5. Sınıf Çıkarma İşlemi Problemleri Test

5. Sınıf Çıkarma İşlemi Problemleri Test

5. Sınıf Çıkarma İşlemi Problemleri

Test Çöz

 

Bir çıkarma işleminde fark 248’dir. Eksilenden 20 çıkartıp çıkana 40 eklersek yeni fark kaç olur?
Ya da Bir çıkarma işleminde, eksilen ile çıkanın toplamı 396’dir.Fark 40 olduğuna göre eksilen kaçtır?
Bir çıkarma işleminde, eksilen ile farkın toplamı 9440’tır. Çıkan 50 olduğuna göre fark kaçtır?
Veya Bir çıkarma işleminde, eksilen+çıkan+fark = 100 olduğuna göre eksilen kaçtır?
Üç basamaklı bir sayının, birler ve yüzler basamağındaki rakamların yerleri değiştirilerek yeni bir sayı elde ediliyor. İlk sayı ile bu sayının farkı alınıyor. Farkın birler basamağı 3 olduğuna göre fark kaçtır?
Babamla kilolarımız toplamı 126 kg dır. Ben 38 kg olduğuma göre babam kaç kg dır?
A şehri ile B şehri arası 1017 km dir. A şehrinden B şehrine doğru hareket eden bir otomobil  478 km yol gittiğine göre geriye kaç km yolu kalmıştır?
İlçemizin nüfusu 140 302’dir. İlçemizde yaşayan erkek sayısı 71 171’dir. Gerisi kadın olduğuna göre kadın nüfusu ne kadardır?
Deniz,380 sayfalık bir kitabın 197 sayfasını okumuş. Deniz kaç sayfa daha okursa kitabı bitirir?
Çiftçi 12 000 dönümlük arsanın 2300 dönümüne soğan, 1400 dönümüne haşhaş 4750 dönümüne fasulye, geri kalanına da pancar ekmiştir. Çiftçinin pancar ektiği arazi kaç dönümdür?

       5. Sınıf Matematik Çıkarma İşlemi Problemleri Konu Testi Hakkında:

Çıkarma İşlemi Problemleri testi özellikle etkileşimli bir çalışmadır. Yani bilgisayar ortamında çözmek için hazırlanmıştır. İnteraktif Çıkarma İşlemi Problemleri testini çözmek için Başla butonuna basmalısınız. Ancak böylelikle soru ve cevapları görebilirsiniz. Çıkarma İşlemi Problemleri testinde yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruları açabilirsiniz. İsterseniz liste bölümünden istediğiniz soruyu da seçebilirsiniz. Özellikle Çıkarma İşlemi Problemleri testi öğrenme hedeflidir. Yani test çözerken öğrenmenizi sağlamak için hazırlanmıştır.

      Test Yapısı ve Değerlendirme:

Çıkarma İşlemi Problemleri testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişmektedir. Böylelikle Çıkarma İşlemi Problemleri testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü her tekrarda aynı konuda yeni bir test karşınıza çıkacaktır. Çıkarma İşlemi Problemleri testinde genellikle kalıcı öğrenme hedeflenmiştir. Bu nedenle soru ve cevaplar yer değiştirerek ezber önlenmiştir. Örneğin Çıkarma İşlemi Problemleri testini çözdünüz. Değerlendir butonuna bastınız. Karşınıza çıkan raporda başarı yüzdeniz görülecektir. Eğer eksikleriniz varsa tekrar çözmeniz sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca Çıkarma İşlemi Problemleri testini tekrar inceleyerek cevaplarınızı karşılaştırabilirsiniz. Çıkarma İşlemi Problemleri testini çözerken her soruya birden fazla cevap verme hakkınız vardır. Yani istediğiniz sorudan başlayabildiğiniz gibi istediğiniz zaman cevabınızı da değiştirebilirsiniz. Ancak cevabınızı değiştirseniz bile değerlendirmeye alınacaktır. Çıkarma İşlemi Problemleri testinde genellikle verdiğiniz her yanlış cevap puanınızı azaltacaktır. Bu nedenle doğru cevap vermeye özen gösteriniz.

      Çıkarma İşlemi Problemleri Konu Testinin Hazırlanışı:

Testlerimiz özellikle MEB kazanımları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle Çıkarma İşlemi Problemleri testi hazırlanırken ders kitaplarından yararlanılmıştır. Yani Çıkarma İşlemi Problemleri testinde ders içerikleri kullanılmıştır. Diğer yandan sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Üstelik Çıkarma İşlemi Problemleri testi alanında uzman öğretmenlerin katkısıyla oluşturulmuştur. Böylelikle Çıkarma İşlemi Problemleri testinin başarılı olması hedeflenmiştir.

testimiz.com

      Telif Hakkı:

Çıkarma İşlemi Problemleri testi özellikle özgün bir çalışmadır. Testlerimiz genellikle intihal denetimi yapıldıktan sonra yayınlanmaktadır. Ancak Çıkarma İşlemi Problemleri testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Bu nedenle ticari amaçla kullanılamaz. Çıkarma İşlemi Problemleri genel eğitim amaçlıdır. Ancak başka amaçla kullanmak izne tabidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.