5.Sınıf Yüzde Problemleri Test Pdf İndir

5.Sınıf Yüzde Problemleri Test

Test Çöz

 

İNDİR

        5.Sınıf Yüzde Problemleri Test Pdf İndir Tanıtım:

        5.Sınıf Matematik Yüzde Problemleri testi veya etkinliğini İNDİR bölümünden indirebilirsiniz. Ya da isterseniz TIKLA ÇÖZ düğmesinden interaktif çözebilirsiniz.

       Bu yazı kısacası Yüzde Problemleri çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Bu nedenle teknik bir metindir. Diğer yandan Yüzde Problemleri testinin cevap anahtarı aşağıda verilmiştir. Ancak Yüzde Problemleri testi içeriğini görmek için İNDİR bağlantısını kullanmalısınız.

       PDF Yüzde Problemleri Testi Cevap Anahtarı:

CEVAP ANAHTARI
1. B
2. C
3. C
4. B
5. A
6. D
7. A
8. C
9. B
10. B
11. B
12. D

 

       Yüzde Problemleri Testi Kaynak Bilgisi:

       PDFYüzde Problemleri testi özellikle müfredata göre hazırlanmıştır. Ayrıca bu çalışma MEB kazanımları doğrultusunda oluşturulmuştur. Genellikle Yüzde Problemleri testi hazırlanırken ders kitabı içeriklerinden faydalanılmıştır. PDF Yüzde Problemleri testi özellikle kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Aynı zamanda kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Diğer yandan Yüzde Problemleri testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Özellikle sınıf içi bu tür uygulamalar başarıyı artırmaktadır.

 

testimiz.com

 

       PDF Yüzde Problemleri Testi Yapısal Özellikleri:

       PDF Yüzde Problemleri testi genellikle çoktan seçmeli olarak hazırlanmıştır. Konu testleri 10, 12, 15 ya da 20 sorudan oluşmaktadır. Test soruları sınıf seviyesine göre 3 veya 4 seçenekten meydana gelmektedir. 1,2 ve 3.sınıflarda genellikle 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede çoğunlukla 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Başka bir deyişle Yüzde Problemleri testinde seçenek sayısı sınıf seviyesine göre değişmektedir. Çünkü seçenek sayası zorluk seviyesini belirler.

 

       Yüzde Problemleri Test Çalışması Hakkında:

       PDF Yüzde Problemleri test çalışması genellikle sıralı bir yapıya sahiptir. Öncelikle sorular konu anlatımı sırasına göre oluşturulmuştur. Başka bir deyişle Yüzde Problemleri testinde soru ve seçenekler konu anlatımlıdır. Böylelikle test çözerken yaparak yaşayarak öğrenme amaçlanmıştır. Bu yüzden Yüzde Problemleri testini çözmek öğrenme sürecine katkı sağlamaktadır. Üstelik aynı sayfadan sanal çözme bağlantısı da verilmiştir.

 

       Cevaplı Yüzde Problemleri Testi Değerlendirme:

       PDF Yüzde Problemleri testini değerlendirmek için bu sayfayı kullanabilirsiniz. Çünkü cevap anahtarı bu sayfada yayınlanmaktadır. Aynı zamanda Yüzde Problemleri testini interaktif çözerek te değerlendirebilirsiniz. Diğer yandan başka test ve çalışmalara dokümanlar bölümünden ulaşabilirsiniz.

 

testimiz.com.tr

 

       PDF Yüzde Problemleri Testi Telif Hakkı:

       Yüzde Problemleri testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmaktadır. Özellikle bu çalışmanın özgün olmasına özen gösterilmiştir. Böylece Yüzde Problemleri testinin bütün hakları testimiz.com sitesine aittir. Ancak bireysel kullanıma açıktır. Başka bir deyişle Yüzde Problemleri testi ticari amaçla kullanılamaz. Başarılar…

1 thought on “5.Sınıf Yüzde Problemleri Test Pdf İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.