5. Sınıf Çarpma İşlemi Problemleri Test

16 Eylül 2023 1 By testimiz.com

5. Sınıf Çarpma İşlemi Problemleri Test

Test Çöz

 

Bir okulda 25 sınıf, her sınıfta 35 öğrenci vardır. Bu okulda kaç öğrenci vardır?
Bir günde 35 TL kazanan bir adamın bir yıllık kazancı ne kadardır?
Bir trende 18 vagon, her vagonda 45 yolcu bulunmaktadır. Trende kaç yolcu vardır?
Bir çiftlikte 35 inek, ineklerin 4 katı kadar koyun ve koyunların 5 katı kadar da keçi vardır. Çiftlikte kaç hayvan vardır?
85 sayısının 5 katının 20 fazlası, A sayısının 25 fazlasının 4 katına eşittir. A sayısı kaçtır?
76 x 89 = A     65 x 48 = B  ise;                     A + B = kaç eder?
ABCD rakamları birbirinden farklı en küçük dört basamaklı doğal sayı ve EF rakamları birbirinden farklı en büyük iki basamaklı doğal sayı olduğuna göre                      ABCD x EF = işleminin sonucu kaç eder?
Ayşe’nin 75 TL parası var. Ömer’in parası, Ayşe’nin parasının 2 katı, Ali’nin parası ise Ömer’in parasının 3 katıdır. Üç kişinin toplam kaç TL parası vardır?
Metresi 45 TL’ye 360 m kablo aldım. Satıcıya 20000 TL verdim. Kaç TL para üstü kalır?
Bir bisikletin tekerliğinin çevresi 50cm’dir. Tekerlek 1500 defa dönerek yarışı bitiriyor. Buna göre bisiklet kaç metre yol gitmiştir?
Bir insanın bir dakikada 80 kere nabzı atıyorsa, bir günde kaç kere nabzı atar?
Bir insan bir günde 8 saat uyursa 50 yılda kaç saat uyur?
Dört basamaklı en büyük sayı ile iki basamaklı en büyük sayının çarpımı kaçtır?
Saatte 110 km hızla giden bir araba varacağı yere 18 saatte varıyor. Araba kaç km yol gitmiştir?
Bir pazarcı bir tanesinde 25 kg elma bulunan kasalardan 15 tane, bir tanesinde 18 kg armut bulunan kasalardan 22 tane aldı. Pazarcı kaç kg meyve aldı?

      5. Sınıf Çarpma İşlemi Problemleri Test Çalışması Hakkında:

5.Sınıf Çarpma İşlemi Problemleri konu testi özellikle eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Yani 5.Sınıf Çarpma İşlemi Problemleri testi hazırlanırken MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Ancak interaktif yani sanal olarak çözülebilir. Bu testi çözmek için genel ağ bağlantınız olması gerekir. Ayrıca 5.Sınıf Çarpma İşlemi Problemleri testi hazırlanırken ders kitaplarındaki içerikler kullanılmıştır. Bunun yanında sınıf içi uygulamalara da yer verilmiştir. 5.Sınıf Çarpma İşlemi Problemleri testinde zaman zaman kısa anlatımlarda yer alır. Böylece test çözerken öğrenme de gerçekleşir. Bu testi çözerken öğrendikleriniz pekiştirirken aynı zamanda yeni bilgiler de edinirsiniz. Kalıcı öğrenme düzenli tekrarla olur. 5.Sınıf Çarpma İşlemi Problemleri testini belirli aralıklarla tekrar tekrar çözmek kalıcı öğrenmeyi sağlayacaktır.

      Test ve Soru Yapısı:

İnteraktif 5.Sınıf Çarpma İşlemi Problemleri testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani tekrar tekrar çözülebilir. 5.Sınıf Çarpma İşlemi Problemleri testini her çözdüğünüzde soru ve cevapların yeri değişecektir. Yani her tekrar aynı konuda yeni bir test oluşturacaktır. Böylelikle ezberlemeden etkili bir şekilde öğrenme ağlanacaktır.

5.Sınıf Çarpma İşlemi Problemleri testi sınıf ve ders durumlarına göre genellikle 10, 12, 15 ve 20 sorudan oluşturulmuştur. Seçenekler sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten oluşturulmuştur. 1-3. sınıflar için 3 seçenekli sorular oluşturulmuştur. Ancak 4.sınıf ve ortaokul seviyesindeki testler 4 seçeneklidir.

      Test Çözme ve Değerlendirme:

Online 5.Sınıf Çarpma İşlemi Problemleri testini çözmek için –BAŞLA– butonuna basmalısınız. Ancak böylelikle soru ve seçenekleri görebilirsiniz. İşaretlediğiniz her soru emen doğru ya da yanlış olarak değerlendirilir. Yanlış cevabınızı değiştirme hakkınız vardır. Ancak notunuz azalacaktır.

Sanal etkileşimli 5.Sınıf Çarpma İşlemi Problemleri testinde altta bulunan okları kullanarak önceki ya da sonraki soruya geçebilirsiniz. Ancak isterseniz -LİSTE- seçeneğinden istediğiniz soruyu çözebilirsiniz. Listede doğru cevaplananlar yeşil, yanlış olanlar kırmızı olacaktır.

5.Sınıf Çarpma İşlemi Problemleri testi bitince –SONUÇLARI AL– butonuna basınız. Karşınıza bir sonuç değerlendirme sayfası çıkacaktır. Bu sayfada başarı yüzdenizin yanı sıra öğretmen görüşü de yer almaktadır. Öğretmen görüşü doğrultusunda 5.Sınıf Çarpma İşlemi Problemleri testini tekrar çözebilirsiniz. İsterseniz yön oklarını kullanarak cevapları kontrol edebilirsiniz.

testimiz

      Telif Hakkı:

İlk olarak 5.Sınıf Çarpma İşlemi Problemleri testi genel eğitim amacı ile hazırlanmıştır. İnteraktif 5.Sınıf Çarpma İşlemi Problemleri testi genellikle özgün bir çalışmadır. Özellikle intihal denetimi yapılarak oluşturulmuştur. Telif hakkı ile ilgili bilgilendirmek kanuni gerekliliktir. 5.Sınıf Çarpma İşlemi Problemleri testini internetten ücretsiz çözebilirsiniz. Ayrıca sitemizi uygulama olarak mobil cihazınıza ekleyebilirsiniz. Özellikle 5.Sınıf Çarpma İşlemi Problemleri konu testi telif hakkı aksi ispatlanmadıkça testimiz.com sitesine aittir. Ancak testimiz.com 5.Sınıf Çarpma İşlemi Problemleri kazanım testi telif hakkını saklı tutar. Sonuç olarak 5.Sınıf Çarpma İşlemi Problemleri testinin kullanımı izne tabidir.

.