5.Sınıf Ondalık Gösterimlerle Çıkarma İşlemi Test

8 Aralık 2022 0 By testimiz.com

5.Sınıf Ondalık Gösterimlerle Çıkarma İşlemi

Test Çöz

İndir

      5.Sınıf Ondalık Gösterimlerle Çıkarma İşlemi Test Hakkında:

      Not: Ondalık Gösterimlerle Çıkarma İşlemi testimizi hemen çözmek için Başla düğmesine basınız.

      Bu metin özellikle Ondalık Gösterimlerle Çıkarma İşlemi test çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Yani teknik bir metindir. Bunun yanında Ondalık Gösterimlerle Çıkarma İşlemi testinde yer alan sorular aşağıda verilmiştir. Ancak soru seçeneklerini görmek için testi başlatmalısınız.

       Ondalık Gösterimlerle Çıkarma İşlemi Testi:

      Öncelikle Ondalık Gösterimlerle Çıkarma İşlemi testi eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Aynı zamanda güncel bir çalışmadır. Ondalık Gösterimlerle Çıkarma İşlemi çalışması oluşturulurken özellikle MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Başka bir deyişle  ders kitaplarında yer alan içerikler kullanılmıştır. Genellikle Ondalık Gösterimlerle Çıkarma İşlemi testi kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Bunun yanında Ondalık Gösterimlerle Çıkarma İşlemi çalışmasında kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Böylelikle öğrenme sürecinin devamlılığı hedeflenmiştir. Diğer yandan Ondalık Gösterimlerle Çıkarma İşlemi testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Bu nedenle verimliliği artmaktadır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Konu veya ünite testleri 10, 12, 15 ya da 20 çoktan seçmeli sorudan oluşmaktadır. Genellikle sorular sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Örneğin 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Ondalık Gösterimlerle Çıkarma İşlemi testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Yani Ondalık Gösterimlerle Çıkarma İşlemi testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test Hakkında:

            Ondalık Gösterimlerle Çıkarma İşlemi testi öncelikle öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Başka bir değişle tekrar tekrar çözme imkanı vardır. Çünkü Ondalık Gösterimlerle Çıkarma İşlemi testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Böylelikle ezber önlenmekte ve kalıcı öğrenme sağlanmaktadır. Kısacası Ondalık Gösterimlerle Çıkarma İşlemi testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Diğer yandan bağlantı verilen bazı çalışmalarda bu özellik yoktur. Ayrıca Ondalık Gösterimlerle Çıkarma İşlemi testini akıllı tahtalarda kullanabilirsiniz. Lakin akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. Ondalık Gösterimlerle Çıkarma İşlemi testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çünkü Ondalık Gösterimlerle Çıkarma İşlemi testi mobil uyumludur. Diğer yandan ana sayfadan mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

      Test Değerlendirme:

      Etkileşimli Ondalık Gösterimlerle Çıkarma İşlemi testini çözerken özellikle alttaki okları kullanarak önceki ve sonraki soruya geçebilirsiniz. Ancak dilerseniz listeden seçerek istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Ayrıca Ondalık Gösterimlerle Çıkarma İşlemi testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Ondalık Gösterimlerle Çıkarma İşlemi testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Ondalık Gösterimlerle Çıkarma İşlemi testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Ondalık Gösterimlerle Çıkarma İşlemi testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      İnteraktif Ondalık Gösterimlerle Çıkarma İşlemi testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Ondalık Gösterimlerle Çıkarma İşlemi testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Ondalık Gösterimlerle Çıkarma İşlemi testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Ondalık Gösterimlerle Çıkarma İşlemi testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…