5. Sınıf Çarpma İşlemi Test

5. Sınıf Çarpma İşlemi Test

5. Sınıf Matematik Çarpma İşlemi Test Çöz   ( 46 x 32) +(65 x 23 ) =? işleminin sonucu kaçtır? 450 km’ lik yolu 5 saatte giden araç saatteki hızını 20 km artırırsa, 8 saatte kaç km yol alır? 28 x —–= 476 işleminde boş bırakılan yere ne gelmelidir? Bir çarpma işleminde çarpanlardan biri diğerinin […]

5. Sınıf Matematik Çarpma İşlemi

Test Çöz

 

( 46 x 32) +(65 x 23 ) =? işleminin sonucu kaçtır?
450 km’ lik yolu 5 saatte giden araç saatteki hızını 20 km artırırsa, 8 saatte kaç km yol alır?
28 x —–= 476 işleminde boş bırakılan yere ne gelmelidir?
Bir çarpma işleminde çarpanlardan biri diğerinin 5  katıdır. Çarpanların toplamı 60 olduğuna göre çarpım kaçtır?
3 yüzlük + 8 onluk + 5 birlikten oluşan sayının 16  ile çarpımı kaçtır?
860 sayısı 16 kat artırılırsa bu sayı kaç olur?
B x 25 < 175 sıralamasında ” B ” yerine gelebilecek sayıların toplamı kaçtır?
6  doğal sayısının sonuna ”0000” eklersek  6 ’yı  kaç  ile çarpmış oluruz?
6,26 x 100 =  ?  işleminin sonucu aşağıdakilerden hangisidir?
n < 25 x 10  eşitsizliğine uyan en büyük “n” doğal sayısı  kaçtır?
Bir aile, haftada 15 ekmek tükettiğine göre, bir ayda kaç  ekmek tüketir ?
Bir mağazada 180 YTL’lik kabanlardan 28 tane vardır. Mağazada bulunan kabanların toplam değeri kaç YTL’dir ?
642x B=3852 B ‘nin değeri  kaçtır?
5210 x 100 işlemin sonucu kaçtır?
5 yüzlük +8 onluk + 3 birlikten oluşan sayının 18 ile çarpımı  kaçtır?

       5. Sınıf Çarpma İşlemi Test Çalışması Hakkında:

5.Sınıf Çarpma İşlemi konu testi özellikle eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Yani 5.Sınıf Çarpma İşlemi testi hazırlanırken MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Ancak interaktif yani sanal olarak çözülebilir. Bu testi çözmek için genel ağ bağlantınız olması gerekir. Ayrıca 5.Sınıf Çarpma İşlemi testi hazırlanırken ders kitaplarındaki içerikler kullanılmıştır. Bunun yanında sınıf içi uygulamalara da yer verilmiştir. 5.Sınıf Çarpma İşlemi testinde zaman zaman kısa anlatımlarda yer alır. Böylece test çözerken öğrenme de gerçekleşir. Bu testi çözerken öğrendikleriniz pekiştirirken aynı zamanda yeni bilgiler de edinirsiniz. Kalıcı öğrenme düzenli tekrarla olur. 5.Sınıf Çarpma İşlemi testini belirli aralıklarla tekrar tekrar çözmek kalıcı öğrenmeyi sağlayacaktır.

      Test ve Soru Yapısı:

İnteraktif 5.Sınıf Çarpma İşlemi testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani tekrar tekrar çözülebilir. 5.Sınıf Çarpma İşlemi testini her çözdüğünüzde soru ve cevapların yeri değişecektir. Yani her tekrar aynı konuda yeni bir test oluşturacaktır. Böylelikle ezberlemeden etkili bir şekilde öğrenme ağlanacaktır.

5.Sınıf Çarpma İşlemi testi sınıf ve ders durumlarına göre genellikle 10, 12, 15 ve 20 sorudan oluşturulmuştur. Seçenekler sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten oluşturulmuştur. 1-3. sınıflar için 3 seçenekli sorular oluşturulmuştur. Ancak 4.sınıf ve ortaokul seviyesindeki testler 4 seçeneklidir.

      Test Çözme ve Değerlendirme:

Online 5.Sınıf Çarpma İşlemi testini çözmek için –BAŞLA– butonuna basmalısınız. Ancak böylelikle soru ve seçenekleri görebilirsiniz. İşaretlediğiniz her soru emen doğru ya da yanlış olarak değerlendirilir. Yanlış cevabınızı değiştirme hakkınız vardır. Ancak notunuz azalacaktır.

Sanal etkileşimli 5.Sınıf Çarpma İşlemi testinde altta bulunan okları kullanarak önceki ya da sonraki soruya geçebilirsiniz. Ancak isterseniz -LİSTE- seçeneğinden istediğiniz soruyu çözebilirsiniz. Listede doğru cevaplananlar yeşil, yanlış olanlar kırmızı olacaktır.

5.Sınıf Çarpma İşlemi testi bitince –SONUÇLARI AL– butonuna basınız. Karşınıza bir sonuç değerlendirme sayfası çıkacaktır. Bu sayfada başarı yüzdenizin yanı sıra öğretmen görüşü de yer almaktadır. Öğretmen görüşü doğrultusunda 5.Sınıf Çarpma İşlemi testini tekrar çözebilirsiniz. İsterseniz yön oklarını kullanarak cevapları kontrol edebilirsiniz.

testimiz

      Telif Hakkı:

İlk olarak 5.Sınıf Çarpma İşlemi testi genel eğitim amacı ile hazırlanmıştır. İnteraktif 5.Sınıf Çarpma İşlemi testi genellikle özgün bir çalışmadır. Özellikle intihal denetimi yapılarak oluşturulmuştur. Telif hakkı ile ilgili bilgilendirmek kanuni gerekliliktir. 5.Sınıf Çarpma İşlemi testini internetten ücretsiz çözebilirsiniz. Ayrıca sitemizi uygulama olarak mobil cihazınıza ekleyebilirsiniz. Özellikle 5.Sınıf Çarpma İşlemi konu testi telif hakkı aksi ispatlanmadıkça testimiz.com sitesine aittir. Ancak testimiz.com 5.Sınıf Çarpma İşlemi kazanım testi telif hakkını saklı tutar. Sonuç olarak 5.Sınıf Çarpma İşlemi testinin kullanımı izne tabidir.

.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM