5.Sınıf Matematik Milyonlar Test Çöz

23 Ekim 2021 0 Yazar: testimiz.com

5.Sınıf Matematik Milyonlar

5.Sınıf Milyonlar

Başla

TEBRİKLER.

5.Sınıf Milyonlar

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
1112131415
Son
Geri dön

 

16 274 sayısının soluna 13 yazılırsa milyonlar bölüğündeki sayı aşağıdakilerden hangisi olur?
TİMSAH sözcüğü 602549 sayısı ile şifrelenmiştir. Buna göre HAMSİ sözcüğü aşağıdakilerden hangisi ile şifrelenmiştir?
“Yedi milyon yedi yüz yedi bin yedi” Yukarıda okunuşu verilen sayı aşağıdakilerden hangisidir?
Sekiz basamaklı bir sayıda kaç tane bölük oluşur?
7,5,0,4,3 sayıları ile yazılabilecek en küçük sayı aşağıdakilerden hangisidir?
Aşağıdakilerden hangisi 3 757 003 sayısının okunuşudur?
63 732 029 sayısında bulunan 7 rakamı hangi basamakta bulunmaktadır?
Birler bölüğü 302, milyonlar bölüğü 68 olan sayı hangisidir?
537 866 918 sayısında sayı değeri en küçük olan rakam hangi basamakta bulunmaktadır?
Bir doğal sayının sağdan 7. basamağı hangi bölükte yer alır?
47234576 doğal sayısı ile ilgili aşağıdaki bilgilerden hangisi yanlıştır?
Rakamları farklı üç bölüklü en büyük sayı aşağıdakilerden hangisidir?
Birler bölüğünde 387, binler bölüğünde 876, milyonlar bölüğünde 678 olan sayı aşağıdakilerden hangisidir?
Okunuşu “yirmi yedi milyon yedi bin kırk yedi” olan doğal sayı aşağıdakilerden hangisidir?
560 060 250 sayısının okunuşu aşağıdakilerden hangisidir?

       5.Sınıf Matematik Milyonlar
Test Çalışması Hakkında:

5.Sınıf Milyonlar konu testi özellikle eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Yani 5.Sınıf Milyonlar testi hazırlanırken MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Ancak interaktif yani sanal olarak çözülebilir. Bu testi çözmek için genel ağ bağlantınız olması gerekir. Ayrıca 5.Sınıf Milyonlar testi hazırlanırken ders kitaplarındaki içerikler kullanılmıştır. Bunun yanında sınıf içi uygulamalara da yer verilmiştir. 5.Sınıf Milyonlar testinde zaman zaman kısa anlatımlarda yer alır. Böylece test çözerken öğrenme de gerçekleşir. Bu testi çözerken öğrendikleriniz pekiştirirken aynı zamanda yeni bilgiler de edinirsiniz. Kalıcı öğrenme düzenli tekrarla olur. 5.Sınıf Milyonlar testini belirli aralıklarla tekrar tekrar çözmek kalıcı öğrenmeyi sağlayacaktır.

      Test ve Soru Yapısı:

İnteraktif 5.Sınıf Milyonlar testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani tekrar tekrar çözülebilir. 5.Sınıf Milyonlar testini her çözdüğünüzde soru ve cevapların yeri değişecektir. Yani her tekrar aynı konuda yeni bir test oluşturacaktır. Böylelikle ezberlemeden etkili bir şekilde öğrenme ağlanacaktır.

5.Sınıf Milyonlar testi sınıf ve ders durumlarına göre genellikle 10, 12, 15 ve 20 sorudan oluşturulmuştur. Seçenekler sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten oluşturulmuştur. 1-3. sınıflar için 3 seçenekli sorular oluşturulmuştur. Ancak 4.sınıf ve ortaokul seviyesindeki testler 4 seçeneklidir.

      Test Çözme ve Değerlendirme:

Online 5.Sınıf Milyonlar testini çözmek için –BAŞLA– butonuna basmalısınız. Ancak böylelikle soru ve seçenekleri görebilirsiniz. İşaretlediğiniz her soru emen doğru ya da yanlış olarak değerlendirilir. Yanlış cevabınızı değiştirme hakkınız vardır. Ancak notunuz azalacaktır.

Sanal etkileşimli 5.Sınıf Milyonlar testinde altta bulunan okları kullanarak önceki ya da sonraki soruya geçebilirsiniz. Ancak isterseniz -LİSTE- seçeneğinden istediğiniz soruyu çözebilirsiniz. Listede doğru cevaplananlar yeşil, yanlış olanlar kırmızı olacaktır.

5.Sınıf Milyonlar testi bitince –SONUÇLARI AL– butonuna basınız. Karşınıza bir sonuç değerlendirme sayfası çıkacaktır. Bu sayfada başarı yüzdenizin yanı sıra öğretmen görüşü de yer almaktadır. Öğretmen görüşü doğrultusunda 5.Sınıf Milyonlar testini tekrar çözebilirsiniz. İsterseniz yön oklarını kullanarak cevapları kontrol edebilirsiniz.

testimiz

      Telif Hakkı:

İlk olarak 5.Sınıf Milyonlar testi genel eğitim amacı ile hazırlanmıştır. İnteraktif 5.Sınıf Milyonlar testi genellikle özgün bir çalışmadır. Özellikle intihal denetimi yapılarak oluşturulmuştur. Telif hakkı ile ilgili bilgilendirmek kanuni gerekliliktir. 5.Sınıf Milyonlar testini internetten ücretsiz çözebilirsiniz. Ayrıca sitemizi uygulama olarak mobil cihazınıza ekleyebilirsiniz. Özellikle 5.Sınıf Milyonlar konu testi telif hakkı aksi ispatlanmadıkça testimiz.com sitesine aittir. Ancak testimiz.com 5.Sınıf Milyonlar kazanım testi telif hakkını saklı tutar. Sonuç olarak 5.Sınıf Milyonlar testinin kullanımı izne tabidir.

.