5.Sınıf Yeni Fikirler Geliştirelim Konu Testi

31 Ocak 2021 0 Yazar: testimiz.com

5.Sınıf Yeni Fikirler Geliştirelim Konu Testi

5.Sınıf Sosyal Bilgiler Ekonomi İçin Yeni Fikirler

TEBRİKLER.

5.Sınıf Sosyal Bilgiler Ekonomi İçin Yeni Fikirler

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Soru 1
“Tarım, sanayi, hizmet, ulaşım gibi bir iş kolu seçtik. Bu iş kolunda üretim, dağıtım veya tüketimin geliştirilebilmesi ve artırabilmesi için yeni fikirler belirledik.” Yeni bir fikir geliştirmek için yapılan bu faaliyet fikir geliştirmenin hangi aşamasıdır?
A
Rapor oluşturma
B
Fikir üretme
C
Araştırma
D
Kaynak belirleme
Soru 2
Mal ve hizmet üretimi yapmak amacıyla üretim unsurlarını en kazançlı koşullar altında bir araya getiren kişiye ne denir?
A
Üretici
B
Sanayici
C
Tüccar
D
Girişimci
Soru 3
“Üretilen malların tüketicilere ulaşabilmesi dağıtım yoluyla olmaktadır. Ekonomide üretim kadar dağıtımda önemlidir.” Aşağıdakilerden hangisi dağıtım aşamasında yapılan yeni bir girişim faaliyetidir?
A
Dağıtımın tek elden yapılması.
B
PTT’nin kargo dağıtımında dron kullanması.
C
Kargoculuğa özel sektörün de girmesi.
D
Dağıtımın farklı bir iş alanı oluşturması.
Soru 4
“İş bölümü yaparak işi nerede, nasıl, hangi kaynakları kullanarak yapacağımızı kararlaştırdık.” Bu anlatım yeni fikir geliştirmenin hangi aşaması olabilir?
A
Araştırma
B
Raporlama
C
Planlama
D
Uygulama
Soru 5
Yeni bir mal ve hizmet üretmek için yapılan atılıma en kısa olarak ne denir?
A
Ticaret
B
Girişim
C
İş
D
Atak
Soru 6
“Daha önce bizim fikrinizle ilgili yapılan çalışmaları araştırıp nasıl bir yenilik yapacağımıza karar verdik.” Bu anlatım yeni fikir geliştirmenin hangi aşaması olabilir?
A
Uygulama
B
Geliştirme
C
Araştırma
D
Raporlama
Soru 7
“Fikrinizi açıklayan dosyamızı hazırladık. Gerekli çizimleri de yaparak sunum oluşturduk.” Bu anlatım yeni fikir geliştirmenin hangi aşaması olabilir?
A
Araştırma
B
Planlama
C
Raporlama
D
Uygulama
Soru 8
Ekonomik alanda yeni fikirler üreten ve bu fikirlerini uygulamaya koyan kişiye ne ad verilir?
A
Atılım
B
Girişim
C
Bilim adamı
D
Girişimci
Soru 9
“Nuri Demirağ isimli Türk iş adamı 1936 yılında ülkemizin ilk uçak fabrikasını kurarak 1941 yılında ilk uçağı üretmeyi başarmıştı.” Nuri Demirağ’ın hangi özelliği bunu gerçekleştirmesine neden olmuştur?
A
İleri görüşlülüğü
B
Zenginliği
C
İş adamı olması
D
Girişimciliği
Soru 10
Aşağıdakilerden hangisi bir girişim örneği olamaz?
A
Bir ürünü satın alıp kullanmak.
B
Güneş enerjisinden elektrik elde etmek.
C
Bir yerin turizm alanında tanıtımını yapmak.
D
Bir ürünü pazarlamak ve satmak.
Sınavı tamamlamak için butona tıklayınız, yanlışlarınız gösterilecektir. Sonuçları al.
10 tamamladınız.
Liste
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
Son
Geri dön

Mal ve hizmet üretimi yapmak amacıyla üretim unsurlarını en kazançlı koşullar altında bir araya getiren kişiye ne denir?
Yeni bir mal ve hizmet üretmek için yapılan atılıma en kısa olarak ne denir?
Aşağıdakilerden hangisi bir girişim örneği olamaz?
Ekonomik alanda yeni fikirler üreten ve bu fikirlerini uygulamaya koyan kişiye ne ad verilir?
“Nuri Demirağ isimli Türk iş adamı 1936 yılında ülkemizin ilk uçak fabrikasını kurarak 1941 yılında ilk uçağı üretmeyi başarmıştı.” Nuri Demirağ’ın hangi özelliği bunu gerçekleştirmesine neden olmuştur?
“Üretilen malların tüketicilere ulaşabilmesi dağıtım yoluyla olmaktadır. Ekonomide üretim kadar dağıtımda önemlidir.” Aşağıdakilerden hangisi dağıtım aşamasında yapılan yeni bir girişim faaliyetidir?
“Tarım, sanayi, hizmet, ulaşım gibi bir iş kolu seçtik. Bu iş kolunda üretim, dağıtım veya tüketimin geliştirilebilmesi ve artırabilmesi için yeni fikirler belirledik.” Yeni bir fikir geliştirmek için yapılan bu faaliyet fikir geliştirmenin hangi aşamasıdır?
“Daha önce bizim fikrinizle ilgili yapılan çalışmaları araştırıp nasıl bir yenilik yapacağımıza karar verdik.” Bu anlatım yeni fikir geliştirmenin hangi aşaması olabilir?
“İş bölümü yaparak işi nerede, nasıl, hangi kaynakları kullanarak yapacağımızı kararlaştırdık.” Bu anlatım yeni fikir geliştirmenin hangi aşaması olabilir?
“Fikrinizi açıklayan dosyamızı hazırladık. Gerekli çizimleri de yaparak sunum oluşturduk.” Bu anlatım yeni fikir geliştirmenin hangi aşaması olabilir?

       5.Sınıf Yeni Fikirler Geliştirelim Konu Testi Hakkında:

       Yeni Fikirler Geliştirelim uzaktan eğitim testini çözmek için Başla‘ya tıklayınız.

        1. 5.Sınıf Yeni Fikirler Geliştirelim Konu Testi Nasıl Hazırlanmıştır?

Yeni Fikirler Geliştirelim konu testi İnteraktif etkileşimli bir çalışmadır. Yeni Fikirler Geliştirelim testi içerik geliştirme uzmanları tarafından özenle oluşturulmuştur. Aynı zamanda Yeni Fikirler Geliştirelim testi MEB eğitim programlarına göre hazırlanmıştır. Çünkü Yeni Fikirler Geliştirelim testi hazırlanırken program hedefleri dikkate alınmıştır. Yeni Fikirler Geliştirelim kazanım testinde özellikle ders kitapları esas alınmıştır. Çünkü Yeni Fikirler Geliştirelim çalışma testi öğrenme hedeflidir. Üstelik interaktif Yeni Fikirler Geliştirelim testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Özellikle sınıf içi uygulamalar Yeni Fikirler Geliştirelim testinin başarısını artırmaktadır. Online Yeni Fikirler Geliştirelim testi için öğrenci yada öğretmen görüşü önemlidir. Lütfen bizimle paylaşınız.

       2. 5.Sınıf Yeni Fikirler Geliştirelim Kazanım Testinin Yapısal Özellikleri:

İnteraktif Yeni Fikirler Geliştirelim test soruları çoktan seçmelidir. Ancak sınıf seviyesine göre 3 yada 4 seçenekli olabilir. Yeni Fikirler Geliştirelim konu testi hazırlanırken 1.2. ve 3. sınıflarda 3 seçenek tercih edilmiştir. Çünkü seçenek sayısı Yeni Fikirler Geliştirelim kazanım testinin zorluk seviyesini belirler. Yeni Fikirler Geliştirelim çalışma testi için 4.sınıf ve ikinci kademede 4 seçenek tercih edilmiştir. Ancak Yeni Fikirler Geliştirelim etkileşim testinde her sorunun özellikle bir cevap hakkı vardır. Aynı zamanda istediğiniz zaman tercihinizi değiştirebilirsiniz. Uzaktan eğitim Yeni Fikirler Geliştirelim testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Özellikle her seferinde başka bir test göreceksiniz. Çünkü Yeni Fikirler Geliştirelim sanal testinde soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişir. Ancak bazı bağlantılı testlerde bu özellik yoktur. Etkileşimli Yeni Fikirler Geliştirelim testinde süre kısıtlaması yoktur. Ancak siz kendi sürenizi tutabilirsiniz.

       3. 5.Sınıf Yeni Fikirler Geliştirelim Çalışma Testinin Genel Özellikleri:

Yeni Fikirler Geliştirelim konu testi özellikle bireysel öğrenmeye katkı sağlamak için hazırlanmıştır. İlk olarak interatif Yeni Fikirler Geliştirelim testi online çözülür. Çünkü Yeni Fikirler Geliştirelim çalışma testi sanal etkileşimli bir çalışmadır. Ancak Yeni Fikirler Geliştirelim konu testini yazarak çözmek isterseniz dokümanlar bölümünden indirebilirsiniz. Etkileşimli Yeni Fikirler Geliştirelim test çalışması özellikle çevrecidir. Çünkü Yeni Fikirler Geliştirelim kazanım testini online çözerken kağıt israfı olmaz. Ancak yazdırılan çalışmalarda da içerik sıkıştırılarak kağıt israfı önlemiştir. Böylece Yeni Fikirler Geliştirelim testini çözerken atık oluşmaz.

       4. Etkileşimli Yeni Fikirler Geliştirelim Testi Telif Hakkı:

Yeni Fikirler Geliştirelim etkileşim testi ilk olarak genel eğitim amacı ile hazırlanmıştır. Ancak Yeni Fikirler Geliştirelim testini sanal ortamda ücretsiz çözebilirsiniz. Özellikle Yeni Fikirler Geliştirelim konu testi telif hakkı aksi ispatlanmadıkça testimiz.com sitesine aittir. Ancak testimiz.com Yeni Fikirler Geliştirelim kazanım testi telif hakkını saklı tutar. Sonuç olarak Yeni Fikirler Geliştirelim testinin kullanımı özel izne tabidir.