınıf seviyesine göre 3 veya 4 seçenekten meydana gelmektedir. Özellikle 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Başka bir deyişle Matematik 1.Dönem 1.Değerlendirme testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir.

 

       Matematik 1.Dönem 1.Değerlendirme Test Çalışması Hakkında:

       PDF Matematik 1.Dönem 1.Değerlendirme test çalışması genellikle sıralı bir yapıya sahiptir. Yani sorular konu anlatımı sırasına göre oluşturulmuştur. Başka bir deyişle Matematik 1.Dönem 1.Değerlendirme testinde soru ve seçenekler konu anlatımlıdır. Böylelikle test çözerken yaparak yaşayarak öğrenme amaçlanmıştır. Yani Matematik 1.Dönem 1.Değerlendirme testini çözmek öğrenme sürecine katkı sağlamaktadır. Üstelik aynı sayfadan online çözme bağlantısı da verilmiştir.

 

       Cevaplı Matematik 1.Dönem 1.Değerlendirme Testi Değerlendirme:

       PDF Matematik 1.Dönem 1.Değerlendirme testini değerlendirmek için bu sayfayı kullanabilirsiniz. Çünkü cevap anahtarı bu sayfada yayınlanmaktadır. Ayrıca Matematik 1.Dönem 1.Değerlendirme testini online çözerek te değerlendirebilirsiniz. Diğer yandan başka çalışmalara dokümanlar bölümünden ulaşabilirsiniz.

 

testimiz.com.tr

 

       PDF Matematik 1.Dönem 1.Değerlendirme Testi Telif Hakkı:

       Matematik 1.Dönem 1.Değerlendirme testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmaktadır. Özellikle bu çalışmanın özgün olmasına özen gösterilmiştir. Böylece Matematik 1.Dönem 1.Değerlendirme testinin bütün hakları testimiz.com sitesine aittir. Ancak bireysel kullanıma açıktır. Başka bir deyişle Matematik 1.Dönem 1.Değerlendirme testi ticari amaçla kullanılamaz. Başarılar…