5.Sınıf Ekonomi Ve Sosyal Hayat Test

1 Şubat 2023 0 By testimiz.com

5.Sınıf Ekonomi Ve Sosyal Hayat Test

Test Çöz

İndir

 

Tarımsal alanlarda üretimin artmasında aşağıdakilerden hangisinin katkısı yoktur?
Aşağıdakilerden hangisi bir yöredeki ekonomik üretimi artırmak için yapılabileceklerden birisi değildir?  
“Mahallemizdeki ev hanımları, belediyenin açtığı kurslara katılarak halı dokumasını öğrendiler ve bu alanda çalışmaya başladılar.”

 

Yukarıdaki anlatılanlardan, seçeneklerdeki sonuçlardan hangisi çıkarılamaz?  

I Dayımın bisiklet tamirciliği yaparak evini geçindirmesi

 

II Emekli olan amcamın ihtiyacı kadar sebzeyi bahçesinde yetiştirmesi

III Komşumuzun köylülerden aldığı yumurtaları, üzerine kâr koyarak marketlere satması

Yukarıdaki numaralandırılmış ifadelerden hangisi veya hangileri ekonomik faaliyettir?

“Köylerde imece adı verilen eski bir kültürel gelenek vardır. Yapılacak işlerde birçok köylü toplanıp el birliği ile bir kişinin veya bir topluluğun işini görür. Böylece işler kolayca sıra ile bitirilir.” Köylerde yapılan imece çalışmaları için aşağıdakilerden hangisi söylenemez?
Atıkların şişe, kutu, kâğıt, plastik gibi yeni bir maddeye dönüştürülmesine “geri dönüşüm” denir. Buna göre aşağıdakilerden hangisi geri dönüşümün sağladığı faydalardan biri değildir?
“Girişimciler ilk iş olarak ……………………….. ” Bu cümle aşağıdakilerden hangisi ile tamamlanmalıdır?
“Ayşe Hanım, çocuklarına kazak, atkı, eldiven gibi kışlık ürünler örmeyi çok seviyordu. Bir gün komşusu Zeynep Hanım’a birlikte çalışıp ürünleri satmayı önerdi. Ayşe Hanım’ın kız kardeşi de onlara destek olabileceğini söyledi. Şimdi el örgüsü ürünlerin satıldığı tanınmış bir mağazaları var.” Hangisi bu yazının başlığı için diğerlerinden daha uygundur?
“Emine Hanım, boş zamanlarında evinde ördüğü dantelleri nasıl değerlendireceğini düşünürken, uzaktan akrabası olan Sermet Bey’den güzel bir teklif alır. Dantelleri Sermet Bey’in eşinin işlettiği çeyiz dükkanında satabilecektir. Bu duruma çok sevinen Emine Hanım, çalışmalarını artırarak daha yeni ve güzel modeller örmeye başlamıştır.”

 

Bu bilgilere bakılarak, aşağıdakilerden hangisine ulaşılamaz?

“Bölgemizde şeker fabrikasının kurulmasından sonra işsizlik sorunu kısmen çözümlenmiştir.” Cümlede bahsi geçen bölgemizde hangi ekonomik faaliyet şeker fabrikasının açılmasını sağlamış olabilir?

      5.Sınıf Ekonomi Ve Sosyal Hayat Test Hakkında:

       Ekonomi Ve Sosyal Hayat uzaktan eğitim testini çözmek için Başla‘ya tıklayınız.

        1. 5.Sınıf Ekonomi Ve Sosyal Hayat Konu Testi Nasıl Hazırlanmıştır?

Ekonomi Ve Sosyal Hayat konu testi İnteraktif etkileşimli bir çalışmadır. Ekonomi Ve Sosyal Hayat testi içerik geliştirme uzmanları tarafından özenle oluşturulmuştur. Aynı zamanda Ekonomi Ve Sosyal Hayat testi MEB eğitim programlarına göre hazırlanmıştır. Çünkü Ekonomi Ve Sosyal Hayat testi hazırlanırken program hedefleri dikkate alınmıştır. Ekonomi Ve Sosyal Hayat kazanım testinde özellikle ders kitapları esas alınmıştır. Çünkü Ekonomi Ve Sosyal Hayat çalışma testi öğrenme hedeflidir. Üstelik interaktif Ekonomi Ve Sosyal Hayat testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Özellikle sınıf içi uygulamalar Ekonomi Ve Sosyal Hayat testinin başarısını artırmaktadır. Online Ekonomi Ve Sosyal Hayat testi için öğrenci yada öğretmen görüşü önemlidir. Lütfen bizimle paylaşınız.

       2. 5.Sınıf Ekonomi Ve Sosyal Hayat Kazanım Testinin Yapısal Özellikleri:

İnteraktif Ekonomi Ve Sosyal Hayat test soruları çoktan seçmelidir. Ancak sınıf seviyesine göre 3 yada 4 seçenekli olabilir. Ekonomi Ve Sosyal Hayat konu testi hazırlanırken 1.2. ve 3. sınıflarda 3 seçenek tercih edilmiştir. Çünkü seçenek sayısı Ekonomi Ve Sosyal Hayat kazanım testinin zorluk seviyesini belirler. Ekonomi Ve Sosyal Hayat çalışma testi için 4.sınıf ve ikinci kademede 4 seçenek tercih edilmiştir. Ancak Ekonomi Ve Sosyal Hayat etkileşim testinde her sorunun özellikle bir cevap hakkı vardır. Aynı zamanda istediğiniz zaman tercihinizi değiştirebilirsiniz. Uzaktan eğitim Ekonomi Ve Sosyal Hayat testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Özellikle her seferinde başka bir test göreceksiniz. Çünkü Ekonomi Ve Sosyal Hayat sanal testinde soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişir. Ancak bazı bağlantılı testlerde bu özellik yoktur. Etkileşimli Ekonomi Ve Sosyal Hayat testinde süre kısıtlaması yoktur. Ancak siz kendi sürenizi tutabilirsiniz.

       3. 5.Sınıf Ekonomi Ve Sosyal Hayat Çalışma Testinin Genel Özellikleri:

Ekonomi Ve Sosyal Hayat konu testi özellikle bireysel öğrenmeye katkı sağlamak için hazırlanmıştır. İlk olarak interatif Ekonomi Ve Sosyal Hayat testi online çözülür. Çünkü Ekonomi Ve Sosyal Hayat çalışma testi sanal etkileşimli bir çalışmadır. Ancak Ekonomi Ve Sosyal Hayat konu testini yazarak çözmek isterseniz dokümanlar bölümünden indirebilirsiniz. Etkileşimli Ekonomi Ve Sosyal Hayat test çalışması özellikle çevrecidir. Çünkü Ekonomi Ve Sosyal Hayat kazanım testini online çözerken kağıt israfı olmaz. Ancak yazdırılan çalışmalarda da içerik sıkıştırılarak kağıt israfı önlemiştir. Böylece Ekonomi Ve Sosyal Hayat testini çözerken atık oluşmaz.

       4. Etkileşimli Ekonomi Ve Sosyal Hayat Testi Telif Hakkı:

Ekonomi Ve Sosyal Hayat etkileşim testi ilk olarak genel eğitim amacı ile hazırlanmıştır. Ancak Ekonomi Ve Sosyal Hayat testini sanal ortamda ücretsiz çözebilirsiniz. Özellikle Ekonomi Ve Sosyal Hayat konu testi telif hakkı aksi ispatlanmadıkça testimiz.com sitesine aittir. Ancak testimiz.com Ekonomi Ve Sosyal Hayat kazanım testi telif hakkını saklı tutar. Sonuç olarak Ekonomi Ve Sosyal Hayat testinin kullanımı özel izne tabidir.