5.Sınıf Matematik Toplama ve Çıkarma İşleminde Sonucu Tahmin Etme Test Çöz

23 Ekim 2021 0 Yazar: testimiz.com

5.Sınıf Matematik Toplama ve Çıkarma İşleminde Sonucu Tahmin Etme

5.Sınıf Toplama ve Çıkarma İşlemlerinde Sonucu Tahmin Etme

Başla

TEBRİKLER.

5.Sınıf Toplama ve Çıkarma İşlemlerinde Sonucu Tahmin Etme

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
Son
Geri dön

 

119 TL + 78 TL işleminin sonucunu yaklaşık olarak kaçtır?
2415 + 623 işleminin sonucunu, verilen sayıları en yakın yüzlüğe yuvarlayarak tahmini hangisidir?
573 + 221 işleminin en yakın onluğa yuvarlanarak sonuç tahmini kaçtır?
46 + 21 + 58 + 70 + 84 + 25 işleminin tahmini sonucu kaçtır?
252 + 670 + 342 + 764 işleminin tahmini sonucu hangisi olabilir?
Ağrı Dağı iki zirveden oluşur. Bunlar 5137 metrelik Büyük Ağrı Dağı zirvesi ile 3898 metrelik Küçük Ağrı Dağı zirvesi­dir. Bu iki zirvenin yükseklikleri arasın­daki farkı, yükseklik değerlerini en yakın binliğe yuvarlayarak tahmini hangisidir?
2182 – 1037 farkının tahmini hangisidir?
4523 – 3291 işleminin sonucu en yakın yüzlüğe yuvarlanarak tahmini hangisidir?
573 – 221 işleminin sonucu en yakın onluğa yuvarlanarak tahmini hangisidir?
Aşağıdaki işlemlerden hangisinin sonucu yanlış tahmin edilmiştir?

       5.Sınıf Matematik Toplama ve Çıkarma İşleminde Sonucu Tahmin Etme Konu Testi Hakkında:

Toplama ve Çıkarma İşleminde Sonucu Tahmin Etme testi özellikle etkileşimli bir çalışmadır. Yani bilgisayar ortamında çözmek için hazırlanmıştır. İnteraktif Toplama ve Çıkarma İşleminde Sonucu Tahmin Etme testini çözmek için Başla butonuna basmalısınız. Ancak böylelikle soru ve cevapları görebilirsiniz. Toplama ve Çıkarma İşleminde Sonucu Tahmin Etme testinde yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruları açabilirsiniz. İsterseniz liste bölümünden istediğiniz soruyu da seçebilirsiniz. Özellikle Toplama ve Çıkarma İşleminde Sonucu Tahmin Etme testi öğrenme hedeflidir. Yani test çözerken öğrenmenizi sağlamak için hazırlanmıştır.

      Test Yapısı ve Değerlendirme:

Toplama ve Çıkarma İşleminde Sonucu Tahmin Etme testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişmektedir. Böylelikle Toplama ve Çıkarma İşleminde Sonucu Tahmin Etme testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü her tekrarda aynı konuda yeni bir test karşınıza çıkacaktır. Toplama ve Çıkarma İşleminde Sonucu Tahmin Etme testinde genellikle kalıcı öğrenme hedeflenmiştir. Bu nedenle soru ve cevaplar yer değiştirerek ezber önlenmiştir. Örneğin Toplama ve Çıkarma İşleminde Sonucu Tahmin Etme testini çözdünüz. Değerlendir butonuna bastınız. Karşınıza çıkan raporda başarı yüzdeniz görülecektir. Eğer eksikleriniz varsa tekrar çözmeniz sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca Toplama ve Çıkarma İşleminde Sonucu Tahmin Etme testini tekrar inceleyerek cevaplarınızı karşılaştırabilirsiniz. Toplama ve Çıkarma İşleminde Sonucu Tahmin Etme testini çözerken her soruya birden fazla cevap verme hakkınız vardır. Yani istediğiniz sorudan başlayabildiğiniz gibi istediğiniz zaman cevabınızı da değiştirebilirsiniz. Ancak cevabınızı değiştirseniz bile değerlendirmeye alınacaktır. Toplama ve Çıkarma İşleminde Sonucu Tahmin Etme testinde genellikle verdiğiniz her yanlış cevap puanınızı azaltacaktır. Bu nedenle doğru cevap vermeye özen gösteriniz.

      Toplama ve Çıkarma İşleminde Sonucu Tahmin Etme Konu Testinin Hazırlanışı:

Testlerimiz özellikle MEB kazanımları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle Toplama ve Çıkarma İşleminde Sonucu Tahmin Etme testi hazırlanırken ders kitaplarından yararlanılmıştır. Yani Toplama ve Çıkarma İşleminde Sonucu Tahmin Etme testinde ders içerikleri kullanılmıştır. Diğer yandan sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Üstelik Toplama ve Çıkarma İşleminde Sonucu Tahmin Etme testi alanında uzman öğretmenlerin katkısıyla oluşturulmuştur. Böylelikle Toplama ve Çıkarma İşleminde Sonucu Tahmin Etme testinin başarılı olması hedeflenmiştir.

testimiz.com

      Telif Hakkı:

Toplama ve Çıkarma İşleminde Sonucu Tahmin Etme testi özellikle özgün bir çalışmadır. Testlerimiz genellikle intihal denetimi yapıldıktan sonra yayınlanmaktadır. Ancak Toplama ve Çıkarma İşleminde Sonucu Tahmin Etme testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Bu nedenle ticari amaçla kullanılamaz. Toplama ve Çıkarma İşleminde Sonucu Tahmin Etme genel eğitim amaçlıdır. Ancak başka amaçla kullanmak izne tabidir.