5.Sınıf Türkçe Karşıt Anlamlı Sözcükler Cevaplı Pdf Test İndir

15 Ekim 2020 0 Yazar: testimiz.com

5.Sınıf Türkçe Karşıt Anlamlı Sözcükler

TIKLA ÇÖZ

        5.Sınıf Türkçe Karşıt Anlamlı Sözcükler Testi Veya Çalışması Hakkında:

       Karşıt Anlamlı Sözcükler testi ya da etkinliğini İNDİR bölümünden indirebilirsiniz. Veya isterseniz TIKLA ÇÖZ düğmesinden sanal ortamda çözebilirsiniz.

      Bu yazı özellikle Karşıt Anlamlı Sözcükler çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Başka bir deyişle teknik bir metindir. Diğer yandan Karşıt Anlamlı Sözcükler testinin cevap anahtarı aşağıda verilmiştir. Fakat Karşıt Anlamlı Sözcükler testi içeriğini görmek için İNDİR bağlantısını kullanmalısınız.

       Cevap Anahtarı:

  1. C
  2. C
  3. B
  4. D
  5. D
  6. D
  7. C
  8. B
  9. D
  10. C

      Karşıt Anlamlı Sözcükler Testi:

       Pdf Karşıt Anlamlı Sözcükler testi özellikle eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Üstelik güncel ve özenli bir çalışmadır. Bunula birlikte Karşıt Anlamlı Sözcükler çalışması oluşturulurken MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Başka bir deyişle ders kitabı içeriklerinden yararlanılmıştır. Ancak Karşıt Anlamlı Sözcükler testi kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Bununla birlikte Karşıt Anlamlı Sözcükler testinde kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Böylelikle öğrenme sürecinin devamlılığı planlanmıştır. Diğer yandan Karşıt Anlamlı Sözcükler testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Böylelikle çalışma verimliliği artırmak hedeflenmiştir.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Test yazmak uzmanlık ister. Konu ya da ünite testleri 10, 12, 15 veya 20 çoktan seçmeli sorudan oluşturulmuştur. Sorular sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Genellikle 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Karşıt Anlamlı Sözcükler testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir.

      Karşıt Anlamlı Sözcükler PDF Test Çalışması Hakkında:

      Pdf Karşıt Anlamlı Sözcükler testi özellikle öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Ayrıca sıralı bir yapıya sahiptir. Yani konu anlatımı sırasına göre hazırlanmıştır. Çünkü Pdf Karşıt Anlamlı Sözcükler testi öğrenme becerilerini geliştirmeyi amaçlamıştır. Başka bir deyişle öğrenme sürecine ve kalıcı öğrenmeye katkı sağlamaktadır. Ayrıca Karşıt Anlamlı Sözcükler testini yazdırıp çözebildiğiniz gibi online de çözebilirsiniz. Pdf Karşıt Anlamlı Sözcükler testini pc, akıllı tahta, tablet ya da telefonlara rahatlıkla indirebilirsiniz. Çünkü Pdf Karşıt Anlamlı Sözcükler testi mobil uyumludur. Diğer yandan ana sayfadan mobil uygulamayı indirip cihazlarınıza yükleyebilirsiniz.

      Test Değerlendirme:

      Pdf Karşıt Anlamlı Sözcükler testini yazdırmak için öncelikle indir butonunu kullanarak açmalısınız. Ancak PDF olarak açılacaktır. Yani ekranda çözebildiğiniz gibi yazdırarak ta çözebilirsiniz. Karşıt Anlamlı Sözcükler çalışması hazırlanırken tasarruf ve çevre korumaya önem verilmiştir. Yani test içeriği kağıt israfını azaltacak şekilde düzenlenmiştir. Ayrıca Karşıt Anlamlı Sözcükler test cevaplarını aynı sayfadan kontrol edebilirsiniz.

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      Çalışmaların intihal denetimine özellikle önem verilmektedir. Pdf Karşıt Anlamlı Sözcükler testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Karşıt Anlamlı Sözcükler testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Karşıt Anlamlı Sözcükler testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Karşıt Anlamlı Sözcükler testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…