5. Sınıf Bölme İşlemi Test

16 Eylül 2023 2 By testimiz.com

5. Sınıf Bölme İşlemi

Test Çöz

 

Bir bölme işleminde kalan 16 ise bölen aşağıdakilerden hangisi olamaz?
Ya da Bir bölme işleminde bölen 8, bölüm 15, kalan 7 ise bölünen kaçtır?
Bir bölme işleminde bölen 8 olduğuna göre kalan olabilecek doğal sayıların toplamı kaçtır?
1400 bardak 14 ’lü kutulara, kutularda 20 ’şerli kolilere yerleştirilmiştir. Kaç koli bardak olmuştur?
11000  sayfalık bir kitabı günde 220 sayfa okuyarak bitiren Büşra, bu kitabı kaç günde bitirmiştir?
Bir bölme işleminde kalan 28 olduğuna göre en küçük bölen kaçtır?
Veya Bir bölme işleminde bölen 46, bölüm 34 olduğuna göre bölünen en fazla kaç olabilir?
Bir bölme işleminde bölen 46, bölüm 34 olduğuna göre bölünen en az kaç olabilir?
Ya da Bir işçi günde 54 metre örerek 18  günde bitirdiği duvarı günde 27  m örerek kaç günde bitirir?
525 : 15 < A eşitsizliğinde A yerine yazılabilecek en küçük doğal sayı kaçtır?
28  çikolatayı 700 kuruşa  alan bakkal bir çikolatayı 5 kuruş kârla satacağına  göre bir çikolatanın satış fiyatı kaç kuruş olur?
5  dakikalık telefon görüşmesine 30 kontör harcayan Ali, 80 dakikalık konuşmaya kaç kontör harcar?
Veya Bir bölme işleminde kalan 15 ise bölen aşağıdakilerden hangisi olabilir?
Bir bölme işleminde bölen 24, bölüm 15, kalan 20 ise bölünen kaçtır?
720: 16 < A eşitsizliğinde A yerine yazılabilecek en küçük doğal sayı kaçtır?

       5. Sınıf Bölme İşlemi Konu Testi Hakkında:

Bölme İşlemi testi özellikle etkileşimli bir çalışmadır. Yani bilgisayar ortamında çözmek için hazırlanmıştır. İnteraktif Bölme İşlemi testini çözmek için Başla butonuna basmalısınız. Ancak böylelikle soru ve cevapları görebilirsiniz. Bölme İşlemi testinde yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruları açabilirsiniz. İsterseniz liste bölümünden istediğiniz soruyu da seçebilirsiniz. Özellikle Bölme İşlemi testi öğrenme hedeflidir. Yani test çözerken öğrenmenizi sağlamak için hazırlanmıştır.

      Test Yapısı ve Değerlendirme:

Bölme İşlemi testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişmektedir. Böylelikle Bölme İşlemi testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü her tekrarda aynı konuda yeni bir test karşınıza çıkacaktır. Bölme İşlemi testinde genellikle kalıcı öğrenme hedeflenmiştir. Bu nedenle soru ve cevaplar yer değiştirerek ezber önlenmiştir. Örneğin Bölme İşlemi testini çözdünüz. Değerlendir butonuna bastınız. Karşınıza çıkan raporda başarı yüzdeniz görülecektir. Eğer eksikleriniz varsa tekrar çözmeniz sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca Bölme İşlemi testini tekrar inceleyerek cevaplarınızı karşılaştırabilirsiniz. Bölme İşlemi testini çözerken her soruya birden fazla cevap verme hakkınız vardır. Yani istediğiniz sorudan başlayabildiğiniz gibi istediğiniz zaman cevabınızı da değiştirebilirsiniz. Ancak cevabınızı değiştirseniz bile değerlendirmeye alınacaktır. Bölme İşlemi testinde genellikle verdiğiniz her yanlış cevap puanınızı azaltacaktır. Bu nedenle doğru cevap vermeye özen gösteriniz.

      Bölme İşlemi Konu Testinin Hazırlanışı:

Testlerimiz özellikle MEB kazanımları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle Bölme İşlemi testi hazırlanırken ders kitaplarından yararlanılmıştır. Yani Bölme İşlemi testinde ders içerikleri kullanılmıştır. Diğer yandan sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Üstelik Bölme İşlemi testi alanında uzman öğretmenlerin katkısıyla oluşturulmuştur. Böylelikle Bölme İşlemi testinin başarılı olması hedeflenmiştir.

testimiz.com

      Telif Hakkı:

Bölme İşlemi testi özellikle özgün bir çalışmadır. Testlerimiz genellikle intihal denetimi yapıldıktan sonra yayınlanmaktadır. Ancak Bölme İşlemi testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Bu nedenle ticari amaçla kullanılamaz. Bölme İşlemi genel eğitim amaçlıdır. Ancak başka amaçla kullanmak izne tabidir.