5.Sınıf Eş Anlamlı Sözcükler Test

28 Mayıs 2023 0 By testimiz.com

5.Sınıf Eş Anlamlı Sözcükler Test

Test Çöz

 

“İsim” sözcüğünün eş anlamı aşağıdakilerden hangisidir?
“Mektep” sözcüğünün eş anlamı aşağıdakilerden hangisidir?
“Doktor” sözcüğünün eş anlamı aşağıdakilerden hangisidir?
“Hediye” sözcüğünün eş anlamı aşağıdakilerden hangisidir?
“Buluş” sözcüğünün eş anlamı aşağıdakilerden hangisidir?
“Hikaye” sözcüğünün eş anlamı aşağıdakilerden hangisidir?
“Ak” sözcüğünün eş anlamı aşağıdakilerden hangisidir?
“Yaşlı” sözcüğünün eş anlamı aşağıdakilerden hangisidir?
“Sözcük” sözcüğünün eş anlamı aşağıdakilerden hangisidir?
“Fakir” sözcüğünün eş anlamı aşağıdakilerden hangisidir?
Aşağıdaki seçeneklerin hangisinde eş anlamlı sözcükler verilmiştir?
Aşağıdaki eşleştirmelerden hangisi diğerlerinden farklıdır?
Ya da Aşağıdaki seçeneklerin hangisinde eş anlamlı sözcükler verilmiştir?
Aşağıdaki eşleştirmelerin hangisinde eş anlamlı sözcükler verilmemiştir?
Aşağıdaki eşleştirmelerin hangisinde eş anlamlı sözcükler verilmemiştir?

       5.Sınıf Türkçe Eş Anlamlı Sözcükler Konu Testi Hakkında:

      Eş Anlamlı Sözcükler testi özellikle etkileşimli bir çalışmadır. Yani bilgisayar ortamında çözmek için hazırlanmıştır. İnteraktif Eş Anlamlı Sözcükler testini çözmek için Başla butonuna basmalısınız. Ancak böylelikle soru ve cevapları görebilirsiniz. Eş Anlamlı Sözcükler testinde yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruları açabilirsiniz. İsterseniz liste bölümünden istediğiniz soruyu da seçebilirsiniz. Özellikle Eş Anlamlı Sözcükler testi öğrenme hedeflidir. Yani test çözerken öğrenmenizi sağlamak için hazırlanmıştır.

      Test Yapısı ve Değerlendirme:

      Eş Anlamlı Sözcükler testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişmektedir. Böylelikle Eş Anlamlı Sözcükler testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü her tekrarda aynı konuda yeni bir test karşınıza çıkacaktır. Eş Anlamlı Sözcükler testinde genellikle kalıcı öğrenme hedeflenmiştir. Bu nedenle soru ve cevaplar yer değiştirerek ezber önlenmiştir. Örneğin Eş Anlamlı Sözcükler testini çözdünüz. Değerlendir butonuna bastınız. Karşınıza çıkan raporda başarı yüzdeniz görülecektir. Eğer eksikleriniz varsa tekrar çözmeniz sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca Eş Anlamlı Sözcükler testini tekrar inceleyerek cevaplarınızı karşılaştırabilirsiniz. Eş Anlamlı Sözcükler testini çözerken her soruya birden fazla cevap verme hakkınız vardır. Yani istediğiniz sorudan başlayabildiğiniz gibi istediğiniz zaman cevabınızı da değiştirebilirsiniz. Ancak cevabınızı değiştirseniz bile değerlendirmeye alınacaktır. Eş Anlamlı Sözcükler testinde genellikle verdiğiniz her yanlış cevap puanınızı azaltacaktır. Bu nedenle doğru cevap vermeye özen gösteriniz.

      Eş Anlamlı Sözcükler Konu Testinin Hazırlanışı:

      Testlerimiz özellikle MEB kazanımları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle Eş Anlamlı Sözcükler testi hazırlanırken ders kitaplarından yararlanılmıştır. Yani Eş Anlamlı Sözcükler testinde ders içerikleri kullanılmıştır. Diğer yandan sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Üstelik Eş Anlamlı Sözcükler testi alanında uzman öğretmenlerin katkısıyla oluşturulmuştur. Böylelikle Eş Anlamlı Sözcükler testinin başarılı olması hedeflenmiştir.

testimiz.com

      Telif Hakkı:

      Eş Anlamlı Sözcükler testi özellikle özgün bir çalışmadır. Testlerimiz genellikle intihal denetimi yapıldıktan sonra yayınlanmaktadır. Ancak Eş Anlamlı Sözcükler testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Bu nedenle ticari amaçla kullanılamaz. Eş Anlamlı Sözcükler genel eğitim amaçlıdır. Ancak başka amaçla kullanmak izne tabidir.