5.Sınıf Parantezli İşlemler Test

16 Eylül 2023 0 By testimiz.com

5.Sınıf Parantezli İşlemler Test

Test Çöz

 

5 x (6 + 17) =? İşleminin sonucu kaçtır?
(5 x 6) + 17=? İşleminin sonucu kaçtır?
Cebinde 45 lirası olan Ali önce 45 lirasının 12 lirasını harcıyor. Kalan parası ile tanesi 3 lira olan kalemlerden kaç tane alabilir?
56 ÷ ( 5 + 3 ) =? İşleminin sonucu hangisidir?
Bir kamyonetin kasasında 98 kilogram armut ve her biri 24 kilogram olan 9 kasa elma vardır. Bu kamyonetin kasasında toplam kaç kilogram meyve vardır?
32 x ( 6 + 15) işleminin sonucu hangisidir?
(36 ÷ 6) + 32 işleminin sonucu hangisidir?
(120 ÷ 4) + 42 işleminin sonucu hangisine eşittir?
120 ÷ (4 + 42) işleminin sonucu hangisine eşittir?
(43X 28) + 14 işleminin sonucu hangisine eşittir?
32 + 128 ÷ 23 = işleminin sonucu hangisine eşittir?
Aşağıdaki işlemlerden hangisinin sonucu yanlıştır?

 

A) (18 + 4) x 2=44

B) 75 – (16 x 3)=27

C) 5x (4 + 3)=175

D) (9 x 6) ÷ 33= 236

       5.Sınıf Parantezli İşlemler Test Çalışması Hakkında:

5.Sınıf Parantezli İşlemler konu testi özellikle eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Yani 5.Sınıf Parantezli İşlemler testi hazırlanırken MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Ancak interaktif yani sanal olarak çözülebilir. Bu testi çözmek için genel ağ bağlantınız olması gerekir. Ayrıca 5.Sınıf Parantezli İşlemler testi hazırlanırken ders kitaplarındaki içerikler kullanılmıştır. Bunun yanında sınıf içi uygulamalara da yer verilmiştir. 5.Sınıf Parantezli İşlemler testinde zaman zaman kısa anlatımlarda yer alır. Böylece test çözerken öğrenme de gerçekleşir. Bu testi çözerken öğrendikleriniz pekiştirirken aynı zamanda yeni bilgiler de edinirsiniz. Kalıcı öğrenme düzenli tekrarla olur. 5.Sınıf Parantezli İşlemler testini belirli aralıklarla tekrar tekrar çözmek kalıcı öğrenmeyi sağlayacaktır.

      Test ve Soru Yapısı:

İnteraktif 5.Sınıf Parantezli İşlemler testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani tekrar tekrar çözülebilir. 5.Sınıf Parantezli İşlemler testini her çözdüğünüzde soru ve cevapların yeri değişecektir. Yani her tekrar aynı konuda yeni bir test oluşturacaktır. Böylelikle ezberlemeden etkili bir şekilde öğrenme ağlanacaktır.

5.Sınıf Parantezli İşlemler testi sınıf ve ders durumlarına göre genellikle 10, 12, 15 ve 20 sorudan oluşturulmuştur. Seçenekler sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten oluşturulmuştur. 1-3. sınıflar için 3 seçenekli sorular oluşturulmuştur. Ancak 4.sınıf ve ortaokul seviyesindeki testler 4 seçeneklidir.

      Test Çözme ve Değerlendirme:

Online 5.Sınıf Parantezli İşlemler testini çözmek için –BAŞLA– butonuna basmalısınız. Ancak böylelikle soru ve seçenekleri görebilirsiniz. İşaretlediğiniz her soru emen doğru ya da yanlış olarak değerlendirilir. Yanlış cevabınızı değiştirme hakkınız vardır. Ancak notunuz azalacaktır.

Sanal etkileşimli 5.Sınıf Parantezli İşlemler testinde altta bulunan okları kullanarak önceki ya da sonraki soruya geçebilirsiniz. Ancak isterseniz -LİSTE- seçeneğinden istediğiniz soruyu çözebilirsiniz. Listede doğru cevaplananlar yeşil, yanlış olanlar kırmızı olacaktır.

5.Sınıf Parantezli İşlemler testi bitince –SONUÇLARI AL– butonuna basınız. Karşınıza bir sonuç değerlendirme sayfası çıkacaktır. Bu sayfada başarı yüzdenizin yanı sıra öğretmen görüşü de yer almaktadır. Öğretmen görüşü doğrultusunda 5.Sınıf Parantezli İşlemler testini tekrar çözebilirsiniz. İsterseniz yön oklarını kullanarak cevapları kontrol edebilirsiniz.

testimiz

      Telif Hakkı:

İlk olarak 5.Sınıf Parantezli İşlemler testi genel eğitim amacı ile hazırlanmıştır. İnteraktif 5.Sınıf Parantezli İşlemler testi genellikle özgün bir çalışmadır. Özellikle intihal denetimi yapılarak oluşturulmuştur. Telif hakkı ile ilgili bilgilendirmek kanuni gerekliliktir. 5.Sınıf Parantezli İşlemler testini internetten ücretsiz çözebilirsiniz. Ayrıca sitemizi uygulama olarak mobil cihazınıza ekleyebilirsiniz. Özellikle 5.Sınıf Parantezli İşlemler konu testi telif hakkı aksi ispatlanmadıkça testimiz.com sitesine aittir. Ancak testimiz.com 5.Sınıf Parantezli İşlemler kazanım testi telif hakkını saklı tutar. Sonuç olarak 5.Sınıf Parantezli İşlemler testinin kullanımı izne tabidir.

.