5. Sınıf Doğal sayıların Okunuşu ve Yazılışı Test

16 Eylül 2023 2 By testimiz.com

5. Sınıf Doğal sayıların Okunuşu ve Yazılışı

Test Çöz

 

5.Sınıf Matematik Doğal Sayılar

73 064 258 sayısının rakamlarının sayı değerleri toplamı kaçtır?
Aşağıdaki basamaklardan hangisi binler bölüğünde bulunmaz?
700 005 sayısının okunuşu aşağıdakilerden hangisidir?
” Sekiz yüz milyon üç yüz yedi bin on yedi” sayısının rakamlar ile yazılışı aşağıdakilerden hangisidir?
“7654321” sayısının milyonlar bölüğünün birler basamağındaki rakam nedir?
Rakamları birbirinden farklı yedi basamaklı en büyük doğal sayının binler bölüğündeki rakamların sayı değerleri toplamı kaç olur?
4 9a5 823 doğal sayısındaki “A” rakamının basamak değeri 60 000 olduğuna göre bu sayının sayı değerleri toplamı kaçtır?
6,3,1,5 rakamları ile yazılabilecek rakamları birbirinden farklı en büyük ve en küçük  4 basamaklı doğal sayıların toplamı kaçtır?
Dört basamaklı rakamları birbirinden farklı en küçük doğal sayının birler bölüğünün birler basamağındaki rakam aşağıdakilerden hangisidir?
Sekiz basamaklı doğal sayılardan en az rakam hangi bölükte bulunur?
Bir sayı bölüğü kaç tane basamağın gruplaşmasından oluşur?
25a46 ve 435a7 doğal sayılarındaki “a” rakamlarının basamak değerlerinin çarpımı 16 000 olduğuna göre “a” rakamı aşağıdakilerden hangisidir?

       5. Sınıf Matematik Doğal Sayılar Test Çalışması Hakkında:

Doğal Sayılar konu testi özellikle eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Yani Doğal Sayılar testi hazırlanırken MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Ancak interaktif yani sanal olarak çözülebilir. Bu testi çözmek için genel ağ bağlantınız olması gerekir. Ayrıca Doğal Sayılar testi hazırlanırken ders kitaplarındaki içerikler kullanılmıştır. Bunun yanında sınıf içi uygulamalara da yer verilmiştir. Doğal Sayılar testinde zaman zaman kısa anlatımlarda yer alır. Böylece test çözerken öğrenme de gerçekleşir. Bu testi çözerken öğrendikleriniz pekiştirirken aynı zamanda yeni bilgiler de edinirsiniz. Kalıcı öğrenme düzenli tekrarla olur. Doğal Sayılar testini belirli aralıklarla tekrar tekrar çözmek kalıcı öğrenmeyi sağlayacaktır.

      Test ve Soru Yapısı:

İnteraktif Doğal Sayılar testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani tekrar tekrar çözülebilir. Doğal Sayılar testini her çözdüğünüzde soru ve cevapların yeri değişecektir. Yani her tekrar aynı konuda yeni bir test oluşturacaktır. Böylelikle ezberlemeden etkili bir şekilde öğrenme ağlanacaktır.

Doğal Sayılar testi sınıf ve ders durumlarına göre genellikle 10, 12, 15 ve 20 sorudan oluşturulmuştur. Seçenekler sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten oluşturulmuştur. 1-3. sınıflar için 3 seçenekli sorular oluşturulmuştur. Ancak 4.sınıf ve ortaokul seviyesindeki testler 4 seçeneklidir.

      Test Çözme ve Değerlendirme:

Online Doğal Sayılar testini çözmek için –BAŞLA– butonuna basmalısınız. Ancak böylelikle soru ve seçenekleri görebilirsiniz. İşaretlediğiniz her soru emen doğru ya da yanlış olarak değerlendirilir. Yanlış cevabınızı değiştirme hakkınız vardır. Ancak notunuz azalacaktır.

Sanal etkileşimli Doğal Sayılar testinde altta bulunan okları kullanarak önceki ya da sonraki soruya geçebilirsiniz. Ancak isterseniz -LİSTE- seçeneğinden istediğiniz soruyu çözebilirsiniz. Listede doğru cevaplananlar yeşil, yanlış olanlar kırmızı olacaktır.

Doğal Sayılar testi bitince –SONUÇLARI AL– butonuna basınız. Karşınıza bir sonuç değerlendirme sayfası çıkacaktır. Bu sayfada başarı yüzdenizin yanı sıra öğretmen görüşü de yer almaktadır. Öğretmen görüşü doğrultusunda Doğal Sayılar testini tekrar çözebilirsiniz. İsterseniz yön oklarını kullanarak cevapları kontrol edebilirsiniz.

testimiz

      Telif Hakkı:

İlk olarak Doğal Sayılar testi genel eğitim amacı ile hazırlanmıştır. İnteraktif Doğal Sayılar testi genellikle özgün bir çalışmadır. Özellikle intihal denetimi yapılarak oluşturulmuştur. Telif hakkı ile ilgili bilgilendirmek kanuni gerekliliktir. Doğal Sayılar testini internetten ücretsiz çözebilirsiniz. Ayrıca sitemizi uygulama olarak mobil cihazınıza ekleyebilirsiniz. Özellikle Doğal Sayılar konu testi telif hakkı aksi ispatlanmadıkça testimiz.com sitesine aittir. Ancak testimiz.com Doğal Sayılar kazanım testi telif hakkını saklı tutar. Sonuç olarak Doğal Sayılar testinin kullanımı izne tabidir.

.