5.Sınıf Matematik Toplama Problemleri Cevaplı Pdf Test İndir

15 Ekim 2020 0 Yazar: testimiz.com

5.Sınıf Matematik Toplama Problemleri

TIKLA ÇÖZ

        5.Sınıf Matematik Toplama Problemleri Testi Veya Çalışması Hakkında:

       Toplama Problemleri testi ya da etkinliğini İNDİR bölümünden indirebilirsiniz. Veya isterseniz TIKLA ÇÖZ düğmesinden sanal ortamda çözebilirsiniz.

      Bu yazı özellikle Toplama Problemleri çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Başka bir deyişle teknik bir metindir. Diğer yandan Toplama Problemleri testinin cevap anahtarı aşağıda verilmiştir. Fakat Toplama Problemleri testi içeriğini görmek için İNDİR bağlantısını kullanmalısınız.

       Cevap Anahtarı:

   1. B
   2. C
   3. A
   4. A
   5. C
   6. D
   7. C
   8. A
   9. D
   10. A

      Toplama Problemleri Testi:

       Pdf Toplama Problemleri testi özellikle eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Üstelik güncel ve özenli bir çalışmadır. Bunula birlikte Toplama Problemleri çalışması oluşturulurken MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Başka bir deyişle ders kitabı içeriklerinden yararlanılmıştır. Ancak Toplama Problemleri testi kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Bununla birlikte Toplama Problemleri testinde kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Böylelikle öğrenme sürecinin devamlılığı planlanmıştır. Diğer yandan Toplama Problemleri testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Böylelikle çalışma verimliliği artırmak hedeflenmiştir.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Test yazmak uzmanlık ister. Konu ya da ünite testleri 10, 12, 15 veya 20 çoktan seçmeli sorudan oluşturulmuştur. Sorular sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Genellikle 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Toplama Problemleri testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir.

      Toplama Problemleri PDF Test Çalışması Hakkında:

      Pdf Toplama Problemleri testi özellikle öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Ayrıca sıralı bir yapıya sahiptir. Yani konu anlatımı sırasına göre hazırlanmıştır. Çünkü Pdf Toplama Problemleri testi öğrenme becerilerini geliştirmeyi amaçlamıştır. Başka bir deyişle öğrenme sürecine ve kalıcı öğrenmeye katkı sağlamaktadır. Ayrıca Toplama Problemleri testini yazdırıp çözebildiğiniz gibi online de çözebilirsiniz. Pdf Toplama Problemleri testini pc, akıllı tahta, tablet ya da telefonlara rahatlıkla indirebilirsiniz. Çünkü Pdf Toplama Problemleri testi mobil uyumludur. Diğer yandan ana sayfadan mobil uygulamayı indirip cihazlarınıza yükleyebilirsiniz.

      Test Değerlendirme:

      Pdf Toplama Problemleri testini yazdırmak için öncelikle indir butonunu kullanarak açmalısınız. Ancak PDF olarak açılacaktır. Yani ekranda çözebildiğiniz gibi yazdırarak ta çözebilirsiniz. Toplama Problemleri çalışması hazırlanırken tasarruf ve çevre korumaya önem verilmiştir. Yani test içeriği kağıt israfını azaltacak şekilde düzenlenmiştir. Ayrıca Toplama Problemleri test cevaplarını aynı sayfadan kontrol edebilirsiniz.

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      Çalışmaların intihal denetimine özellikle önem verilmektedir. Pdf Toplama Problemleri testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Toplama Problemleri testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Toplama Problemleri testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Toplama Problemleri testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…