5. Sınıf Zihinden Çarpma ve Bölme İşlemi Test

16 Eylül 2023 0 By testimiz.com

5.Sınıf Zihinden Çarpma ve Bölme İşlemi Test

Test Çöz

 

36 X 1000 işleminin sonucu kaçtır?
3 X 8000 işleminin sonucu hangisidir?
Ali Bey, kredi kartı borcunu ödemek için bankaya para yatıracaktır. Ali Bey, bankaya 32 tane 10 TL ve 8 tane 100 TL yatırdığına göre Ali Bey’in bankaya toplam kaç TL öder?
Tuğba Hanım, sınıfındaki öğrencilere yıl sonunda he­diye almayı planlıyor. Tuğba Hanım’ın alacağı hediye 20 TL ise 25 öğrenciye alacağı hediyelerin toplam tutarı kaç TL’dir?
Bir elektronik mağazasındaki dijital fotoğraf ma­kinesinin fiyatı 200 TL olduğuna göre günde 35 adet fotoğraf makinesi satıldığında toplam kaç TL’lik satış yapılmıştır?
16 000 ÷ 10 işleminin sonucu kaçtır?
8000 ÷ 200 işleminin sonucu kaçtır?
Bir stadyuma 5 ayrı kapıdan 15 000 seyirci girdiğine göre her bir kapıdan giren seyirci sa­yısı kaçtır?
Hayati, ayda 190 TL ödeyerek 1520 TL’ye oto­mobilini sigortalatmıştır. Hayati’nin otomobilene ait sigorta borcunu kaç ayda öder?
25 X 16 işleminin zihinden çarpımı sonucu hangisidir?

      5.Sınıf Zihinden Çarpma ve Bölme İşlemi Test Hakkında:

      Zihinden Çarpma ve Bölme İşlemi testi özellikle etkileşimli bir çalışmadır. Yani bilgisayar ortamında çözmek için hazırlanmıştır. İnteraktif Zihinden Çarpma ve Bölme İşlemi testini çözmek için Başla butonuna basmalısınız. Ancak böylelikle soru ve cevapları görebilirsiniz. Zihinden Çarpma ve Bölme İşlemi testinde yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruları açabilirsiniz. İsterseniz liste bölümünden istediğiniz soruyu da seçebilirsiniz. Özellikle Zihinden Çarpma ve Bölme İşlemi testi öğrenme hedeflidir. Yani test çözerken öğrenmenizi sağlamak için hazırlanmıştır.

      Test Yapısı ve Değerlendirme:

      Zihinden Çarpma ve Bölme İşlemi testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişmektedir. Böylelikle Zihinden Çarpma ve Bölme İşlemi testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü her tekrarda aynı konuda yeni bir test karşınıza çıkacaktır. Zihinden Çarpma ve Bölme İşlemi testinde genellikle kalıcı öğrenme hedeflenmiştir. Bu nedenle soru ve cevaplar yer değiştirerek ezber önlenmiştir. Örneğin Zihinden Çarpma ve Bölme İşlemi testini çözdünüz. Değerlendir butonuna bastınız. Karşınıza çıkan raporda başarı yüzdeniz görülecektir. Eğer eksikleriniz varsa tekrar çözmeniz sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca Zihinden Çarpma ve Bölme İşlemi testini tekrar inceleyerek cevaplarınızı karşılaştırabilirsiniz. Zihinden Çarpma ve Bölme İşlemi testini çözerken her soruya birden fazla cevap verme hakkınız vardır. Yani istediğiniz sorudan başlayabildiğiniz gibi istediğiniz zaman cevabınızı da değiştirebilirsiniz. Ancak cevabınızı değiştirseniz bile değerlendirmeye alınacaktır. Zihinden Çarpma ve Bölme İşlemi testinde genellikle verdiğiniz her yanlış cevap puanınızı azaltacaktır. Bu nedenle doğru cevap vermeye özen gösteriniz.

      Zihinden Çarpma ve Bölme İşlemi Konu Testinin Hazırlanışı:

      Testlerimiz özellikle MEB kazanımları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle Zihinden Çarpma ve Bölme İşlemi testi hazırlanırken ders kitaplarından yararlanılmıştır. Yani Zihinden Çarpma ve Bölme İşlemi testinde ders içerikleri kullanılmıştır. Diğer yandan sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Üstelik Zihinden Çarpma ve Bölme İşlemi testi alanında uzman öğretmenlerin katkısıyla oluşturulmuştur. Böylelikle Zihinden Çarpma ve Bölme İşlemi testinin başarılı olması hedeflenmiştir.

testimiz.com

      Telif Hakkı:

      Zihinden Çarpma ve Bölme İşlemi testi özellikle özgün bir çalışmadır. Testlerimiz genellikle intihal denetimi yapıldıktan sonra yayınlanmaktadır. Ancak Zihinden Çarpma ve Bölme İşlemi testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Bu nedenle ticari amaçla kullanılamaz. Zihinden Çarpma ve Bölme İşlemi genel eğitim amaçlıdır. Ancak başka amaçla kullanmak izne tabidir.