5. Sınıf Çarpma Problemleri Test

16 Eylül 2023 0 By testimiz.com

5. Sınıf Çarpma Problemleri Test

Test Çöz

 

Bir kolide 9 kutu ve her kutuda 43 tane silgi olduğuna göre toplam kaç tane silgi vardır?
Ya da Bir hafta kaç dakikadır?
Bir okulda 25 sınıf, her sınıfta 35 öğrenci vardır. Bu okulda kaç öğrenci vardır?
Veya Bir günde 35 TL kazanan bir adamın bir yıllık kazancı ne kadardır?
Bir sürücü saatte 90 km hızla A kentinden B kentine 5 saatte gidiyor. Saatte kaç km hızla gitseydi yolu 4,5 saatte alırdı?
ancak Bir trende 18 vagon, her vagonda 45 yolcu bulunmaktadır. Trende kaç yolcu vardır?
Bir çiftlikte 35 inek, ineklerin 4 katı kadar koyun ve koyunların 5 katı kadar da keçi vardır. Çiftlikte kaç hayvan vardır?
85 sayısının 5 katının 20 fazlası, A sayısının 25 fazlasının 4 katına eşittir. A sayısı kaçtır?
Ya da Bir insanın bir dakikada 80 kere nabzı atıyorsa, bir günde kaç kere nabzı atar?
Metresi 45 TL’ye 360 m kablo aldım. Satıcıya 20 000 TL verdim. Kaç TL para üstü kalır?

      5. Sınıf Çarpma İşlemi Problemleri Test Hakkında:

Çarpma İşlemi Problemleri testi özellikle etkileşimli bir çalışmadır. Yani bilgisayar ortamında çözmek için hazırlanmıştır. İnteraktif Çarpma İşlemi Problemleri testini çözmek için Başla butonuna basmalısınız. Ancak böylelikle soru ve cevapları görebilirsiniz. Çarpma İşlemi Problemleri testinde yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruları açabilirsiniz. İsterseniz liste bölümünden istediğiniz soruyu da seçebilirsiniz. Özellikle Çarpma İşlemi Problemleri testi öğrenme hedeflidir. Yani test çözerken öğrenmenizi sağlamak için hazırlanmıştır.

      Test Yapısı ve Değerlendirme:

Çarpma İşlemi Problemleri testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişmektedir. Böylelikle Çarpma İşlemi Problemleri testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü her tekrarda aynı konuda yeni bir test karşınıza çıkacaktır. Çarpma İşlemi Problemleri testinde genellikle kalıcı öğrenme hedeflenmiştir. Bu nedenle soru ve cevaplar yer değiştirerek ezber önlenmiştir. Örneğin Çarpma İşlemi Problemleri testini çözdünüz. Değerlendir butonuna bastınız. Karşınıza çıkan raporda başarı yüzdeniz görülecektir. Eğer eksikleriniz varsa tekrar çözmeniz sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca Çarpma İşlemi Problemleri testini tekrar inceleyerek cevaplarınızı karşılaştırabilirsiniz. Çarpma İşlemi Problemleri testini çözerken her soruya birden fazla cevap verme hakkınız vardır. Yani istediğiniz sorudan başlayabildiğiniz gibi istediğiniz zaman cevabınızı da değiştirebilirsiniz. Ancak cevabınızı değiştirseniz bile değerlendirmeye alınacaktır. Çarpma İşlemi Problemleri testinde genellikle verdiğiniz her yanlış cevap puanınızı azaltacaktır. Bu nedenle doğru cevap vermeye özen gösteriniz.

      Çarpma İşlemi Problemleri Konu Testinin Hazırlanışı:

Testlerimiz özellikle MEB kazanımları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle Çarpma İşlemi Problemleri testi hazırlanırken ders kitaplarından yararlanılmıştır. Yani Çarpma İşlemi Problemleri testinde ders içerikleri kullanılmıştır. Diğer yandan sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Üstelik Çarpma İşlemi Problemleri testi alanında uzman öğretmenlerin katkısıyla oluşturulmuştur. Böylelikle Çarpma İşlemi Problemleri testinin başarılı olması hedeflenmiştir.

testimiz.com

      Telif Hakkı:

Çarpma İşlemi Problemleri testi özellikle özgün bir çalışmadır. Testlerimiz genellikle intihal denetimi yapıldıktan sonra yayınlanmaktadır. Ancak Çarpma İşlemi Problemleri testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Bu nedenle ticari amaçla kullanılamaz. Çarpma İşlemi Problemleri genel eğitim amaçlıdır. Ancak başka amaçla kullanmak izne tabidir.