5. Sınıf Çarpma ve Bölme İşlemlerinde Sonucu Tahmin Etme Test

16 Eylül 2023 1 By testimiz.com

5. Sınıf Çarpma ve Bölme İşlemlerinde Sonucu Tahmin Etme Test

Test Çöz

 

11 X 21 işleminin sonucunu yaklaşık olarak kaçtır?
Elif’e bir aylık İnternet kullanımı için gelen faturanın tutarı 36 TL ise 26 ayın sonunda tahminen kaç TL ödeme yapar?
Bir apartmanda toplam 42 daire vardır. Yönetici, haziran ayında her daireden 58 TL aidat topladığına göre haziran ayında toplanan aidat miktarı tahminen kaç TL’dir?
1 dakikada 182 m yol giden Harun’un 38. dakikanın sonunda tahminen kaç metre yol gider?
Ezgi; bir günde 48 cm yol alan bir salyangozun 216 günde yaklaşık kaç  cm  yol  alacağını  tahmin  ediyor.  Ezgi’nin tahmini ile gerçek sonuç arasındaki fark kaçtır?
İstanbul Arkeoloji Müzesi’ni günde ortalama 514 kişi  ziyaret etmektedir. 30  günde  müzeyi tahminen   kaç  kişinin  ziyaret etmektedir?
636 ÷ 8 işleminin sonucunun tahminen kaçtır?
1080 ÷ 24 işleminin sonucunun tahmini kaçtır?
Bir ayakkabı mağazasında 28 günde toplam 1176 adet ayakkabı satılmıştır. Bir günde sa­tılan ayakkabı sayısı tahmini kaçtır?(Her gün eşit miktarda ayakkabı satıldığı varsayılıyor.)
655 ÷ 8 işleminin sonucunu tahmini kaçtır?

      5. Sınıf Çarpma ve Bölme İşlemlerinde Sonucu Tahmin Testi Hakkında:

Çarpma ve Bölme İşlemlerinde Sonucu Tahmin Etme testi özellikle etkileşimli bir çalışmadır. Yani bilgisayar ortamında çözmek için hazırlanmıştır. İnteraktif Çarpma ve Bölme İşlemlerinde Sonucu Tahmin Etme testini çözmek için Başla butonuna basmalısınız. Ancak böylelikle soru ve cevapları görebilirsiniz. Çarpma ve Bölme İşlemlerinde Sonucu Tahmin Etme testinde yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruları açabilirsiniz. İsterseniz liste bölümünden istediğiniz soruyu da seçebilirsiniz. Özellikle Çarpma ve Bölme İşlemlerinde Sonucu Tahmin Etme testi öğrenme hedeflidir. Yani test çözerken öğrenmenizi sağlamak için hazırlanmıştır.

      Test Yapısı ve Değerlendirme:

Çarpma ve Bölme İşlemlerinde Sonucu Tahmin Etme testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişmektedir. Böylelikle Çarpma ve Bölme İşlemlerinde Sonucu Tahmin Etme testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü her tekrarda aynı konuda yeni bir test karşınıza çıkacaktır. Çarpma ve Bölme İşlemlerinde Sonucu Tahmin Etme testinde genellikle kalıcı öğrenme hedeflenmiştir. Bu nedenle soru ve cevaplar yer değiştirerek ezber önlenmiştir. Örneğin Çarpma ve Bölme İşlemlerinde Sonucu Tahmin Etme testini çözdünüz. Değerlendir butonuna bastınız. Karşınıza çıkan raporda başarı yüzdeniz görülecektir. Eğer eksikleriniz varsa tekrar çözmeniz sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca Çarpma ve Bölme İşlemlerinde Sonucu Tahmin Etme testini tekrar inceleyerek cevaplarınızı karşılaştırabilirsiniz. Çarpma ve Bölme İşlemlerinde Sonucu Tahmin Etme testini çözerken her soruya birden fazla cevap verme hakkınız vardır. Yani istediğiniz sorudan başlayabildiğiniz gibi istediğiniz zaman cevabınızı da değiştirebilirsiniz. Ancak cevabınızı değiştirseniz bile değerlendirmeye alınacaktır. Çarpma ve Bölme İşlemlerinde Sonucu Tahmin Etme testinde genellikle verdiğiniz her yanlış cevap puanınızı azaltacaktır. Bu nedenle doğru cevap vermeye özen gösteriniz.

      Çarpma ve Bölme İşlemlerinde Sonucu Tahmin Etme Konu Testinin Hazırlanışı:

Testlerimiz özellikle MEB kazanımları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle Çarpma ve Bölme İşlemlerinde Sonucu Tahmin Etme testi hazırlanırken ders kitaplarından yararlanılmıştır. Yani Çarpma ve Bölme İşlemlerinde Sonucu Tahmin Etme testinde ders içerikleri kullanılmıştır. Diğer yandan sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Üstelik Çarpma ve Bölme İşlemlerinde Sonucu Tahmin Etme testi alanında uzman öğretmenlerin katkısıyla oluşturulmuştur. Böylelikle Çarpma ve Bölme İşlemlerinde Sonucu Tahmin Etme testinin başarılı olması hedeflenmiştir.

testimiz.com

      Telif Hakkı:

Çarpma ve Bölme İşlemlerinde Sonucu Tahmin Etme testi özellikle özgün bir çalışmadır. Testlerimiz genellikle intihal denetimi yapıldıktan sonra yayınlanmaktadır. Ancak Çarpma ve Bölme İşlemlerinde Sonucu Tahmin Etme testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Bu nedenle ticari amaçla kullanılamaz. Çarpma ve Bölme İşlemlerinde Sonucu Tahmin Etme genel eğitim amaçlıdır. Ancak başka amaçla kullanmak izne tabidir.