5.Sınıf Sosyal Bilgiler Doğal Afetlerin Yaşamımıza Etkisi Konu Testi

21 Ekim 2020 1 Yazar: testimiz.com

5.Sınıf Sosyal Bilgiler Doğal Afetlerin Yaşamımıza Etkisi

 

5.Sınıf Doğal Afetlerin Yaşamımıza Etkisi

Başla

TEBRİKLER.

5.Sınıf Doğal Afetlerin Yaşamımıza Etkisi

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
Son
Geri dön

       5.Sınıf Sosyal Bilgiler Doğal Afetlerin Yaşamımıza Etkisi Konu Testi Hakkında:

      Not: Doğal Afetlerin Yaşamımıza Etkisi testimizi hemen çözmek için Başla düğmesine basınız.

      Bu metin özellikle Doğal Afetlerin Yaşamımıza Etkisi test çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Yani teknik bir metindir. Bunun yanında Doğal Afetlerin Yaşamımıza Etkisi testinde yer alan sorular aşağıda verilmiştir. Ancak soru seçeneklerini görmek için testi başlatmalısınız.

      Teste Yer Alan Sorular:

Aşağıdakilerin hangisi doğayı erozyondan korumaya yönelik bir çalışmadır?
Aşağıdakilerden hangisi, depremden önce alınacak tedbirlerden biri değildir?
Depremin şiddetini ölçen alete ne ad verilir?
Hangi bina deprem sırasında en az zarar  görür?
Aşağıdakilerden hangisi depreme karşı alınacak önlemlerden değildir?
  • Türkiye’nin büyük bir kısmı tehdidi altındadır.
  • Çok fazla can ve mal kaybına sebep olabilir.
  • Çok hızlı ve ani olarak gelişir.
  • Deniz ve okyanuslarda tsunami denilen büyük dalgalara neden olabilir.

Verilen özelliklerin tamamı aşağıdaki doğal afetlerden hangisine aittir?

Bitki örtüsünün cılız, eğimin fazla olduğu yamaçlarda aşırı kar yağışı aşağıdaki doğal afetlerden hangisine neden olur?
Yaşadığımız bölgedeki köylerin en önemli sorunu erozyondur. Bu yüzden çayır ve meralarımız azaldı, tarım topraklarımız küçüldü ve gelirlerimiz düştü. Bütün bunların sonunda pek çok aile şehirlere göç etti. Aşağıdakilerden hangisini yapmak bu bölgedeki soruna çözüm getirir?
  • Aşırı yağış
  • Eğimli arazi
  • Bitki örtüsünün tahribi

Verilenlerin tamamı bir araya gelince aşağıdaki doğal afetlerden hangisi gerçekleşir?

Aşağıdaki bölgelerimizden hangisinde sel baskınları daha çok görülür?

 

      Doğal Afetlerin Yaşamımıza Etkisi Testi:

      Öncelikle Doğal Afetlerin Yaşamımıza Etkisi testi eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Aynı zamanda güncel bir çalışmadır. Doğal Afetlerin Yaşamımıza Etkisi çalışması oluşturulurken özellikle MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Başka bir deyişle  ders kitaplarında yer alan içerikler kullanılmıştır. Genellikle Doğal Afetlerin Yaşamımıza Etkisi testi kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Bunun yanında Doğal Afetlerin Yaşamımıza Etkisi çalışmasında kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Böylelikle öğrenme sürecinin devamlılığı hedeflenmiştir. Diğer yandan Doğal Afetlerin Yaşamımıza Etkisi testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Bu nedenle verimliliği artmaktadır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Konu veya ünite testleri 10, 12, 15 ya da 20 çoktan seçmeli sorudan oluşmaktadır. Genellikle sorular sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Örneğin 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Doğal Afetlerin Yaşamımıza Etkisi testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Yani Doğal Afetlerin Yaşamımıza Etkisi testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test Hakkında:

            Doğal Afetlerin Yaşamımıza Etkisi testi öncelikle öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Başka bir değişle tekrar tekrar çözme imkanı vardır. Çünkü Doğal Afetlerin Yaşamımıza Etkisi testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Böylelikle ezber önlenmekte ve kalıcı öğrenme sağlanmaktadır. Kısacası Doğal Afetlerin Yaşamımıza Etkisi testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Diğer yandan bağlantı verilen bazı çalışmalarda bu özellik yoktur. Ayrıca Doğal Afetlerin Yaşamımıza Etkisi testini akıllı tahtalarda kullanabilirsiniz. Lakin akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. Doğal Afetlerin Yaşamımıza Etkisi testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çünkü Doğal Afetlerin Yaşamımıza Etkisi testi mobil uyumludur. Diğer yandan ana sayfadan mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

      Test Değerlendirme:

      Etkileşimli Doğal Afetlerin Yaşamımıza Etkisi testini çözerken özellikle alttaki okları kullanarak önceki ve sonraki soruya geçebilirsiniz. Ancak dilerseniz listeden seçerek istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Ayrıca Doğal Afetlerin Yaşamımıza Etkisi testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Doğal Afetlerin Yaşamımıza Etkisi testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Doğal Afetlerin Yaşamımıza Etkisi testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Doğal Afetlerin Yaşamımıza Etkisi testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      İnteraktif Doğal Afetlerin Yaşamımıza Etkisi testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Doğal Afetlerin Yaşamımıza Etkisi testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Doğal Afetlerin Yaşamımıza Etkisi testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Doğal Afetlerin Yaşamımıza Etkisi testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…