5.Sınıf Sosyal Bilgiler 6.Ünite Konu Testleri

31 Ocak 2021 0 By testimiz.com

5.Sınıf Sosyal Bilgiler 6.Ünite

Halka Hizmet Veren Kurumlar Konu Testi

Sivil Toplum Kuruluşları Konu Testi

Yaşadığım Yerin Yönetimi Konu Testi

Özgür Düşünce Ve Katılım Konu Testi

Egemenliğimizin Ve Bağımsızlığımızın Sembolleri Konu Testi

Etkin Vatandaşlık Konu Testi

Hizmet Veren Kurumlar Konu Testi

Yaşadığımız Yer ve Yönetimi Konu Testi

Temel Haklarımızı Öğrenelim Konu Testi

Bayrağımız Ve İstiklal Marşı Konu Testi

6.Ünite Etkin Vatandaşlık Testi

Etkin Vatandaşlık

Bayrağımız ve İstiklal Marşımız

Temel Haklarımızı Öğrenelim

Yaşadığımız Yerin Yönetimi

Halka Hizmet Veren Kurumlar

Toplum İçin Çalışanlar Kazanım

Toplum İçin Çalışanlar

Kurumlar Hepimiz İçin

Kurumlar ve Toplumun Temel İhtiyaçları

Toplum İçin Çalışanları Tanıma

6.Ünite Etkin Vatandaşlık

2.Dönem 2.Yazılı Değerlendirme

 

       5.Sınıf Sosyal Bilgiler 6.Ünite Testleri Hakkında:

       1. 5.Sınıf Sosyal Bilgiler 6.Ünite Konu Testleri Nelerden Oluşturulmuştur?

       6.Ünitesi konu testleri İnteraktif ya da etkileşimli çalışmalardan oluşmuştur. Üstelik 6.Ünite testleri içerik geliştirme uzmanları tarafından özenle hazırlanmıştır. Aynı zamanda 6.Ünite testleri MEB eğitim programlarına göre düzenlenmiştir. Çünkü 6.Ünite testleri hazırlanırken program hedefleri dikkate alınmıştır. 6.Ünite çalışma testlerinde özellikle ders kitapları esas alınmıştır. Çünkü 6.Ünite hazırlık testleri öğrenme hedeflidir. Üstelik interaktif 6.Ünite konu testleri hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan yararlanılmıştır. Özellikle sınıf içi uygulamalar 6.Ünite testlerinin başarısını artırmaktadır. Online 6.Ünite tesleri için öğrenci ya da öğretmen görüşü önemlidir. Lütfen yorumlarınızı bizimle paylaşınız.

       2. 5.Sınıf Sosyal Bilgiler 6.Ünite Kazanım Testlerinin Yapısal Özellikleri:

       İnteraktif 6.Ünite testleri çoktan seçmeli sorulardan oluşturulmuştur. Çünkü seçenek sayısı 6.Ünite kazanım testlerinin zorluk seviyesini belirler. Ancak 6.Ünite çalışma testleri için 4.sınıf ve ikinci kademede 4 seçenek tercih edilmiştir. 6.Ünite etkileşim testlerinde her sorunun özellikle bir cevap hakkı vardır. Aynı zamanda istediğiniz zaman tercihinizi değiştirebilirsiniz. Uzaktan eğitim 6.Ünite testlerini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü kalıcı öğrenme için tekrar önemlidir. Çünkü 6.Ünite sanal testlerinde soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişir. Böylece her tekrarınızda yeni bir test göreceksiniz. Ancak bazı bağlantılı testlerde bu özellik yoktur. Etkileşimli 6.Ünite testlerinde süre kısıtlaması yoktur. Ancak siz kendi sürenizi tutabilirsiniz.

       3. 5.Sınıf Sosyal Bilgiler 6.Ünite Çalışma Testlerinin Genel Özellikleri:

       6.Ünite konu testleri özellikle bireysel öğrenmeye katkı sağlamak için hazırlanmıştır. İlk olarak interatif 6.Ünite testleri online çözülür. Çünkü 6.Ünite çalışma testleri sanal etkileşimli çalışmalardır. Bunun yanında 6.Ünite konu testlerini yazarak çözmek isterseniz dokümanlar bölümünden indirebilirsiniz. Etkileşimli 6.Ünite testleri çalışması özellikle çevrecidir. Çünkü 6.Ünite kazanım testlerini online çözerken kağıt israfı olmaz. Ancak yazdırılan çalışmalarda da içerik sıkıştırılarak kağıt israfı önlemiştir. Böylece 6.Ünite testini çözerken atık oluşmaz.

       4. Etkileşimli 6.Ünite Testleri Telif Hakkı:

       6.Ünite etkileşim testleri kısacası genel eğitim amacı ile hazırlanmıştır. Ancak 6.Ünite testlerini sanal ortamda ücretsiz çözebilirsiniz. Özellikle 6.Ünite konu testleri telif hakkı aksi ispatlanmadıkça testimiz.com sitesine aittir. Ancak testimiz.com 6.Ünite kazanım testleri telif hakkını saklı tutar. Sonuç olarak 6.Ünite testlerinin kullanımı özel izne tabidir.

testimiz.com.tr