5. Sınıf Toplama ve Çıkarma İşlemleri Test

16 Eylül 2023 1 By testimiz.com

5. Sınıf Toplama ve Çıkarma İşlemleri Test

Test Çöz

 

Aşağıdaki zihinden toplama işlemlerinden hangisi yanlış yapılmıştır?
43 + 29 işleminin zihinden farklı yollarla yapılış biçimlerin hangisi yanlıştır?
64 – 21 işleminin zihinden farklı yollarla yapılış biçimlerin hangisi yanlıştır?
74 – 22 = ? işleminin zihinden yapılış şekillerinden birisi değildir?
34-43 işleminin sonucu kaçtır?
(32+52):17 işleminin sonucu kaçtır?
  • 1234 + 40 = 1274
  • 2314 + 300 = 2344
  • 1573 + 900 = 2973

Yukarıda verilen toplama işlemlerinden hangileri doğrudur?

11 + 100 + (8 × 1000) işleminin sonucu hangi şıkta doğru verilmiştir?
İki terimli bir toplama işleminde; birinci terime 145 ekler, i kinci terimden de 73 çıkarırsak toplamın sonucu nasıl etkilenir?
76A + 3B6 =1152 işleminde A ve B yerine gelecek sayıların toplamı kaçtır?
Bir okulda, engelli öğrencilere tekerlekli sandalye almak için plastik kapak toplama kampanyası başlatılmıştır. İlk hafta 25 458 kapak toplanırken ikinci hafta 14 725 kapak toplanmıştır. Buna göre iki haftada toplanan toplam kapak sayısı kaçtır?
35 612 – 12 825 işleminin sonucu kaçtır?

       5. Sınıf Toplama ve Çıkarma İşlemleri Konu Testi Hakkında:

Toplama ve Çıkarma İşlemleri testi özellikle etkileşimli bir çalışmadır. Yani bilgisayar ortamında çözmek için hazırlanmıştır. İnteraktif Toplama ve Çıkarma İşlemleri testini çözmek için Başla butonuna basmalısınız. Ancak böylelikle soru ve cevapları görebilirsiniz. Toplama ve Çıkarma İşlemleri testinde yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruları açabilirsiniz. İsterseniz liste bölümünden istediğiniz soruyu da seçebilirsiniz. Özellikle Toplama ve Çıkarma İşlemleri testi öğrenme hedeflidir. Yani test çözerken öğrenmenizi sağlamak için hazırlanmıştır.

      Test Yapısı ve Değerlendirme:

Toplama ve Çıkarma İşlemleri testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişmektedir. Böylelikle Toplama ve Çıkarma İşlemleri testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü her tekrarda aynı konuda yeni bir test karşınıza çıkacaktır. Toplama ve Çıkarma İşlemleri testinde genellikle kalıcı öğrenme hedeflenmiştir. Bu nedenle soru ve cevaplar yer değiştirerek ezber önlenmiştir. Örneğin Toplama ve Çıkarma İşlemleri testini çözdünüz. Değerlendir butonuna bastınız. Karşınıza çıkan raporda başarı yüzdeniz görülecektir. Eğer eksikleriniz varsa tekrar çözmeniz sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca Toplama ve Çıkarma İşlemleri testini tekrar inceleyerek cevaplarınızı karşılaştırabilirsiniz. Toplama ve Çıkarma İşlemleri testini çözerken her soruya birden fazla cevap verme hakkınız vardır. Yani istediğiniz sorudan başlayabildiğiniz gibi istediğiniz zaman cevabınızı da değiştirebilirsiniz. Ancak cevabınızı değiştirseniz bile değerlendirmeye alınacaktır. Toplama ve Çıkarma İşlemleri testinde genellikle verdiğiniz her yanlış cevap puanınızı azaltacaktır. Bu nedenle doğru cevap vermeye özen gösteriniz.

      Toplama ve Çıkarma İşlemleri Konu Testinin Hazırlanışı:

Testlerimiz özellikle MEB kazanımları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle Toplama ve Çıkarma İşlemleri testi hazırlanırken ders kitaplarından yararlanılmıştır. Yani Toplama ve Çıkarma İşlemleri testinde ders içerikleri kullanılmıştır. Diğer yandan sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Üstelik Toplama ve Çıkarma İşlemleri testi alanında uzman öğretmenlerin katkısıyla oluşturulmuştur. Böylelikle Toplama ve Çıkarma İşlemleri testinin başarılı olması hedeflenmiştir.

testimiz.com

      Telif Hakkı:

Toplama ve Çıkarma İşlemleri testi özellikle özgün bir çalışmadır. Testlerimiz genellikle intihal denetimi yapıldıktan sonra yayınlanmaktadır. Ancak Toplama ve Çıkarma İşlemleri testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Bu nedenle ticari amaçla kullanılamaz. Toplama ve Çıkarma İşlemleri genel eğitim amaçlıdır. Ancak başka amaçla kullanmak izne tabidir.