6. Sınıf Doğal Sayıların Çarpanları ve Katları Test

13 Eylül 2023 0 By testimiz.com

6. Sınıf Doğal Sayıların Çarpanları ve Katları Test

Test Çöz

   

    6. Sınıf Doğal Sayıların Çarpanları ve Katları Test Hakkında:

      Not: Doğal Sayıların Çarpanları ve Katları testimizi hemen çözmek için Başla düğmesine basınız.

Bu metin özellikle Doğal Sayıların Çarpanları ve Katları çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Ancak teknik bir metindir. Bunun yanında Doğal Sayıların Çarpanları ve Katları testinde yer alan sorular aşağıda verilmiştir. Ancak Doğal Sayıların Çarpanları ve Katları testi soru seçeneklerini görmek için testi başlatmalısınız.

      İnteraktif Doğal Sayıların Çarpanları ve Katları Testi Soruları:

Soru 1
Aşağıdaki seçeneklerin hangisinde 24’ün çarpanları doğru olarak verilmiştir?
A) 1,2,3,4,6,8,12
B) 1,3,4,6,9,12,18
C) 1,5,10,15,20,25
D) 1,3,5,6,8,9,12
Soru 2
Ya da 15’in çarpanları aşağıdakilerden hangisinin çarpanlarının içinde vardır?
A) 36
B) 56
C) 84
D) 75
Soru 3
Aşağıdakilerden hangisi 24’ün çarpanlarından birisi değildir?
A) 4
B) 7
C) 2
D) 6
Soru 4
Ancak Aşağıdakilerden hangisi 18’in çarpanlarından birisi değildir?
A) 6
B) 7
C) 3
D) 9
Soru 5
Aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?
A) 52 sayısı 2 sayısının çarpanıdır.
B) 5 sayısı 51’in çarpanıdır.
C) 4 sayısı 24’ün bölenidir.
D) 46 sayısı 23 sayısının katıdır.
Soru 6
Veya Aşağıdakilerden hangisi 36’nın çarpanlarından birisi değildir?
A) 3
B) 7
C) 9
D) 6
Soru 7
Aşağıdakilerden hangisi 75’in çarpanlarından birisidir?
A) 6
B) 8
C) 5
D) 7
Soru 8
Ancak Aşağıdakilerden hangisi 15 sayısının 50 ile 100 arasındaki çarpanlarıdır?
A) 3,4,5
B) 5,6,7
C) 4,5,6
D) 6,7,8
Soru 9
1,2,3,4,6,12 sayısı hangi sayının çarpanlarıdır?
A) 15
B) 12
C) 9
D) 18
Soru 10
Aşağıdakilerden hangisi 48’in çarpanlarından birisi değildir?
A) 6
B) 12
C) 8
D) 18

       Etkileşimli Doğal Sayıların Çarpanları ve Katları Testi Hakkında:

İnteraktif Doğal Sayıların Çarpanları ve Katları testi ilk olarak eğitim programlarına göre hazırlanmıştır. Aynı zamanda Doğal Sayıların Çarpanları ve Katları çalışması oluşturulurken MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Doğal Sayıların Çarpanları ve Katları testi hazırlanırken özellikle ders kitabı içeriklerinden yararlanılmıştır. Testimiz Doğal Sayıların Çarpanları ve Katları testi genellikle kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Bunun yanında Doğal Sayıların Çarpanları ve Katları çalışmasında kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Son olarak Doğal Sayıların Çarpanları ve Katları testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır.

testimiz.com

       Online Doğal Sayıların Çarpanları ve Katları Testi Soru Yapısı:

Etkileşimli Doğal Sayıların Çarpanları ve Katları soruları genellikle 10, 12, 15 veya 20 sorudan oluşmaktadır. Doğal Sayıların Çarpanları ve Katları testleri sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Genellikle 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Bunun yanında 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Ancak Doğal Sayıların Çarpanları ve Katları testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Doğal Sayıların Çarpanları ve Katları testi için her sorunun özellikle bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      Çevrim İçi Doğal Sayıların Çarpanları ve Katları Test Çalışması Hakkında:

İnteraktif Doğal Sayıların Çarpanları ve Katları test çalışması özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Başka bir değişle tekrar tekrar çözme imkanı vardır. Doğal Sayıların Çarpanları ve Katları testinde soru veya seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Böylelikle ezber önlenmekte ve kalıcı öğrenme sağlanmaktadır. Kısacası Doğal Sayıların Çarpanları ve Katları testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Ancak bağlantı verilen bazı çalışmalarda bu özellik yoktur.

      İnteraktif Doğal Sayıların Çarpanları ve Katları Konu Testi Değerlendirme:

Etkileşimli Doğal Sayıların Çarpanları ve Katları testini çözerken özellikle alttaki okları kullanarak önceki ve sonraki soruya geçebilirsiniz. Ancak dilerseniz listeden seçerek istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Ayrıca Doğal Sayıların Çarpanları ve Katları testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Doğal Sayıların Çarpanları ve Katları testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Doğal Sayıların Çarpanları ve Katları testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Doğal Sayıların Çarpanları ve Katları testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

testimiz.com.tr

       Sanal Etkileşimli Doğal Sayıların Çarpanları ve Katları Testi Telif Hakkı:

İnteraktif Doğal Sayıların Çarpanları ve Katları testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Doğal Sayıların Çarpanları ve Katları testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Böylece Doğal Sayıların Çarpanları ve Katları testinin bütün hakları testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Doğal Sayıların Çarpanları ve Katları testini kullanmak için izin almanız gerekmektedir. Başarılar…